پرده سینما

تدوین قانون سینما در شورای عالی انقلاب فرهنگی

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین قانون سینما در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت:دراین قانون صیانت بخشی و مراقبت از فضای پاک حوزه هنر و سینما برعهده سازمان سینمایی است.

 جواد شمقدری در حاشیه بازدید از محل فعالیت غیر قانونی عده‌ای از سینماگران معروف که تحت عنوان کانون فیلم هشت و نیم  اقدام به تهیه، تولید و توزیع آثار غیر اخلاقی می‌کردند ضمن تقدیر و تشکر از اقدام به موقع پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در شناسایی و پلمپ این محل غیر قانونی و فاقد مجوز بر استمرار مراقبت و صیانت پلیس در حوزه سینما و هنر تأکید کرد.

وی ضمن هشدار به دانشجویانی که تمایل دارند در رشته‌های هنری و سینمایی ادامه تحصیل و به فعالیت بپردازند از آنها خواست اگر از طریق چنین موسسات و محافلی دعوت می‌شوند باید مراقب باشند این مراکز دارای مجوز باشند.

معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه حضور در محفل‌های غیر قانونی تأثیر زیادی در آینده کاری آنها خواهد داشت،تصریح کرد:حضور در اینگونه محافل آنها را از مسیری که باید در آن مسیر با خلق یک اثر هنری در خدمت کشور و مردم باشند در مسیر انحرافی قرار می‌دهد.

شمقدری با اشاره به اینکه افراد می‌توانند برای تأسیس مؤسسات فرهنگی هنری مجوز بگیرند خاطرنشان کرد: واقعا اگر هدف آموزش و افزایش دانش سینمایی است چه خوب است که افراد از طریق مجاری قانونی و اخذ مجوز از سازمان سینمایی اقدام کنند.

وی اضافه کرد:خدا را شکر اقدام خوبی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال شکل‌گیری است و پس از دو سال یکی از کارگروه‌های این شورا توانست الزامات ساماندهی حوزه سینما را تحت عنوان قانون سینما تدوین کند.

شمقدری اضافه کرد:در یک بند این قانون صیانت بخشی و مراقبت از فضای پاک حوزه هنر و سینما برعهده سازمان سینمایی است و دیگر دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و حتی نهادهای دیگر اعم از آنکه آنها دولتی باشند یا وابسته به دستگاه‌های دولتی موظف به همکاری هستند.

معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد در ادامه اظهار امیدواری کرد:این قانون بستری را ایجاد کند که کمتر شاهد چنین تخلفاتی در عرصه سینما باشیم.

وی تصریح کرد:اگر هم اکنون شاهد بعضی انحرافات در سینما هستیم و مردم به حق معترض هستند قطعا اگر ریشه‌یابی کنیم بخشی از آن به تهیه و تولید فیلم‌هایی است که در مراکز غیر قانونی و فاقد مجوز تهیه و تولید می‌شوند و با فرهنگ ایرانی و اسلامی مطابقت ندارد و با ذائقه فیلم‌ساز و منتقد پیوند می‌خورد و رشد می‌کند.

شمقدری افزود: فیلم‌ساز و منتقدی که درفضای این گونه فیلم‌ها رشد می‌کند طبیعی است که اگر دست به خلق اثر هنری بزند چون در صدد این است که نگاه هنری خودش را بیان کند تحت تاثیر فضای این فیلم‌ها قرار می‌گیرد.

معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ ارشاد خطاب به دانشجویانی که تمایل دارند در حوزه هنر و سینما وارد شوند گفت:باید از ورورد به هر محفل و مجلسی که احساس می‌کنند برخلاف ضوابط جاری کشور است خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: خودمان هم تلاش می‌کنیم مراکز قانونی و مجوز دار را در حوزه تبادل مباحث سینمایی راه اندازی کنیم و بدنبال ایجاد پاتوقی برای سینما گران هستیم.


 تاريخ ارسال: 1391/4/16
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.