پرده سینما

«شناوری» استرالیا در اسکار ۲۰۲۰

پرده سینما

  

 

 

در فاصله کمتر از یک هفته به پایان مهلت آکادمی اسکار، سینمای استرالیا فیلم «شناوری» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی این رویداد سینمایی معرفی کرد.  به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، تنها پنج روز به پایان مهلت اعلام شده (اول اکتبر، ۱۰ مهر) از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برای معرفی فیلم از سوی کشورها باقی‌مانده است و سینمای اغلب کشورها تاکنون نمایندگان خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) این جوایز انتخاب کرده‌اند. در فاصله کمتر از یک هفته به پایان مهلت آکادمی اسکار، سینمای استرالیا فیلم «شناوری» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی این رویداد سینمایی معرفی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، تنها پنج روز به پایان مهلت اعلام شده (اول اکتبر، ۱۰ مهر) از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برای معرفی فیلم از سوی کشورها باقی‌مانده است و سینمای اغلب کشورها تاکنون نمایندگان خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) این جوایز انتخاب کرده‌اند.

سینمای استرالیا نیز به عنوان هشتاد وسومین کشور اعلام کرد با فیلمی به نام «شناوری» ساخته «رود راتجن» در این رقابت حضور خواهد یافت. این فیلم که اولین ساخته بلند «رود راتجن» است، پیش از این در بخش پانورامای جشنواره برلین امسال جایزه هیات داوران کلیسای جهانی را از آن خود کرد و در جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن نیز موفق به کسب پنج جایزه برتر مخاطبان و همچنین جایزه منتقدین بهترین فیلم استرالیایی شد.

داستان فیلم که الهام گرفته از حوادث واقعی است و تقریبا تمامی صحنه‌های آن در دریا فیلمبرداری شده است درباره پسری ۱۴ ساله و اهل کامبوج است که برای یافتن یک زندگی بهتر خانه را ترک می‌کند اما پس از مدتی درمی‌یابد که در یک کشتی ماهیگیری اسیر شده است.

سینمای استرالیا تاکنون ۱۳ نماینده در شاخه بهترین فیلم خارجی (بین‌المللی) جوایز اسکار شده و تنها یک بار با فیلم «تانا» در سال ۲۰۱۷ توانست به جمع پنج نامزد نهایی این شاخه راه یابد.

تا کنون ۸۳ کشور فیلم‌های برگزیده خود را برای شرکت در اسکار ۲۰۲۰ معرفی کردند.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد تاريخ ارسال: 1398/7/6

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.