پرده سینما

«گذشته» اصغر فرهادی چهارمین شانس اسکار ۲۰۱۴

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وب‌سایت «Rope of Silicon» در بخش پیش‌بینی‌های اسکار آینده، نام اصغر فرهادی برنده‌ی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی سال 2012 را در چهارمین رتبه قرار داده است.

برنیس برژو در فیلم «گذشته» ساخته اصغر فرهادیبه گزارش ایسنا، وب‌سایت سینمایی «Rope of Silicon» در بخش پیش‌بینی برندگان اسکار 2014 نام اصغر فرهادی را برای نگارش فیلمنامه‌ی گذشته در مقام چهارم قرار داده است.

نام این کارگردان ایرانی در بخش بهترین فیلمنامه‌ی اوریجینال بالاتر از کورمک مک‌کارتی نویسنده‌ی سرشناس آمریکایی به چشم می‌خورد.

در این فهرست نام اریک راسل برای نگارش فیلمنامه‌ی پروژه بی‌نام دیوید او. راسل در صدر دیده می‌شود.

پس از او از باب نلسون برای فیلمنامه‌نویسی نبراسکا به عنوان دومین شانس دریافت جایزه اسکار یاد شده است. در جدول پیش‌بینی برنده‌ی اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اوریجینال، پیش از نام اصغر فرهادی، کارگردان جدایی نادر از سیمین، اسم رایان کوگلر برای فیلم فروت‌ویل دیده می‌شود.

این وب‌سایت سینمایی همچنین بیشترین شانس دریافت اسکار بهترین کارگردانی را از آن جورج کلونی سازنده‌ی مردان تاریخی دانسته است. پس از وی به ترتیب نام دیوید او. راسل، مارتین اسکورسیزی برای ساخت فیلم گرگ وال‌استریت، بنت میلر و آلفونسو کوارون در این جدول به چشم می‌خورد.

جورج کلونی همچنین در بخش پیش‌بینی بهترین فیلم اسکار هم صدرنشین است؛ پس از فیلم او فیلم‌های اسکورسیزی و او. راسل بیشترین بخت را برای کسب اسکار دارند.

به گزارش ‌Rope of Silicon، در حوزه بهترین بازیگر نقش اول مرد هم هنرپیشگان سرشناسی چون لئوناردو دی‌کاپریو برای بازی در گرگ وال‌استریت و تام هنکس برای درخشش در کاپیتان فیلیپس رتبه‌های نخست و دوم این گمانه‌زنی‌ را به دست آورده‌اند. پس از این دو سوپراستار،‌ ایدریس البا، کریستین بیل و مایکل فاسبندر از نگاه ‌Rope of Silicon بیشترین شانس را برای به دست گرفتن اسکار آتی دارا هستند.

نوامی واتس هنرپیشه‌ی فیلم دیانا در میان بازیگران زن رتبه ی بالاتری را از آن خود کرده و پس از او به نام‌های درخشانی چون اما واتسون، نیکول کیدمن، ‌مریل استریپ و کیت وینسلت به عنوان کاندیداهای احتمالی کسب جایزه اسکار اشاره شده است.

این وب سایت هنوز در برخی بخش‌ها از جمله فیلمنامه اقتباسی، فیلم مستند و فیلم خارجی، هیچ گمانه‌زنی انجام نداده است.


 تاريخ ارسال: 1392/1/10
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.