پرده سینما

ملکه انگلیس جایزه بفتا گرفت

پرده سینما

ملکه الیزابت انگلیس برای حمایت دائمی خود از صنعت سینما و تلویزیون بریتانیا، جایزه‌ افتخاری بفتا را دریافت کرد.

 

ملکه الیزابتبه گزارش ایسنا سرکنت برانا طی مراسمی که در قلعه ویندزور برگزار شد، جایزه افتخاری بفتا را به ملکه الیزابت انگلیس اعطا کرد تا از حمایت‌های او از این جایزه مهم سینمایی و تلویزیونی بریتانیا تقدیر شود.

 

جان ویلیس، رییس آکادمی بفتا، در سخنرانی خود در این مراسم خاطرنشان کرد: ما باید به صنعت سینما و تلویزیون خود افتخار کنیم. افراد حاضر در این مراسم دارای مهارت‌های متنوع و ابداعاتی نو هستند که یک نسل را سرگرم و به آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده‌اند و برای نسل‌های آتی الهام‌بخش خواهند بود.

 

به گزارش بی‌بی‌سی، جورج لوکا کارگردان سینمای هالیوود، یان مک‌کلین، جولین فیلوز، مینی درایور و ریچارد کورتیس از شخصیت‌های فعال عرصه‌ سینمای جهان هستند که در این مراسم حضور داشتند و از اعطای این جایزه افتخاری به ملکه شگفت‌زده شدند.

 

بدل ملکه انگلیس در مراسم افتتاحیه‌ی المپیک لندن 2012 همچون جیمز باند فیلم سقوط آسمانی با چتر نجات از بالگرد فرود آمد و خود ملکه از در پشتی با اسکورت دنیل کریگ بازیگر نقش 007، وارد سالن شد.

 

این اقدام که با خنده‌ حاضران در این مراسم همراه بود، به گفته‌ی کنت برانا، افتتاحیه‌ المپیک را به خاطره‌ای ماندگار تبدیل کرد.

 

به گزارش خبرنگار سایت پرده سینما این برای اولین بار است که چنین جایزه ای به یک شخصیت و چهره سیاسی نعلق می گیرد.


 تاريخ ارسال: 1392/1/16
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.