پرده سینما

تکثیرکننده نسخه قاچاق«فروشنده» بازجویی شد/ پای ارشاد در میان نیست!

پرده سینما

 


 

 

 

 

 

 

 

نسخه تکثیرشده فیلم فروشندهفرد تکثیرکننده نسخه قاچاق فیلم سینمایی فروشنده به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر فرهادی دستگیر و بازجویی شد.

بنا به گزارش سینما سینما پنجشنبه شب دوم دی ماه خبری در رسانه‌ها انتشار یافت که نشان از عرضه نسخه قاچاق فیلم سینمایی فروشنده داشت. نسخه بی‌کیفیت فیلم که عنوان برای بازبینی روی آن درج شده بود، در سایت‌های اینترنتی گذاشته شده و قابل دانلود بود.

در پی این اخبار، این برداشت به وجود آمد، نسخه‌ای از فیلم که در ارشاد موجود بوده به صورت قاچاق وارد بازار شده است.

 یک منبع موثق خبر داد که عرضه‌کننده نسخه قاچاق در روزهای گذشته دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفته است. این فرد در حال حاضر با قید وثیقه آزاد است.

نتیجه بازجویی‌ها و بررسی نشان از آن دارد که نسخه بازبینی از ارشاد بیرون نرفته است.

خبرها حکایت از آن دارد مدیریت دولتی سینما در پی این اتفاق به زودی اطلاعیه منتشر خواهد کرد تا گزارش دقیق‌تری در مورد این جریان ارائه کند.

پیش از این در خبرها آمده بود نسخه منتشر شده داراى کد بوده و بر روی آن عبارت «بازبینی وزارت ارشاد ۹۵/٣/٩» درج شده است.

علی اسد‌زاده مدیر عامل شرکت تصویر گستر پاسارگاد به عنوان صاحب امتیاز پخش خانگى فیلم فروشنده در ایران درباره این اتفاق گفته بود: آنچه که امروز منتشر شده قطعا از مجاری وزارت ارشاد خارج شده است. حدود یک ماه پیش متوجه شدیم نسخه اى که جهت بازبینی وزارت ارشاد برای صدور پروانه سینمایی ارائه شده بود در یکى از شهرستان‌ها منتشر شده است.

بدنبال این اتفاق با توجه به ضربه اى که انتشار قاچاق این فیلم به توزیع نمایش خانگى ان در ایران و همچنین بروز مشکلات حقوقى براى نمایش بین المللى فروشنده بوجود خواهد آورد کارگردان فیلم که بیرون از کشور بودند تلفنى موضوع را با حجت الله ایوبی در میان گذاشته و آقاى ایوبی اعلام می‌کند که قطعا پیگیری می‌کنند و بدنبال آن ایشان ستاد صیانت را مسوول پیگیری این مسئله می‌کنند.

مدیر عامل تصویر گستر پاسارگاد با اشاره به اینکه هم اکنون نسخه قاچاق بصورت گسترده منتشر شده است افزود: هرچه به سازمان سینمایی و وزارت ارشاد نامه نوشتم و پیگیری کردم هیچ جوابی نشنیدم و نتیجه‌ای حاصل نشد.

 وی ادامه داد: نتیجه پیگیر‌های محلی ما از شهرستان این بود که نسخه‌ای از فیلم را فردی نا‌شناس که غیر محلی بوده است به یک ویدئو کلوپ به قیمت ۱۰۰ هزار تومان فروخته است.

در نسخه‌ای که هم اکنون بصورت قاچاق عرضه شده است حتی تصحیح رنگ، موسیقی و کارهای فنی هم صورت نگرفته است. علاوه بر فیلم فروشنده فیلمهای ابد و یک روز و یک دزدی عاشقانه هم بصورت نسخه وزارت ارشاد جهت پروانه نمایش سینمایی قاچاق شده است.

وی در پایان افزوده بود: تا مشخص شدن این موضوع مهم که کل شبکه نمایش خانگی را به خطر انداخته است فیلم فروشنده را توزیع نخواهد کرد. این موضوع به زودی باعث از بین رفتن حیات شبکه نمایش خانگی می‌شود و دیگر خرید فیلم ایرانی به هیچ عنوان ارزش سرمایه گذاری را ندارد. از طرفى باعث بى اعتمادى پخش کنندگان خارجى که قصد خرید فیلم هاى ایرانى را دارند خواهد شد.

فیلم فروشنده هنوز در بسیارى از کشور‌ها به روى پرده نرفته است و قرار است اکران ان در امریکا از اسفند ماه آغاز شود.


 تاريخ ارسال: 1395/10/4

نظرات خوانندگان
>>>سعید:

قاچاق فیلم یعنی سم مهلک برای اقتصاد سینما. امیدوارم مسئولین با نهایت قاطعیت برخورد کنند.

2+0-

شنبه 4 دي 1395
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.