پرده سینما

فاطمه معتمدآریا داور جشنواره فیلم دوبی شد

پرده سینما 

 

 

فاطمه معتمد آریا به عنوان یکی از داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم دبی معرفی شد.

فاطمه معتمدآریابه گزارش ایسنا، برگزارکنندگان نهمین جشنواره فیلم دوبی امروز (دوشنبه) فهرست فیلم‌های افتتاحیه و اختتامیه و همچنین اعضای هیات داوران این رویداد سینمایی را اعلام کردند.

به گزارش اسکرین دیلی، فاطمه معتمد آریا، بازیگر ایرانی یکی از اعضای هیئت داوران بخش‌ رقابتی جشنواره دوبی خواهد بود. مایکل آپتد، کری فاکس،‌ برونو بارتو و چانگ دونگ لی از دیگر داوران جشنواره فیلم دوبی خواهند بود.

فیلم زندگی پی ساخته آنگ لی روز 9 دسامبر در افتتاحیه این جشنواره نمایش خواهد یافت. این فیلم سه‌بعدی برگرفته از رمان برنده‌ی جایزه بوکر زندگی پی نوشته‌ی یان مارتل است که داستان پسری هندی را روایت می‌کند که از یک حادثه‌ کشتی جان سالم به در می‌برد. وی پس از این اتفاق 227 روز را در یک قایق با یک کفتار‌، اورانگوتان‌، ببر بنگال و گورخر مجروح سپری می‌کند.

همچنین در مراسم اختتامیه در روز 16 دسامبر فیلم سافیرس ساخته وین بلر به روی پرده خواهد رفت.

امسال در مجموع 161 فیلم شامل 52 اکران جهانی‌، 73 اکران خاورمیانه و 17 اکران کشورهای حوزه خلیج فارس در جشنواره فیلم دوبی انجام خواهد شد.

در برنامه آسیا آفریقا جشنواره دوبی فیلم بازگشت به 1942 ساخته فنگ ژیائو گانگ از چین نمایش خواهد یافت.

براساس اعلام مقامات جشنواره دوبی، امسال جایزه دستاورد سینمایی به محمود عبدالعزیز، بازیگر مصری و مایکل آپتد، کارگردان انگلیسی اعطا خواهد شد.

از چهره‌های سرشناسی که امسال در فرش قرمز جشنواره دوبی قدم خواهند گذاشت می‌توان به کیت بلانش،‌ کالین فرث، فاطمه معتمدآریا‌، فریدا پینتو و غیره اشاره کرد.


 تاريخ ارسال: 1391/9/7
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.