پرده سینما

دکتر شهاب اسفندیاری معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی شد

پرده سینما


 

 

 

شهاب اسفندیاری به عنوان معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی منصوب شد.

 

شهاب اسفندیاریبه گزارش سایت پرده سینما و اعلام معاونت ارتباطات و امور رسانه‌ای بنیاد سینمایی فارابی، مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی طی حکمی دکتر شهاب اسفندیاری را به عنوان معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی منصوب کرد.

در متن این حکم چنین آمده است:

جناب آقای دکتر شهاب اسفندیاری

نظر به مراتب تعهد، دانش و تجربیات ارزشمند جنابعالی در عرصه‌های فکری، فرهنگی و هنری و نیز سوابق عالی آکادمیک در سینمای جهان با علائق ویژه به سینمای ملی که همانا در این سرزمین سینمایی است شرقی، دینی و ایرانی، معطوف به هویت، واقعیت و امید، و با عنایت به اهمیت نقش فرهنگی بنیاد در اجرای مجموعه‌ای از اقدامات هدایتی و حمایتی هدفمند در قبال چرخة فعالیت‌های سینما، بدین‌وسیله به عنوان معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی منصوب می‌شوید.

انشاءالله در پرتو توجهات ربوبی در حیطه مؤثر و کارآمدسازی معاونت مزبور با بهره‌گیری از کارشناسان زبده و متعهد و معاضدت سرمایه‌های انسانی در سینمای کشور و همکاران دلسوز در بنیاد در امر خطیر پیشاروی مؤید و منصور باشید.

شهاب اسفندیاری دارای مدرک کارشناسی کارگردانی سینما و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر و فارغ التحصیل دکترای مطالعات فیلم از دانشگاه ناتینگهام انگلستان می‌باشد. وی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه تهران (1382-1384)، مدیر امور تامین برنامه شبکه اول سیما (1380 - 1382)، عضو شورای فرهنگی سیما فیلم (1380 - 1384)، کارگردان مجموعه های مستند جهانشهری ها و تمدن های زنده به گور، شبکه 3 سیما و نویسنده، منتقد و دبیر سرویس هنری مطبوعات(1375-1380) بوده و همچنین عضو  هیات علمی و استادیار دانشکده سینما - تئاتر دانشگاه هنر، نویسنده فصلی از کتاب غرب-زدایی از مطالعات فیلم (De-westernizing Film Studies، انتشارات راتلج) و فصلی از کتاب سینمای دفاع مقدس ایران (Iranian Sacred Defence Cinema، انتشارات کینگستون) است.

شهاب اسفندیاری مقاله‌هایی درباره سینمای ایران در کنفرانس‌های بین‌المللی در دانشگاه‌های نیویورک، ادینبورگ، سنت اندروز و یورک  ارایه نموده است.

لازم به ذکر است رساله دکترای وی نیز با عنوان سینمای ملی و جهانی شدن در انگلستان و آمریکا به صورت کتاب دانشگاهی منتشر شده و ترجمه آن توسط انتشارات سروش در دست انتشار است.


 تاريخ ارسال: 1392/9/17
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.