پرده سینما

اکران فیلم های پاییزی آغاز شد؛ «هیس دخترها فریاد نمی زنند» بیش از ۳ میلیارد فروخت

پرده سینما


 

 

 

از امروز دو فیلم کلاس هنرپیشگی به کارگردانی علیرضا داوود نژاد و به خاطرپونه به کارگردانی هاتف علیمردانی در سینماها اکران شد.

 

نمایی از فیلم کلاس هنرپیشگیبه گزارش خبرنگار سایت پرده سینما پس از اکران این دو فیلم هیچ کجا هیچ کس به کارگردانی ابراهیم شیبانی و جا به جا به کارگردانی علی توکل نیا سینماهای سرگروه خود را از دست دادند و از این پس به صورت آزاد و شاید تک سانس در برخی از سینماها اکران خواهند شد.

جا به جا که به غیر از سینمای سرگروهش عصرجدید، سالن هایی صحرا و یک فرهنگسرا از دست داده بعد از 48 روز نمایش در تهران 750 میلیون تومان فروخته است. البته سینما پیام از امروز به جمع سالن های این فیلم اضافه می شود. بندر عباس، ورامین، اهواز و اصفهان شهرهایی هستند که به تازگی فیلم علی توکل نیا را اکران کرده اند. جا به جا در شهرستان ها 45 سالن در اختیار دارد.

جا به ‌جا به کارگردانی علی توکل‌نیا فیلمی کمدی است که اکبر عبدی،المیرا عبدی، افسانه چهره‌آزاد، مهران رجبی، جواد عزتی، حمید لولایی، مهران غفوریان، ناصر گیتی جاه و دانیال مرادی در آن ایفای نقش کرده‌اند.

 

این فیلم داستان فردی را روایت می‌کند که به اشتباه با یک فرمانده جنگ جا به ‌جا گرفته شده است و موجب اتفاقاتی در زندگی‌اش می‌شود.

بنابراین گزارش هیچ کجا هیچ کس هم سرنوشتی مشابه با جا به جا داردو فیلم شیبانی در حالی از امروز سینمای سرگروهش را از دست می دهد که یک هفته دیرتر از بقیه فیلم های عید فطر روی پرده رفته است. اکران این فیلم از امروز تنها در سینماهای آزادی، ملت، سپیده، شاهد و تماشا ادامه پیدا خواهد کرد. در عوض این فیلم در شهرهایی چون رفسنجان و کرمانشاه و گنبد به تازگی روی پرده رفته است. هیچ کجا هیچ کس تاکنون 680 میلیون تومان فروخته است.

نمایی از فیلم پل چوبیاما از سوی دیگر فیلم جدید مهدی کرم پور تا کنون بیش از 670 میلیون تومان فروش داشته است.

پل چوبی به تازگی در شهرهایی چون شیراز، سنندج، قزوین، کرمان، یزد، اهواز و تبریز اکران شده است. این فیلم پیش از این در مشهد (3سالن)، اصفهان و اسلامشهر نیز روی پرده رفته بود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «پل چوبی» معبری بود بر خندق شمالی طهران، مابین پایتخت و ییلاق شمیران... محل اتصال طهران قدیم و تهران مدرن. این‌جا و اکنون محله پل چوبی یادگار گذشته است. نامی به‌جا مانده در قلب شهر پرهیاهو؛ محل رخداد عاشقانه‌ای ناآرام.

در این فیلم بازیگرانی همچون: بهرام رادان، هدیه تهرانی، مهناز افشار، آتیلا پسیانی، فرهاد اصلانی، برزو ارجمند، امید روحانی و غیره به ایفای نقش پرداخته اند.

به گزارش خبرنگار سایت پرده سینما پل چوبی چه در زمان اکران در سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر و چه هم اکنون واکنش های مختلفی را از سوی منتقدان سینمای ایران نیز در پی داشته است به نحوی که عده ای این فیلم را بسیار بی ارزش و برخی دیگر فیلمی قابل دفاع قلمداد نموده اند.

هیس، دخترها فریاد نمی زنند نیز با احتساب فروش شب گذشته اش در تهران توانست به مرز گیشه 2 میلیارد تومان برسد. 

نمایی از فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنندفیلم درخشنده در شهرستان ها نیز توانسته از مرز یک میلیارد تومان گذر کند تا مجموع گیشه اش بیش از 3 میلیارد تومان شود. هیس، دخترها فریاد نمی زنند با همان تعداد سینما از امروز وارد هفته جدید اکرانش خواهد شد.

هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند به بررسی مسائل دختران جوان می‌پردازد و ترس از آبرو را در این دوره سنی آسیب‌شناسی می‌‌کند. مرتضی پورصمدی فیلمبرداری این فیلم سینمایی را برعهده داشته است. شهاب حسینی، مریلا زارعی، جمشید هاشم‌پور، طناز طباطبایی، فرهاد آییش، مائده طهماسبی، شیرین بینا، بابک حمیدیان، مجید مشیری، اسماعیل سلطانیان، هادی مرزبان، امیر دژاکام و مهدی ماهانی با حضور امیر آقایی، حضور افتخاری ستاره اسکندری و با معرفی نیما صفایی بازیگران این فیلم سینمایی هستند. تهیه‌کنندگی این پروژه برعهده پوران درخشنده است.

به گزارش خبرنگار سایت پرده سینما تا کنون هیچ آماری از فروش جهانی هیس، دخترها فریاد نمی زنند اعلام نشده و احتمال آن می رود که این فیلم در گیشه اکران در برخی کشورهای جهان با شکست مواجه شده است.

دهلیز نیز مثل هیس، دخترها فریاد نمی زنند بدون از دست دادن سینمایی از امروز هفته هشتم اکرانش را آغاز می کند. این درحالی است که با احتساب گیشه 250 میلیونی فیلم در شهرستانه ها، دهلیز از مرز یک میلیارد تومان گذشته است. پیش بینی می شود فیلم بهروز شعیبی تا پایان مدت زمان اکرانش در تهران نیز همین قدر فروش کند.  بابلسر، چالوس، لنگرود و لاهیجان شهرهای جدید این فیلم هستند.

نمایی از فیلم دهلیزدر دهلیز بازیگرانی چون رضاعطاران، هانیه توسلی، شاهرخ فروتنیان، نگار عابدی، افسانه چهره آزاد و محمد رضا شیرخانلو ایفای نقش کرده اند.

به گزارش سایت پرده سینما در خلاصه داستان دهلیز آمده است: شیوا سرپرست خانوار است و با تلاش و کوشش سعی کرده زندگی خوب و آبرومندی برای خود و تنها پسرش فراهم کند. با رسیدن نامه ای زندگی آنها دچار تحول می شود...

نکته دیگر درباره جدول اکران، پایان اکران گذشته است.  با توجه به اینکه دی وی دی این فیلم قرار است ظرف چند روز آینده وارد شبکه نمایش خانگی شود، پرونده اکران فیلم فرهادی در ایران با فروش یک میلیارد و 750 میلیونی بسته شده است.

به گزارش خبرنگار سایت پرده سینما تا امروز هیچگونه آمار فروش دقیق و قطعی از فروش فیلم فرزند چهارم به کارگردانی وحید موسائیان و به تهیه کنندگی بنیاد سینمایی فارابی اعلام نشده است چرا که شواهد حکایت از آن دارد که این فیلم به اصطلاح فاخر نتوانسته مخاطبان را به سوی خود جذب نماید و در شکستی بسیار سنگین را علیرغم تمامی تبلیغات هایش تجربه کرده است.

داستان فیلم فرزند چهارم سفری است به آن سوی آفریقا جایی که شرافت انسانی در گیرو دار جنگ و قحطی سربلند بیرون می‌آید.

در این فیلم مهتاب کرامتی، مهدی هاشمی، حسین محب‌اهری، ناصر گیتی‌جاه، معصومه قاسمی‌پور، زهرا برومند، ساناز زرین مهر و حامد بهداد بازی می‌کنند.

لازم به ذکر است که این فیلم چند هفته قبل سینمای سرگروهش را از دست داده بود.


 تاريخ ارسال: 1392/6/27
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.