پرده سینما

زندگی حمید سمندریان و هما روستا به تصویر درمی‌آید

پرده سینما


 

 

 

محمدعلی سجادی کارگردان سینما از ساخت فیلم مستند حمید همای با مروری بر زندگی هنری و شخصی زنده‌یاد حمید سمندریان و هما روستا خبر داد.

 

زنده یاد حمید سمندریانسجادی درباره ساخت این مستند گفت: «ساخت این فیلم مستند نوعی واگویه شخصی بوده است چراکه من خودم را وامدار حمید سمندریان و هما روستا در عرصه فرهنگ و هنر می‌دانم و با ساخت این فیلم مستند ارادتم را به این دو هنرمند عزیز بیان کردم. البته امیدوارم این مستند حق مطلب را درباره این بزرگواران ادا کند.»

این کارگردان سینما درباره پیشرفت ساخت این فیلم مستند توضیح داد: «هنوز اول راه هستم و تنها چهار روز از تصویربرداری کل کار انجام شده و قرار است ادامه کار پس از بازگشت خانم روستا از سفر از سر گرفته شود.»

سجادی در پاسخ به اینکه آیا این مستند به جشنواره فیلم فجر می‌رسد؟ گفت: «به طور قطع این مستند به جشنواره فیلم فجر نخواهد رسید، چون همانگونه که گفتم هنوز در آغاز راه هستم، اما قرار است به مناسبت نکوداشت هما روستا بخش‌هایی از این فیلم مستند را به شکل کلیپ آماده و در مراسم‌های ویژه نکوداشت‌ها پخش کنند.»

او در ادامه متذکر شد: «ساخت این فیلم مستند در ادامه تجربه‌های مستندسازی‌ام است و امیدوارم اثر خوبی از آب درآید. البته فیلم مستند و تجربی سیاوشان را برای حضور در جشنواره فیلم فجر ارسال کرده‌ام. این فیلم یک اثر تجربی است که روایتی آزاد دارد و در ادامه تجربیات مستندسازی‌ام است.»

سجادی در پایان بیان کرد: «چند طرح فیلمنامه سینمایی آماده کار دارم که امیدوارم شرایط تولید فیلم نسبت به گذشته بهتر شود تا بتوانم فیلم تازه‌ای در حوزه سینمای بلند بسازم.»


 تاريخ ارسال: 1392/9/12
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.