پرده سینما

در گیشه پساکرونایی، مردم برای دیدن فیلم اسکارلت جوهانسون صف کشیدند

پرده سینما

 

 


 

 

 

 

 

 

 

ایرنا نوشت: فیلم ابرقهرمانی بیوه سیاه با ۸۰ میلیون دلار فروش در اولین هفته اکران، رکورددار فروش افتتاحیه در گیشه پساکرونایی آمریکا شد.

فیلم بیوه سیاه با بازی اسکارلت جوهانسون به عنوان اولین فیلم دنیای سینمایی مارول در دو سال گذشته، سرانجام ۹ ژوئیه (جمعه، ۱۸ تیر) در سینماهای آمریکای شمالی اکران شد و با استقبال بی‌نظیر سینمادوستان توانست رکورد بیشترین فروش افتتاحیه در دوران پساکرونا را بشکند.

والت دیزنی دیروز (یکشنبه، ۱۹ تیر) اعلام کرد بیوه سیاه در گیشه آمریکای شمالی حدود ۸۰ میلیون دلار فروش کرده که پس از فیلم جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر که در سال ۲۰۱۹ و قبل از شیوع کرونا روی پرده سینماها رفته بود، بیشترین فروش افتتاحیه در این گیشه به شمار می‌رود. این فیلم موردانتظار به اضافه ۷۸ میلیون دلار فروش در گیشه جهانی و دست‌کم ۶۰ میلیون دلار فروش در سرویس دیزنی پلاس، در اولین آخر هفته از اکران، در مجموع ۲۱۵ میلیون دلار فروش کرد.      

بیوه سیاه برای رسیدن به پرده نقره‌ای سفر دور و درازی را پشت سر گذاشت؛ این فیلم ابتدا قرار بود ماه مه سال ۲۰۲۰ اکران شود اما به خاطر شیوع کرونا تا این هفته از جدول اکران خارج شد. این فیلم ابرقهرمانی داستان ماموریتی است که ناتاشا رومانوف (با بازی اسکارلت جوهانسون) در فاصله رویدادهای فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، به انجام می‌رساند. رومانوف در این فیلم پس از آن که به یک توطئه خطرناک پی می‌برد، باید با بخش‌های تاریک گذشته‌اش روبه‌رو شود. فلورنس پیو، دیوید هاربر و راشل ویسز از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

استقبال از بیوه سیاه موفقیتی بزرگ برای صنعت سینماداری در دوره پساکرونا بود؛ رکورد بیشترین فروش افتتاحیه پیش از این در اختیار قسمت نهم از مجموعه فیلم‌های اکشن سریع و خشن بود که چند هفته پیش موفق شد ۷۰ میلیون دلار در سینماهای آمریکای شمالی فروش کند اما این فیلم برخلاف بیوه سیاه که در حال حاضر علاوه بر ۴ هزار و ۱۰۰ سالن سینما در دیزنی پلاس هم نمایش داده می‌شود، تنها در سینماها اکران شده بود.

عده‌ای از تحلیل‌گران می‌گویند بیوه سیاه نشان داد فیلم‌ها با وجود اکران همزمان در سرویس‌های پخش اینترنتی همچنان می‌توانند در گیشه هم خوب فروش کنند. البته دیوید گراس مدیر موسسه مشاوره فرنچایز اینترتیمنت ریسرچ معتقد است حساب فیلم‌های دنیای سینمایی مارول در گیشه از دیگر فیلم‌ها جداست و هر فیلمی با چنین استقبالی روبرو نخواهد شد. ۲۴ فیلم دنیای سینمایی مارول که از لحاظ تجاری رقیب ندارد، از سال ۲۰۰۸ تاکنون در مجموع ۲۲ میلیارد دلار در گیشه فروش کرده‌اند.


 تاريخ ارسال: 1400/4/21
کلید واژه‌ها: اسکارلت جوهانسون، بیوه سیاه، مارول، کمپانی مارول

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.