پرده سینما

ملیحه نیکجومند درگذشت؛ اعلام زمان خاکسپاری

پرده سینما

 
 

 

ملیحه نیکجومندمراسم خاکسپاری ملیحه نیکجومند روز یکشنبه 20 تیرماه برگزار می‌شود و این هنرمند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

یکی از بستگان این بازیگر به ایسنا گفت مراسم تشییع پیکر ملیحه نیکجومند ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه 20 تیرماه از مقابل منزل پسر او واقع در پاسداران، گلستان پنجم، بعد از میدان هروی، خیابان ضابطی،‌ بن‌بست میخک  برگزار می‌شود.

او درباره همزمان شدن این مراسم با مراسم تشییع پیکر عباس کیارستمی که در همین تاریخ برگزار می‌شود، توضیح داد: خانم نیکجومند روز چهارشنبه فوت کردند و به خاطر همزمان شدن با تعطیلات، خانه سینما و وزارت ارشاد نتوانستند زودتر نامه‌نگاری‌های مربوط به دفن ایشان را در قطعه هنرمندان انجام دهند. در نتیجه روز شنبه این پیگیری را انجام می‌دهند و ما در اولین فرصت، یعنی روز یکشنبه ایشان را به خاک می‌سپاریم چون درست نبود بیش از این مراسم تدفین را به تاخیر بیندازیم.

به گفته او، مجلس ختم این هنرمند نیز روز سه‌شنبه برپا خواهد شد.

ملیحه نیکجومند با نام مستعار شیده رحمانی و متولد ۱۳۱۱ در همدان، سال ۱۳۳۱ با فعالیت در تئاتر سپاهان به عرصه هنری وارد شد و در سال ۱۳۳۴ در فیلم خسیس به ایفای نقش پرداخت و سال ۱۳۳۷ نیز فعالیت در دوبله فیلم را آغاز کرد.

از جمله آثار این بازیگر طی چهار دهه فعالیت هنری‌اش می‌توان به نمایش‌های همسایه‌ها، هملت، باغ آلبالو، فالگیر، آیینه شکسته، موش و گربه، فیلم‌های جدایی، شازده احتجاب، مردی که زیاد می‌دانست، فرار، آوار، مادیان، آتش در زمستان، آن سوی مه، مأموریت، طلسم، بهار در پاییز، هی جو، شب دهم، به خاطر همه چیز، افسانه مه پلنگ و سریال‌هایی مانند سربداران، بوعلی‌سینا، پاییز بلند، این خانه دور است، سفر به سرزمین ملائک و آشپزباشی اشاره کرد تاريخ ارسال: 1395/4/19

نظرات خوانندگان
>>>سعید مهرپور:

نازنین زنی بود. چهره کشیدیه ، میمیک رنجور او هم سالها نبود آشپزباشی و رستگاران از او یادم هست/ او هم پر کشید تا سینمای ایران داغداتر شود. سینما با نبود این عزیزان روز به روز خالی تر میشود قدرشان را نداستیم و هنرمندانی که باید در اوج باشند در بدترین حالت ممکنه و در فقر چشم از جهان گشودن و به دیاتر باقی شتافتند. دستمریاز به مسئولین!!!!!!!

0+0-

يكشنبه 20 تير 1395
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.