پرده سینما

به زودی «جنگ ستارگان» رکورد «آواتار» را می شکند!

پرده سینما

  

 

 

جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزدتحلیلگران فروش سینمای جهان معتقدند هفتمین قسمت از مجموعه جنگ ستارگان می‌تواند با عبور از آواتار عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را به نام خود ثبت کند.

به گزارش ایسنا، جنگ ستارگان: نیرو بر می‌خیزد بر اساس آخرین گزارش‌ها تاکنون فروش جهانی 765 میلیون دلاری که 22 درصد از فروش کل فیلم آواتار است را ثبت کرده و این پتانسیل را دارد تا از فروش 2/78 میلیارد دلاری ساخته جیمز کامرون پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما پیشی بگیرد.

جنگ ستارگان تاکنون در مدت زمانی مشابه فروش بیشتر از فیلم‌های آواتار و دنیای ژوراسیک رقم زده و در صورتی که بخواهد رکورد تاریخ سینما را بشکند باید تا پایان هفته جاری فروش خود را به مرز یک میلیارد دلار برساند.

با توجه به عملکرد فوق العاده این فیلم در گیشه‌، نقدهای عمدتا مثبت و مهمتر آن که این فیلم هنوز در سینماهای چین اکران نشده است،‌ ساخته علمی تخیلی جی جی آبرامز امیدوار است بتواند با پیوستن به باشگاه دو میلیارد دلاری‌های سینمای جهان رکورد فروش تمام ادوار تاریخ سینما را کسب کند.

قسمت جدید جنگ ستارگان هفته گذشته با 528 میلیون دلار رکورد فروش آغازین تاریخ سینما را از فیلم دنیای ژوراسیک گرفت.

فیلم دنیای ژوراسیک که اکنون پرفروش‌ترین فیلم سال 2015 است، 228 میلیون دلار برابر با 25 درصد از فروش خود را در سینماهای چین کسب کرد این در حالی است که سینماهای چین از تاریخ 9 ژانویه 2016 میزبان نمایش جنگ ستارگان: نیرو بر می‌خیزد خواهد بود.

موفقیت قسمت جدید جنگ ستارگان موجب شده، هواداران این مجموعه در سراسر جهان این فیلم را به سه‌گانه اصلی جنگ ستارگان ساخته جورج لوکاس مقایسه کنند چرا که ساخته جی جی آبرامز تنها با یک درصد نقد منفی در شبکه اجتماعی توئیتر روبه روشده است.

هم‌اکنون پس از فیلم آواتار محصول (1999) با فروش 2.78 میلیارد دلار، به ترتیب فیلم‌های تایتانیک (1997) با 2.18 میلیارد دلار، دنیای ژوراسیک (2015) با 1.66 میلیارد دلار، انتقام جویان (2012) با 1.519 میلیارد دلار و سریخ و خشن 7 (2015) با 1.515 میلیارد دلار ر رتبه‌های اول تا پنجم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار دارند.

 


 تاريخ ارسال: 1394/10/5
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>hd:

فیلمش مافوق تخیلیه! با نسخه های قبلی که به هیچ وجه ارتباط برقرار نکردم با تشکر

2+0-

شنبه 5 دي 1394
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.