پرده سینما

نخستین جشنواره فيلم همفری بوگارت برگزار می شود

پرده سینما

اولين جشنواره سالانه همفری بوگارت با نمایش نسخه بازسازی شده جنگل سنگی یکی از مهمترین فیلم‌های این بازیگر کلید می‌خورد.

 

همفری بوگارتبه گزارش مهر به نقل از هاليوود ريپورتر، جنگل سنگی اولین فیلم پرفروش بوگارت، در سومین روز ماه می در کی لارگو با حضور پسر او و لئونارد مالتین تاریخدان فیلم به نمایش درمی‌آید. بوگارت با این فیلم بود مثل یک ستاره درخشید و حیات جدیدی در زندگی حرفه‌ای‌اش ایجاد شد.اولین جشنواره فیلم همفری بوگارت با نمایش این فیلم بازسازی شده که متعلق به سال 1936 از کمپانی برادران وارنر است، شروع به کار می‌کند.

به گفته استفن بوگارت پسر همفری بوگارت و لورن باکال، این فیلم همفری بوگارت را به یک ستاره تبدیل کرد. وی گفت از این که اولین نسخه بازسازی شده این فیلم در جشنواره‌ای به نام پدرش به نمایش درمی‌آید خوشحال است. مسیر بوگارت در جاده هالیوود همیشه روشن و شفاف نبود و او ابتدا موفقیت چندانی در صنعت فیلمسازی به دست نیاورد. او به همین دلیل راهی نیویورک شد تا در سال 1935 در نمایشی از رابرت ای.شروود با عنوان جنگل سنگی روی صحنه برود. وقتی قرار شد نسخه سینمایی این اثر هم ساخته شود، لسلی هاوارد همکار بوگارت در برادوی به او اصرار کرد در این فیلم بازی کند تا بتواند تلافی نقشش در فیلم دوک مانته را که موفق نبود، در بیاورد.موفقیت این فیلم زندگی بوگارت را عوض کرد و سال 1952 بوگارت و باکال اسم دخترشان را به یاد این دوست، لسلی گذاشتند.

نسخه به تمامی بازسازی شده این فیلم در تاریخ 3 ما می در کی لارگو به نمایش درمی‌آید. اولین جشنواره فیلم همفری بوگارت از 2 تا 5 ماه می (12 تا 15 اردیبهشت) برگزار می‌شود.

نسخه بلو ری این فیلم هم از 21 ماه مه در دسترس دوستداران آثار کلاسیک خواهد بود.

در این جشنواره سابرینا ،‌ شاهین مالت ، خواب عمیق، گذرگاه تاريک، گنج هاي سيرا مادره ، کليد حرکت و در يک مکان تنها از دیگر فیلم های بوگارت نیز به نمایش درمی آیند.

همفری بوگارت هنرپیشه و تهیه‌کننده آمریکایی بود. موسسه فیلم آمریکا در سال ۱۹۹۹ او را در رده اول برترین هنرپیشگان مرد تاریخ سینما قرار داد.


 تاريخ ارسال: 1392/2/9
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>فرزاد:

محشره!

0+0-

سه‌شنبه 10 ارديبهž
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.