پرده سینما

آغاز درخشان «مرد مورچه‌ای» در گیشه جهانی

پرده سینما

  

 

مرد مورچه ای و زنبورکدنباله فیلم مرد مورچه‌ای در اولین هفته نمایش در سینماهای جهان به فروش چشمگیر ۱۶۱ میلیون دلاری دست یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، فیلم ابرقهرمانی مرد مورچه‌ای و زنبورک که دنباله‌ای بر فیلم مرد مورچه‌ای محصول سال ۲۰۱۵ کمپانی مارول است، در اولین هفته اکران جهانی خود موفق به ثبت فروش ۸۵ میلیون دلاری در گیشه بین‌الملل شد.

این فیلم با احتساب فروش آغازین ۷۶ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا در مجموع به فروش جهانی ۱۶۱ میلیون دلاری رسید تا بیستمین فیلم پیاپی از محصولات دنیای سینمایی مارول باشد که در هفته نخست اکران صدر نشین گیشه می‌شود.

در میان بازارهای خارجی مرد مورچه‌ای و زنبورک، سینماهای کره‌جنوبی با ثبت ۲۰.۹ میلیون دلار بالاترین فروش آغازین را به نام خود ثبت کردند و پس از آن مکزیک با ۶.۷ میلیون دلار، اندونزی با ۵.۶ میلیون دلار، روسیه با ۴.۹، استرالیا با ۴.۷ و تایوان با ۴.۶ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

قسمت دوم انیمیشن شگفت‌انگیزها محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی نیز ۳۵.۷ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل و ۲۹ میلیون دلار نیز از محل گیشه آمریکای شمالی به فروش خود اضافه کرد تا فروش جهانی کنونی این انیمیشن به رقمی بالغ بر ۷۷۲ میلیون دلار برسد.

فیلم علمی-تخیلی دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط‌کرده نیز ۲۷.۶ میلیون دلار از محل سینماهای ۸۶ کشور جهان فروخت تا مجموع فروش خود در گیشه جهانی را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد که ۷۲۵ میلیون دلار آن از گیشه بین‌الملل کسب شده است. سینماهای چین با فروش ۲۵۰ میلیون دلاری بهترین بازار فیلم دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط‌کرده بودند.

فیلم جدید هشت یار اوشن نیز با اضافه کردن ۷.۷ میلیون دلار از سالن‌های سینمای ۶۱ کشور تاکنون به فروش جهانی نزدیک به ۲۳۷ میلیون دلار دست یافته است. تاريخ ارسال: 1397/4/19
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.