پرده سینما

واکنش کاهانی به اظهار نظر یکی از مدیران حوزه هنری و برنامه «هفت»

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاهانی درباره‌ی اینکه چرا دربرنامه «هفت» حاضر نشده است گفت: هرگز پایم را جایی نمی‌گذارم که آدم‌های کم‌اهمیت، بی‌خود و بی‌جهت مشروعیت پیدا کنند. آنها دوست دارند نصف شب درباره‌ی من حرف بزنند و من دوست دارم خانه‌ام باشم و از زندگی‌ام لذت ببرم. کلاس گذاشتم، نرفتم و همین برای همه عمرشان بس است.

 

 

-واکنش کاهانی به اظهارات اخیر یکی از مدیران حوزه هنری

 

عبدالرضا کاهانیعبدالرضا کاهانی درباره‌ی اظهارات اخیر یکی از مسوولان حوزه هنری و حضور نیافتن اش در برنامه‌ی «هفت» توضیحاتی ارائه کرد.

کارگردان فیلم سینمایی بی‌خود و بی‌جهت درباره‌ی اظهارنظر اخیر یکی از مدیران حوزه هنری درباره‌ی اینکه به شرط حذف بخشی از صحنه‌ها، فیلم اش می‌تواند در یکی از سینماهای این نهاد به نمایش درآید به ایسنا،گفت: بهتر است که آقای حمزه‌زاده (معاون هنری حوزه هنری) و هم فکرهایش دست توی جیب مبارکشان بکنند و فیلم مورد علاقه‌شان را بسازند و نه اینکه از جیب بقیه مایه بگذارند و با استعانت از سانسور به فیلم‌های آرمانی‌شان دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: آنها باید یادشان باشد که این فیلم‌ مال آنها نیست که اینگونه درباره‌ی آن حرف می‌زنند، همان‌طور که سینماهای حوزه هنری برای آنها نیست. فقط الان قدرت دارند و می‌توانند این سینماها را به ما ندهند.

کاهانی تأکید کرد: بی‌خود وبی‌جهت را من ساختم و هرگز به امثال آقای حمزه‌زاده اجازه‌ی دخل و تصرف نمی‌دهم. اگر قرار بود فیلم را قلع و قمع کنم که این کار را می‌کردم و خیلی زودتر از اینها از وزارت ارشاد مجوزش را می‌گرفتم و در یک زمان خوب آن را اکران می‌کردم نه الان.

این کارگردان همچنین ادامه داد: اساساً اگر من آدم سانسور پذیری بودم، وضعیت ام بهتر از اینها بود. همین‌ که وزارت ارشاد یک جانبه فیلم‌ها را سانسور می‌کند برای هفت پشتمان بس است، آقای حمزه زاده و حوزه هنری دیگر چه کاره هستند!

کاهانی با اشاره به برخی نقل‌قول‌های مدیران حوزه هنری گفت: اینها به خاطر امنیت خانواده‌ها معتقدند که فیلم من نباید اکران شود اما من حاضرم ده‌ها سینما «آزادی» نداشته باشم ولی زیر بار این سانسورها نروم و به احترام همان امنیت خانواده‌ها، فیلم‌ خود را سالم به مردم نشان بدهم.

کارگردان بی‌خود و بی‌جهت در بخش پایانی این گفت‌وگو درباره‌ی اینکه چرا دربرنامه «هفت» حاضر نشده است گفت: هرگز پایم را جایی نمی‌گذارم که آدم‌های کم‌اهمیت، بی‌خود و بی‌جهت مشروعیت پیدا کنند. آنها دوست دارند نصف شب درباره‌ی من حرف بزنند و من دوست دارم خانه‌ام باشم و از زندگی‌ام لذت ببرم. کلاس گذاشتم، نرفتم و همین برای همه عمرشان بس است.


 تاريخ ارسال: 1391/9/27
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>اهوارکی:

این آقا توی جشنواره در بارۀ شخصیت الهه (نگار جواهریان) در فیلمش گفت که این شخصیت از روی مجریان سیما ساخته شده است. لهذا نباید هم به تلویزیون پا بگذارد زیرا ممکن است تا به استودیو نرسیده برخی از آن مجریان قربة ً الی الله او را به سزای عملش برسانند.

0+0-

سه‌شنبه 28 آذر 1391
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.