پرده سینما

جان استوارت فیلم ضد ایرانی «گلاب» را کارگردانی می کند

پرده سینما

اتفاقی که درمورد فیلم آرگو افتاد، حال برای فیلم دیگری به نام گلاب در حال وقوع است. فیلمی که کاملا چراغ خاموش تولید می شود و اطلاعات زیادی از آن در دست نیست.

 

جان استوارتبه گزارش سایت عصر ایران، جان استوارت مجری سرشناس آمریکایی و یکی از بزرگ ترین تهیه کنندگان آمریکا که برنده ۱۸ جایزه امی شده است می خواهد اولین فیلمش را کارگردانی کند.

گلاب نام فیلمی است که فیلمنامه ی آن هم توسط خود جان استوارت از روی رمان بعد آنها به دنبال من آمدند مازیار بهاری نوشته خواهد شد. ماجرای کتاب، خاطرات ۱۱۸ روز زندان خبرنگار بی بی سی، مازیار بهاری است که در زمان ناآرامی های سال ۸۸ به ایران آمده بود. او که در مصاحبه اش با پرس تی وی اعتراف کرد خبرنگاران غربی برای جاسوسی کار می کنند و او هم به دنبال تحقق یک انقلاب رنگی بوده، پس از آزادی از زندان و گریختن از کشور اعترافاتش را پس گرفت و کتاب بعد آنها به دنبال من آمدند را نوشت. این کتاب داستان او را روایت می کند، در حالی که نامزد حامله اش پائولا را در لندن گذاشته و به ایران آمده و در شلوغی فتنه سال ۸۸ به زندان اوین می افتد و ۱۱۸ روز در آن به سر می برد. گلاب هم لقبی است که او به زندانبانش داده. ظاهراً وی از روی بوی گلاب زندانبانش را می شناخته.

ساخت این فیلم از ماه ژوئن یا جولای سال جاری آغاز می شود و قرار است سال ۲۰۱۴ این فیلم رسماً منتشر شود. جان استوارت که سابقه  مجری گری مراسم بزرگی مثل اسکار هفتاد و هشتم را در کارنامه دارد، برای اولین فیلمش یک کار ضد ایرانی را انتخاب کرده تا بلکه بتواند با جوایز احتمالی جایی در بین کارگردانان مشهور پیدا کند.

فعلا دو کمپانی باس بوی پروداکشن و اد لات اینترتینمنت ساخت این فیلم را بر عهده گرفته اند. جی جی پریتزکر که تهیه کننده  فیلم های مهمی چون درایو و لانه ی خرگوش است، به همراهی اسکات رادین تهیه کننده ی مطرح و برنده ی اسکار فیلم های کارگردانان یهودی هالیوود، برادران کوئن و خود جان استورات تهیه کنندگان پروژه ضد ایرانی هستند.

رادین همینطور سابقه تهیه فیلم هایی چون شبکه اجتماعی و دختری با خالکوبی اژدها از دیوید فینچر، خون به پا می شود از پل توماس اندرسون، امپراطور طلوع ماه از وز اندرسون، فیلم موهن دیکتاتور، اسلیپی هالو از تیم برتون و فیلم های متعددی از برادران کوئن را در کارنامه خود دارد. وی همین طور تهیه کننده فیلم آینده  مارتین اسکورسیزی، سیناترا هم هست.

ائتلاف اپوزیسیون خارج نشین با چنین تیم پر قدرتی از تهیه کنندگان آمریکایی یک واکنش سراسری از طرف دولت، مسئولین فرهنگی و مردم را می طلبد.

 


 تاريخ ارسال: 1392/1/15
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.