پرده سینما

گروه سیروس ابراهیم زاده برای کمک به زلزله زدگان نمایشنامه خواندند

پرده سینما 

 

 

جلسات نمایشنامه‌خوانی انجمن بازیگران خانه تئاتر در حمایت از مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی همچنان با استقبال هنرمندان و مردم روبرو است و به دلیل استقبال بالای مردم این جلسات 2 شب تمدید شد.

جلسات نمایشنامه خوانی به نفع زلزله زدگانبه گزارش سایت پرده سینما این مراسم که چند روزی است در فرهنگسرای اندیشه واقع در ظلع جنوب غربی پل سیدخندان برگزار می شود با حضور تعداد کثیری از اهالی فرهنگ و هنر و همچنین مردم رونق چشمگیری گرفته است.

عصر 19 آذرماه در ادامه این جلسات نمایشنامه اقتباس از ادبیات خارجی نوشته و کارسیروس ابراهیم زاده با نقش‌خوانی بهاره رهنما، سروش صحت، فریدون شوقی زاده و غیره نقش خوانی شد.

در این جلسه تعداد کثیری از هنرمندان سرشناس تئاتر و تلویزیون کشور از جمله: بهروز بقایی، بهزاد فراهانی، فرزانه نشاط خواه، هوشنگ قوانلو، رضا بابک، سعید پورصمیمی، آهو خردمند، مهدی میامی، ابراهیم وحیدزاده، سیما تیرانداز، ناصر هاشمی، مرتضی ضرابی، کیهان ملکی و غیره حضور داشتند و قبل از آغاز مراسم به بلیط فروشی به نفع زلزله زدگان آذربایجان پرداختند.

نمایش اقتباس از ادبیات خارجی با بازی درخشان بهاره رهنما با استقبال زیادی از سوی حضار روبرو گشت و حضار دقایق متمادی پس از پایان نمایش به تشویق بازیگران این اثر پرداختند.

بهاره رهنما قبل از آغاز نمایشنامه خوانی در حالی که با لباس روشنی بر روص صحنه ظاهر شده بود خطاب به تماشاگران گفت:

ما همه عزادار مردم آذربایجان هستیم و من می خواستم به احترام این عذا لباس سیاه بر تن کنم اما کارگردان نمایش این اجازه را به من نداند. من اکنون لباس روشنی را بر تن کرده ام که این روشنایی نشان از پاکی هنر نمایش دارد.

جلسات نمایشنامه خوانی به نفع زلزله زدگانهمچنین پس از خاتمه نمایشنامه خوانی بهزاد فراهانی پشت تریبون رفت و اعلام کرد: آهو خردمند هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر ایران تابلویی را برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان اهدا نموده است که این تابلو به صورت همت عالی به فروش خواهد رسید.

همچنین فراهانی یادآور شد: مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امشب به این مکان آمده اند و تقبل کرده اند در صورتی که کتاب های اهدایی انتشارات قطره تا پایان روز چهارشنبه که نمایشنامه خوانی ها به اتمام می رسد به فروش نرسند تمامی آن ها را خریداری کرده و به شهرستان ها ارسال خواهند کرد.

لازم به ذکر است طی روزهای گذشته نیز تعداد کثیری از هنرمندان ایران برای زلزله زدگان به اجرای نمایشنامه خوانی پرداخته اند و این برنامه طی روزهای آتی نیز در همین مکان با اجراهای مختلف ادامه خواهد داشت.

امشب نیز نمایشنامه آناکارنینا نوشته محمد چرمشیر و کارگردانی هما روستا با نقش‌خوانی حسن معجونی، ترانه علیدوستی، اشکان خطیبی و غیره برگزار خواهد شد.

همچنین سه شنبه شب گروه سعید پورصمیمی و چهارشنبه شب نیز گروه بهزاد فراهانی به تکرار نمایشنامه خوانی هایشان خواهند پرداخت.


 تاريخ ارسال: 1391/9/20

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.