پرده سینما

پرویز پرستویی: اگر حال سینما خوب است، حال من هم خوب است!

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-آنقدر هم بد نیست كه آن‌طور كه برخی مدعی شده‌اند، به كشاورزی رو آورده باشم.

-بازیگری را هیچ‌وقت نمی‌توانم كنار بگذارم.

-دستمزد 600 میلیونی فیلم حاتمی‌كیا صحت ندارد.

 

پرویز پرستویی. عکس از امیر پورمند.  ایسنا. پرویز پرستویی با گله از مطالب مطرح شده درباره كناره‌گیری‌اش از بازیگری گفت: روی بازیگری تعصب دارم و هیچ وقت نمی‌توانم آن را كنار بگذارم اما با هر شرایطی هم مقابل دوربین نمی‌روم.

 

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با یسنا، اظهار كرد: آن عزیزانی كه از سر خیرخواهی یا كنجكاوی می‌خواهند درباره من بدانند، اگر حال سینما خوب است، حال من هم خوب است!

وی ادامه داد: من با شرایط بیگانه نیستم و نسبت به اتفاقاتی كه می‌افتد نمی‌توانم بی‌تفاوت باشم اما حالم آنقدر هم بد نیست كه آن‌طور كه برخی مدعی شده‌اند، به كشاورزی رو آورده باشم.

پرستویی با اشاره به صحبت‌های عزت‌الله انتظامی گفت: تمام دغدغه من آن بوده كه پیر دیرم بیان كرد: «از تماشاگر خجالت می‌كشم در این فیلم‌ها كار كنم» و وقتی ایشان خجالت می‌كشند، من باید بمیرم!

وی افزود: به مخاطبی كه در این شرایط پول تو جیبی‌اش را می‌خواهد صرف سینما كند احترام می‌گذارم و علی رغم پیشنهادات زیادی كه داشته‌ام اما هر كاری را قبول نخواهم كرد.

پرستویی با بیان اینكه سینما را به عنوان شغل انتخاب نكرده است، خاطرنشان كرد: من روی بازیگری تعصب دارم و تا زمانی كه نفس داشته باشم نه به خاطر درآمد بلكه به عشق مخاطب كار خواهم كرد و هیچ وقت نمی‌توانم بازیگری را كنار بگذارم و اگر احساس كنم مقابل تماشاگر خجالت نكشم قطعا اولین كاری كه پیشنهاد شود قبول خواهم كرد.

این بازیگر با انتقاد از شرایط موجود سینما گفت: چرا ما به اینجا رسیده‌ایم كه برای جذب تماشاگر آش رشته بدهیم و بازیگر در گیشه سینما بلیت فروشی كند؟ چه زمانی سینمای ما اینگونه بوده است؟

بازیگر فیلم آژانس شیشه‌ای افزود: در این وضعیت سینما كارهایی هم می‌شود و یكسری به خاطر خرج دفتر و زندگی‌شان كار می‌كنند و وقتی خود سینمایمان سامان درستی ندارد، من چگونه می‌توانم كار كنم؟

پرستویی با بیان اینكه اهالی سینما باید با آرامش كار كنند، اظهار كرد: باید فضا به گونه‌ای باشد كه اعضای سینما احساس آرامش و امنیت كنند و كاری كه می‌شود بدانیم به ثمر می‌رسد اما در حال حاضر هیچ چیزی به خاطر این آشفتگی ثبات نخواهد داشت.

وی ادامه داد: من هم جزوی از همین سینما هستم و طوری تربیت شده‌ام كه به مخاطب خودم در هر شرایطی احترام بگذارم و باز اعلام می‌كنم اگر فیلمی باشد كه بتواند من را به مخاطب نزدیك كند، قطعا در اولین فرصت این كار را خواهم كرد. تا زمانی هم كه پیش نیاید به احترام مخاطبم این كار را نخواهم كرد.

این بازیگر همچنین درباره پیشنهاد بازی در فیلم چ ابراهیم حاتمی‌كیا اظهار كرد: از طرف حاتمی‌كیا پیشنهاد شد اما به دلیل نامساعد بودن شرایط، از ایشان عذرخواهی كردم كه این به وضعیت كلی سینما مربوط می‌شود. اینكه گفته می‌شود برای این فیلم 600 میلیون تومان پیشنهاد شد، تاكنون در عمر بازیگری‌ام چنین مبلغی به من پیشنهاد نشده و برای فیلم «چمران» هم اصلاً كار به پیشنهاد مبلغ و خواندن سناریو نرسید.


 تاريخ ارسال: 1391/4/27
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.