پرده سینما

مستند «ساکن صحرای سکوت» در مورد زندگی خسرو شکیبایی بزودی اکران می شود

پرده سینما 

 

 

سید هادی منبتی که مستند خسرو شکیبایی را به همراهی جمشید مشایخی تهیه کرده است، خبر داد: مقدمات اکران این فیلم مدتی است که فراهم شده است.

خسرو شکیبایی به گزارش ایسنا، مدیرعامل موسسه تصویر شهر توضیح داد: مراحل اداری نمایش این فیلم کاملاً طی شده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پروانه نمایش آن را برای اکران در سالن های سینما و پردیس‌های سینمایی شهرداری صادر کرده است.

او در پاسخ به سوالی در مورد زمان اکران این فیلم گفت: ساکن صحرای سکوت ابتدا قرار بود آبان ماه امسال اکران شود اما شرایط برای اکران آن در پاییز مناسب نبود. با توجه به اینکه پروانه نمایش این مستند همچنان اعتبار دارد، مشغول برنامه‌ریزی‌های جدید برای نمایش آن هستیم و به احتمال زیاد بهار سال آینده این فیلم در پردیس سینمایی ملت به نمایش در می‌آید.

مدیر عامل موسسه تصویر شهر در مورد تعداد سینماهای نمایش دهنده این مستند در زمان اکرانش گفت: بررسی‌های ما نشان داده که آثاری که مانند این مستند به موضوعات خاصی می پردازد در طول اکران بیش از عرض اکران جواب خواهد داد. اگر بتوانیم این مستند را برای مدتی طولانی در یک سالن نمایش دهیم و با تبلیغات مناسب مخاطبان را از نمایش آن آگاه کنیم،بهتر از یک اکران کوتاه در چند سالن در سطح شهر خواهد بود و بهره‌وری بالاتری دارد.

منبتی در مورد ساخت آثاری از این دست که هنرمندان و مفاخر ملی ایران را معرفی می‌کند و لزوم ساخت آنها گفت: قطعاً پرداختن به زندگی تمام بزرگانی که در هر عرصه‌ای برای کشورمان افتخار آفریدند، می‌تواند در جامعه اثر خوبی ایجاد کند و نقش ماندگاری هم در جامعه از این بزرگان به جا بگذارد. ضمن اینکه می‌تواند مشوق جوانان برای دنبال کردن راه این بزرگان باشد تا در آینده بتوانند افتخارات بیشتری در کشور ما بیافرینند.

او تصریح کرد: من به شخصه به ساخت چنین آثاری علاقه‌مندم و ساکن صحرای سکوت هم با گروه خوبی ساخته شد.خانم الهام قره خانی قلم شیوا و ذهن خلاقی دارند به همراه مهرتاش مهدوی کارهای خوبی کارگردانی کرده‌اند و دیدن این کارها باعث شد در ساخت مستند خسرو شکیبایی با این گروه همکاری کنم و گروه هم با عشق و علاقه این مستند را ساخت.امیدوارم بتوانم شخصا یا در مقام مدیرعامل موسسه تصویر شهر باز در ساخت چنین آثاری همکاری کنم.

در این مستند سینمایی هنرمندانی چون : جمشید مشایخی، آیدین آغداشلو، زنده یاد حمیدسمندریان، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، دکتراکبرعالمی، ژاله علو، مرتضی احمدی، علیرضا خمسه، جلال الدین معیریان، کیومرث پور احمد، بیژن بیرنگ،  زنده یاد مسعود رسام، مهدی صباغ زاده، احمدرضادرویش، محمود پاک نیت، مهرانه مهین ترابی، مجید جعفری، مجید جوانمرد، حسین خانی بیک، صدر الدین حجازی، مهرداد صدیقیان و غیره به تحلیل شخصیت انسانی و هنری خسرو شکیبایی پرداخته‌اند.

همچنین در ارتباط با شخصیت خانوادگی این هنرمند، پروین کوشیار (همسر خسرو شکیبایی) و پوریا و پوپک (فرزندان شکیبایی) نیزسخن گفته‌اند.

عوامل این مستند عبارتند از: با حضور افتخاری علیرضا عصار، گویندگان:مهران مدیری ،رامبد جوان ،نیکی کریمی،شهاب حسینی،رضا رشید پور،سام مشایخی و ژاله علو.

تهیه‌کنندگان: جمشید مشایخی - سید هادی منبتی،کارگردان : الهام قره خانی - مهرتاش مهدوی،نویسنده : الهام قره خانی،مشاور کارگردان : دکتراکبر عالمی،مدیرتولید : سام مشایخی،تدوین: امین عابدی - هیمن بهرامی،دستیارکارگردان: علی زارعی نمینی،امور رایانه : بهنام تاجیک،عکس : شراره ایرائی،روابط عمومی : علی ظهوری‌راد.


 تاريخ ارسال: 1391/9/7
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.