پرده سینما

فیلم خانه پدری در ونیز اکران می شود

پرده سینما

فیلم سینمایی خانه پدری به کارگردانی کیانوش عیاری در دو روز پایانی شصت و نهمین جشنواره فیلم ونیز در لیدو به نمایش درمی‌آید.نمایی از پشت صحنه فیلم خانه پدری

به گزارش خبرآنلاین، خانه پدری یکی از 18 فیلمی است که در بخش جنبی افق‌های این دوره جشنواره ونیز نمایش داده می‌شود.

اولین نمایش کیانوش عیاری در ونیز روز جمعه هفتم سپتامبر (17 شهریور) ساعت 14:30 به وقت محلی است. این فیلم برای دومین بار شنبه هشتم سپتامبر (18 شهریور) در آخرین روز برگزاری جشنواره ساعت 15:45 دقیقه در لیدو اکران می‌شود. خانه پدری در سالن سالاگرانده با زیرنویس انگلیسی و ایتالیایی روی پرده می‌رود.

امیر نادری فیلمساز ایرانی مقیم آمریکا یکی از داوران بخش افق‌ها است.

 خانه پدری با بازی مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر را به تصویر کشیده است. این فیلم سال 1389 ساخته شد، اما هنوز امکان نمایش در ایران پیدا نکرده است.

 چندی پیش رئیس اداره سینمایی ناجا گفت: «عیاری بدون هماهنگی نیروی انتظامی به عنوان شریک 50 درصدی فیلم، این اقدام را انجام داده‌ و فیلم را در بخش جانبی جشنواره ونیز ارائه کرده‌ است. متأسفانه نه وزارت ارشاد از این موضوع خبر داشته و نه ما، و عیاری باید پاسخگو باشد.»

 وی افزود: «نسخه نهایی فیلم دست ایشان بود اما با این حال تکلیف فیلم هنوز مشخص نشده بود و ما با بازگشت عیاری از جشنواره ونیز از او شکایت خواهیم کرد.»

عیاری سازنده فیلم‌هایی چون شبح کژدم، آن سوی آتش، دو نیمه سیب، آبادانی‌ها و بیدارشو آرزو است.


 تاريخ ارسال: 1391/6/16
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.