پرده سینما

کتاب مرور سی دوره جشنواره فیلم فجر آماده می شود

پرده سینما 

 

 

کتاب مرور سی دوره جشنواره فیلم فجر مراحل آماده سازی‌اش را توسط مسعود نجفی طی می‌کند.

جشنواره فیلم فجربه گزارش سایت پرده سینما به نقل از روابط عمومی سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، مسعود نجفی که کار آماده سازی این کتاب را بر عهده دارد با اشاره به جزئیات آن گفت: با پیشنهادی که به محمد رضا عباسیان دبیر جشنواره 31 فجر در خصوص جمع آوری اطلاعات سی دوره جشنواره فیلم فجر به عنوان مهمترین رویداد هنری کشور صورت گرفت و استقبال و نظر مساعد ایشان، کار آماده سازی این کتاب از حدود دو ماه قبل آغاز شد و دو گروه به موازات هم به جمع آوری اطلاعات مشغول شدند.

وی ادامه داد: این کتاب شامل اطلاعات کامل سی دوره جشنواره فیلم فجر اعم از آثار، بخش‌ها، هیات‌های انتخاب و داوری، کاندیدا، برگزیدگان، بزرگداشت‌ها، سینماهای نمایش دهنده، دبیران و توضیحاتی در خصوص اتفاقات و حواشی رخ داده در هر دوره است. در واقع اطلاعاتی که سالها به عنوان خبرنگار نیاز به آن را حس کردم. سعی مان این است این مجموعه کامل بوده و جواب هر سوالی را در خصوص جشنواره فیلم فجر پاسخ دهد.

جفی یکی از ویژگی‌های این کتاب را بخش عکس‌ها و همچنین فهرست‌نویسی آن عنوان کرد و گفت: در پایان هر دوره مجموعه عکس‌ها و تصاویر مرتبط که بسیار خاطره انگیز هستند خواهد آمد. دو فهرست هم در پایان کتاب شامل نام آثار و افراد درج خواهد شد که شامل کلیه اسامی حاضر در کتاب می‌شود.

این نویسنده با تقدیر از کسانی که در جمع آوری اطلاعات این کتاب همراهی کرده‌اند، افزود: طی مدتی که مشغول آماده سازی کتاب مرور سی دوره جشنواره فیلم فجر هستیم افراد زیادی ما را کمک کردند از جمله کامران ملکی که بخش زیادی از عکس‌ها و مکتوبات دوره‌های گذشته را در اختیار تیم تحقیقاتی کتاب قرار داد و عزیزان صاحب نظر و پیشکسوت در این حوزه از جمله مسعود مهرابی، عباس بهارلو، علی معلم، اکبر نبوی، غلامرضا موسوی و همچنین جمال امید به عنوان تنها فردی که در تمام ادوار جشنواره حضور فعال و موثری داشته و قول مساعد برای نظارت نسخه نهایی را داده است.

وی از افرادی که عکس و اطلاعات خاصی از دوره‌های گذشته جشنواره فیلم فجر دارند دعوت به همکاری کرد و گفت: از عموم سینماگران، سینمادوستان و همکاران رسانه ایی تقاضا دارم  ما را در هرچه کامل تر شدن این کتاب یاری کنند و اقلام مرتبط را حتی در حد یک فریم عکس به  fajr30sal@outlook.comارسال کنند.

نجفی از برنامه‌ریزی جهت گرفتن شابک برای این کتاب و عرضه گسترده آن در کتابفروشی‌ها خبر داد.

محمد تهرانی، طاها ذاکر، مهدی متناصری، سهیل صلاحی‌زاده، نفیسه تبریزی، حسن هندی و مهرناز رازقی در آماده سازی این کتاب همکاری دارند.

 


 تاريخ ارسال: 1391/9/20
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.