پرده سینما

دادستان تهران از تشکیل پرونده برای فیلم «من مادر هستم» و چند فیلم دیگر خبر داد

پرده سینما 

 

 

دادستان عمومی و انقلاب تهران، تشکیل پرونده برای فیلم من مادر هستم به کارگردانی فریدون جیرانی را سرانجام بصورت رسمی اعلام کرد.

پوستر فیلم من مادر هستمبه گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا برای فیلم من مادر هستم پرونده‌ای تشکیل شده است، گفت: در مورد چند فیلم در دادسرا تشکیل پرونده شده از جمله فیلمی که نامش را بردید و کار کارشناسی بر روی فیلم در حال انجام است.

وی با اشاره به اقدامات دادستانی تهران در حوزه جرایم فرهنگی گفت: رصدهای ما پرهیاهو نیست و مبتنی بر اقدامات کارشناسانه است. در تئاتر هدا گابلر بسیار سر و صدا صورت گرفت، ما موضوع را پیگیری کردیم و دادگاه آنها را محکوم کرد. همچنین در فیلم تهران من حراج که بازیگر حجاب خود را رعایت نکرده بود، ما بررسی کردیم، به دادگاه ارسال شد و دادگاه حکم داد.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر نیز برخی از فیلم‌ها مطرح شد، من از دغدغه مردم حزب‌اللهی تشکر می‌کنم و خوشحالم که جوانان غیوری هستند که به ما تذکر می‌دهند. ما نه تنها ناراحت نشدیم بلکه به این دغدغه احترام می‌گذاریم.

دادستان تهران یادآور شد: قاضی که نمی‌تواند متخصص فیلم و سینما باشد بنابراین باید به کارشناس متخصص مراجعه شود. در فیلم‌هایی که اخیراً مورد شکایت بود از بازپرس خواستیم که با کارشناسان فیلم را مورد بررسی قرار دهند و نظر فنی و کارشناسی دهند اما قاضی در رد یا پذیرش نظریه مختار است. این چند فیلمی که به آن اعتراض شده را در حال بررسی هستیم.


 تاريخ ارسال: 1391/9/21
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>یاور:

خطاب به مدعی العموم :شما که با توجه به نظر کارشناسان برای فیلم من مادر هستم پرونده تشکیل دادید ،با توجه به نظر کارشناسان و متخصصان دیگر برای بر کناری بعضی از وزرا هم پرونده تشکیل بدید

0+0-

پنجشنبه 23 آذر 1391
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.