پرده سینما

کیانوش عیاری: امیدوارم با مقررات جدید فجر سینمای ایران نفس تازه کند

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

کیانوش عیاریکیانوش عیاری گفت: امیدوارم با مقررات جدید وضع شده در جشنواره فجر، نگاه نو و هوای تازه به این سینما وارد شود و سینمای ایران نفس تازه کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، امسال برپایی جشنواره فیلم فجر با تغییراتی در آیین‌نامه همراه بوده است که مهم‌ترین آنها ایجاد بخشی با نام «چشم‌انداز سینمای ایران- سال 96» و رقابت فیلم‌های اول در کنار بقیه آثار در بخش «سودای سیمرغ» است.

کیانوش عیاری از فیلمسازان مطرح سینمای ایران که در دهه شصت با کسب دو جایزه کارگردانی برای فیلم‌های تنوره دیو و آن سوی آتش تا سال‌ها جزو رکوردداران جشنواره به شمار می‌آمد، گفت: «من تغییرات اخیر آیین‌نامه جشنواره را مفید می‌دانم و باید منتظر ماند و دید این تغییرات در مقررات جشنواره و بازگشت به حال و هوای جشنواره در گذشته، چقدر می‌تواند به نفع سینمای ایران باشد».

عیاری درباره تغییر شکل رقابت فیلم‌های اول در جشنواره امسال با توجه به موفقیت فیلم‌های شاخصی چون ابد و یک روز و ایستاده در غبار (دو فیلم از سه فیلم راه‌یافته بخش نگاه نو به جشنواره) در دوره گذشته، اظهار داشت: «این که تمام فیلم‌ها در شرایط یکسان با هم رقابت کنند، به نظر خوب و مطلوب می‌آید. شاید با مقررات جدید، نگاه نو و نفس تازه به سینما بیاید و دیگر نیازی به بخش جداگانه‌ای با نام «نگاه نو» وجود نداشته باشد و با تبعیض و طبقه‌بندی‌های مرسوم مواجه نباشیم.»

بخش ملی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از 11 تا 22 بهمن ماه به دبیری «محمد حیدری» برگزار خواهد شد. تاريخ ارسال: 1395/9/23

نظرات خوانندگان
>>>سعید مهرپور:

کارگردان محبوب سینما و تلویزیون نفست حقه / با اینکه فیلم قبلیت را نابود کردند اما همچنان فیلم میسازی و کارت قابل ستایش و تحسین است. یا علی

2+0-

چهارشنبه 24 آذر 1395
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.