پرده سینما

تانیا مالِت «باند گرل» فیلم «گلدفینگر» درگذشت

پرده سینما


 

  

 

 

 

 

تانیا مالِت هنرپیشه بریتانیایی که در فیلم گلدفینگر از سری فیلم‌های جیمز باند خوش درخشید، در ۷۷ سالگی درگذشت. گلدفینگر از سری فیلم‌های جیمز باند در سال ۱۹۶۴ ساخته شد که در آن تانیا در نقش تیلی مسترسون ظاهر شد.  به گزارش فارس به نقل از وِرایِتی، تانیا دختر عمه هلن میرِن هنرپیشه اسکار است که در بلک پول انگلستان از پدری بریتانیایی و مادری روس با نام اُلگا میرونوف به دنیا آمد. تانیا یک سال قبل از بازی در فیلم جیمز باند برای بازی در فیلم از روسیه با عشق در نقش تاتیانا رومانوف تست بازیگری داد که در نهایت این نقش به دنیِلا بیانچی رسید.  جیمز باند نام شخصیت داستانی جاسوسی است که در سال ۱۹۵۲ توسط نویسندهٔ انگلیسی، یان فلمینگ خلق شد که در دوازده رمان، دو داستان کوتاه و مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی حضور می‌یابد. در مجموعه داستان‌های جیمز باند، وی مأمور کارکشتهٔ سازمان مخفی MI6 انگلیس است و شماره ویژه سازمانی او و نام رمز خاصش ۰۰۷ است.  تاکنون ۲۶ فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند ساخته شده‌ که ۲۴ فیلم آن ساخت شرکت ای‌اوان و ۲ فیلم دیگر است. آخرین فیلم از سری فیلم‌های جیمز باند اسپکتر نام دارد که نقش اصلی آن را دنیِل کرِگ ایفا می‌کند.تانیا مالِت هنرپیشه بریتانیایی که در فیلم گلدفینگر از سری فیلم‌های جیمز باند خوش درخشید، در ۷۷ سالگی درگذشت. گلدفینگر از سری فیلم‌های جیمز باند در سال ۱۹۶۴ ساخته شد که در آن تانیا در نقش تیلی مسترسون ظاهر شد.

به گزارش فارس به نقل از وِرایِتی، تانیا دختر عمه هلن میرِن هنرپیشه اسکار است که در بلک پول انگلستان از پدری بریتانیایی و مادری روس با نام اُلگا میرونوف به دنیا آمد. تانیا یک سال قبل از بازی در فیلم جیمز باند برای بازی در فیلم از روسیه با عشق در نقش تاتیانا رومانوف تست بازیگری داد که در نهایت این نقش به دنیِلا بیانچی رسید.

جیمز باند نام شخصیت داستانی جاسوسی است که در سال ۱۹۵۲ توسط نویسندهٔ انگلیسی، یان فلمینگ خلق شد که در دوازده رمان، دو داستان کوتاه و مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی حضور می‌یابد. در مجموعه داستان‌های جیمز باند، وی مأمور کارکشتهٔ سازمان مخفی MI6 انگلیس است و شماره ویژه سازمانی او و نام رمز خاصش ۰۰۷ است.

تاکنون ۲۶ فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند ساخته شده‌ که ۲۴ فیلم آن ساخت شرکت ای‌اوان و ۲ فیلم دیگر است. آخرین فیلم از سری فیلم‌های جیمز باند اسپکتر نام دارد که نقش اصلی آن را دنیِل کرِگ ایفا می‌کند. تاريخ ارسال: 1398/1/14

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.