پرده سینما

دومین فیلم تحریمی حوزه هنری اکران می‌شود

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایش سه فیلم سینمایی میگرن، پله آخر و من مادر هستم در جلسه شورای صنفی نمایش قطعی شد.

هنگامه قاضیانی و رضا کیانیان در میگرنبه گزارش خبرآنلاین، میگرن به کارگردانی مانلی شجاعی‌فرد از چهارشنبه 10 آبان جایگزین بوسیدن روی ماه در گروه سینمایی «آزادی» می‌شود.

 در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «قصه این فیلم در یک آپارتمان چند طبقه می گذرد که وقتی در را باز می‌کنی و وارد ساختمان می‌شوی و از طبقه اول و دوم‌اش می‌گذری، به طبقه سوم، می رسی به یک خانه که در آن رعنای مترجم زبان با تنها دختر نه ساله‌اش زندگی می کند که قصه آن‌ها زندگی است....»

در این فیلم گوهر خیراندیش، پانته‌‌آ بهرام، هنگامه قاضیانی، افشین هاشمی، هدایت هاشمی و نیکی نصیریان ایفای نقش می‌کنند.

نویسنده و کارگردان میگرن شجاعی‌فرد است و حمید و مجید آقاگلیان نیز کار تهیه‌ این فیلم را بر عهده داشتند. «میگرن» اولین فیلم بلند شجاعی‌فرد در مقام کارگردان است.

 در جلسه دوشنبه هشتم آبان شورا قرارداد نمایش فیلم پله آخر به کارگردانی علی مصفا نیز ثبت شد که پس از میگرن در گروه «آزادی» اکران خواهد شد.

پله آخر دومین ساخته بلند علی مصفا در مقام کارگردانی پس از سیمای زنی در دوردست است. فیلم با هزینه شخصی مصفا ساخته شده و از فیلم‌های مستقل سینمای ایران محسوب می‌شود.

 در خلاصه داستن این فیلم آمده است: «لیلی (لیلا حاتمی) ستاره سینماست و به تازگی شوهرش را از دست داده‌است سر صحنه فیلمبرداری ناگهان مقابل دوربین خنده اش می‌گیرد و از کار باز می‌ماند. هیچ کس نمی‌تواند دلیل خنده‌هایش را حدس بزند.» لیلا حاتمی، علی مصفا و علیرضا آقاخانی بازیگران «پله آخر» هستند.

 همچنین من مادر هستم به کارگردانی فریدون جیرانی یکی از شش فیلم تحریمی حوزه هنری پروانه نمایش گرفت و  بعد از «پنهان» در گروه سینمایی «آفریقا» اکران می‌شود.

در این فیلم باران کوثری، حبیب رضایی، پانته‌آ بهرام، فرهاد اصلانی، هنگامه قاضیانی و امیرحسین آرمان بازی می‌کنند. من مادر هستم سال 89 تولید شده است و تاکنون پشت درهای توقیف مانده بود. من همسرش هستم به کارگردانی مصطفی شایسته اولین فیلم تحریمی حوزه این روزها روی پرده سینماهاست.


 تاريخ ارسال: 1391/8/8
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.