پرده سینما

مثل یک عاشق به جشنواره فیلم پوسان رفت

پرده سینما

فهرست فیلم‌های حاضر در هفدهمین جشنواره فیلم پوسان با آثاری از عباس کیارستمی و برنده‌ی شیر طلای ونیز اعلام شد.

 

نمایی از فیلم مثل یک عاشقبه گزارش ایسنا، برگزارکنندگان هفدهمین جشنواره فیلم بوسان که از روز چهارم اکتبر آغاز به کار خواهد کرد، فهرست فیلم‌های حاضر در این فستیوال را درحالی اعلام کرد که عباس کیارستمی با فیلم مثل یک عاشق در بخش «پنجره‌ای به سینمای آسیا» حضور خواهد یافت.

مثل یک عاشق که یکی از نامزدهای نخل طلای جشنواره‌ی کن امسال بود، داستان یک دانشجوی جامعه‌شناسی (رین تاکاناشی) را روایت می‌کند که هزینه‌ی تحصیل خود را از طریق کار به عنوان محافظ شخصی تآمین می‌کند و تاراشی اوکونو نیز نقش یک پروفسور میانسال را ایفا می‌کند.

جشنواره فیلم بوسان کار خود را به شکل رسمی از چهارم اکتبر با نمایش فیلم پلیسی جنگ سرد ساخته‌ی بیل لونگ آغاز خواهد کرد و سیزدهم اکتبر با نمایش فیلم تلویزیون ساخته مصطفی فاروکی به کار خود پایان می‌دهد.

در جشنواره هفدهم بوسان مجموعا 304 فیلم از 75 کشور جهان نمایش خواهند یافت که از میان آنها 93 فیلم برای اولین‌بار نمایش جهانی خود را تجربه می‌کنند.

از دیگر سینماگران سرشناس در بخش «پنجره‌ای به سینمای آسیا» می‌توان به آپیچاتپونگ ویراستاکول، برنده‌ی نخل طلای کن و بریلینیت مندوزا، کارگردان سرشناس فیلیپینی اشاره کرد.

به گزارش اسکرین دیلی، فیلم پیتا ساخته‌ی کیم کی دوک که اوایل هفته جایزه شیر طلای جشنواره ونیز را کسب کرد نیز در میان فیلم‌های کره‌ای حاضر در این جشنواره دیده می‌شود.

هفدهمین جشنواره فیلم بوسان از چهارم تا سیزدهم اکتبر در مرکز سینمایی بوسان و همچنین سه سینمای دیگر در شهر سنتوم برگزار می‌شود.


 تاريخ ارسال: 1391/6/22
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.