پرده سینما

اولین دوره جشنواره زنان فیلمساز کرد به کار خود پایان داد

پرده سینما


 

 

 

اختتامیه اولین دوره جشنواره زنان فیلمساز کرد با هدف حمایت از زنان فیلمساز با تقدیر از برترینها روز گذشته رسما در سلیمانیه عراق برگزار شد .

 

اولین دوره جشنواره فیلمسازان کردبه گزارش سایت پرده سینما و اعلام روابط عمومی این جشنواره شامل فیلمهای ساخته شده توسط کارگردانان زن کرد در بخش رقابتی و کارگردانان زن کشورهای دیگر در بخش غیر رقابتی برگزار شد .

گفتنی است،  هیئت داوران این جشنواره ترکیبی از  بانوان  فیلم ساز و بازیگر از کشورهای  ایران ، سوریه ،کره جنوبی ، ترکیه و کردستان هستند که مریم پیربند از ایران ریاست این هیئت را بر عهده داشت.

بر اساس این گزارش ، هیئت داوران جشنواره زنان فیلمساز کرد در اولین دوره خود فیلمهای ذیل را برگزیدند:

جایزه ویژه هیئت داوران به شیلان سعدی برای فیلم کوچه پشتی خانه ما، جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به فاطمه دستمرد برای فیلم "سکوت برکه ها"، جایزه بهترین فیلم نامه به فیلم خنچه جایزه بهترین تدوین به صورت مشترک به آذر منصوری و توفیق امانی برای تدوین فیلم ایستگاه، جایزه بهترین تصویربرداری به حشمت نارنجی برای سکوت برکه ها، جایزه بهترین بازیگر زن به  سونیا رزگار برای بازی در فیلم درهای بسته، جایزه بهترین بازیگر مردبه  دیاکو جواهیری برای بازی در  فیلم داو و همچنین جایزه بهترین موسیقی به اسین اک گل برای فیلم بازگشت اهدا شد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم نیز از بازیگران خردسال فیلمهای کوچه پشتی خانه ما و خنچه تقدیر شد .


 تاريخ ارسال: 1392/9/18
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.