پرده سینما

شکست‌های بزرگ سینما در سال ۲۰۱۵

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی، نشریه «فوربس» که طبق سنت هرساله فهرست‌هایی از «‌ترین»‌های دنیای سینما و سرگرمی را منتشر می‌کند، در تازه‌ترین شماره خود به بزرگ‌ترین شکست‌های تجاری سینما را در سال ۲۰۱۵ میلادی اشاره کرده است، ‌فیلم‌هایی که عمدتاً با بازی ستاره‌های پر زرق و برق سینمایی و بودجه‌های سنگین حتی هزینه تولید خود را هم کسب نکردند و ضرر و زیان میلیون دلاری به کمپانی‌های هالیوودی تحمیل کردند.

به گزارش ایسنا، در این فهرست فیلم «قصبه را بلرزان» به کارگردانی «بری لوینسون» و با بازی «بیل مورای» در صدر فهرست ۱۰ شکست بزرگ تجاری سال ۲۰۱۵ سینمای جهان قرار گرفته است. این کمدی آمریکایی که با هزینه ۱۵ میلیون دلار ساخته شد، درمجموع ۲ میلیون و ۸۷ صدم میلیون دلار فروخت و به‌عبارتی دیگر تنها ۱۹ و ۳ دهم درصد هزینه‌ صرف‌شده برای ساخت این فیلم به سازندگان بازگشت، فیلمی که نه‌تنها سودی نداشت بلکه با ۱۲ و ۱۳ صدم میلیون دلار زیان نیز همراه بود.

در مکان دوم فهرست نشریه فوربس از ناموفق‌ترین فیلم‌های سال جاری میلادی در عرصه تجاری فیلم «تفنگدار» با بازی «شون پن» جای گرفته که با هزینه تولید ۴۰ میلیون دلار تنها ۱۰ و ۷ دهم میلیون دلار درگیشه فروخت تا یکی یگر از ناکامان بزرگ گیشه نام بگیرد. در این فهرست ۱۵گانه نام فیلم‌های «مورتدکای» با بازی «جانی دپ» و «آلو‌ها» با نقش آفرینی «بردلی کوپر» و «اما استون» نیز به چشم می‌خورد. فیلم «سرزمین فردا» و «پن» محصول کمپانی دیزنی نیز هر دو از جمله فیلم‌های ناامید کننده در گیشه امسال سینمای جهان بودند. در زیر فهرست کامل ۱۵ فیلمی آمده است که بزرگ‌ترین شکست‌های تجاری سال ۲۰۱۵ میلادی را رقم زدند: تاريخ ارسال: 1394/9/6
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.