پرده سینما

قول‌ها به ثریا حکمت برای حل مشکل‌اش...

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر روابط عمومی‌سازمان سینمایی: مسأله این است که مجموع این امور به خانه سینما مربوط می‌شود و خانه سینما از این پس باید پیگیر مسائلی از این دست باشد با این توجه که بودجه تامین هزینه‌هایی از این دست به عهده سازمان سینمایی است.

 

 

 


ثریا حکمت: خانم وافری هم از خانه سینما تماس گرفت و آدرس خانه‌ام را گرفت تا وضعیت را بررسی کنند تا درصورت امکان در زمینه ودیعه خانه‌ام کمک کنند.

 

ثریا حکمت در کنار ایرج راد در سال 1389 در مراسم تشیع پیکر رضا کرم رضاییثریا حکمت که 13 مرداد ماه اعلام کرده بود که در وضعیت مالی بدی بسر می‌برد و از چندی دیگر در چادر زندگی خواهد کرد، از قول مساعد رئیس سازمان سینمایی برای حل مشکلاتش خبر داد. این بازیگر در گفت‌وگو با ایسنا،گفت: بعد از انتشار مصاحبه‌ام با ایسنا عزت‌الله انتظامی اولین نفری بود که با من تماس گرفت و برخلاف تصورم، ضمن اینکه ایرادی از من به خاطر حرف‌هایم نگرفت کاملاً حمایت کرد و گفت هرکاری از دستش بربیاید، انجام می‌دهد.

وی افزود: خانم وافری هم از خانه سینما تماس گرفت و آدرس خانه‌ام را گرفت تا وضعیت را بررسی کنند تا درصورت امکان در زمینه ودیعه خانه‌ام کمک کنند.

حکمت ادامه داد: طبق برنامه‌ای که قبل از مصاحبه داشتم به وزارت ارشاد رفتم و توسط آقای منفرد دستور وزیر را در پای نامه درخواستم گرفتم و بعد پیش آقای ایوبی رییس سازمان سینمایی رفتم. برای اولین‌بار بود که یک مدیر سینمایی مرا داخل اتاقش راه داد و با احترام زیادی با من برخورد کردند.

وی افزود: ایشان مشکلات من را پرسیدند و سه چهار روز برای حل آنها فرصت خواستند. حتی برای معالجه دندان‌هایم هم گفتند اقدام کنم و هزینه را آنها حساب می‌کنند.

این بازیگر با اشاره به واکنش مردم بعد از انتشار این مصاحبه گفت: آدمی که در حال غرق شدن است، به هر جا پناه می‌برد. من هم به همه جا رفتم حتی خواستم اگر قرار است بعد از مرگم قبری در قطعه هنرمندان به من بدهند در زمان زنده بودنم آن را بفروشم که گفتند، نمی‌شود. اما مردم محبت بسیاری دارند و نشان دادند اگر مسئولان هنرمندان را فراموش بکنند آنها فراموش نمی‌کنند. افراد بسیاری در زیر مصاحبه ابراز محبت کردند و خواستار شماره حساب برای کمک کردن شدند که از همه آنها سپاسگزارم.

حکمت با قدردانی از وزارت ارشاد و سازمان سینمایی برای کمک به او اظهار کرد: این عزیزان نهایت لطف را داشتند و امیدوارم قول‌هایی که دادند، عملی شود.

ثریا حکمت در گفتگوی روز 13 مرداد با بیان اینکه در وضعیت مالی خیلی بدی به سر می‌برد، گفته بود: بعد از 35 سال کار و 61 سال سن، من را به‌عنوان پیشکسوت قبول ندارند. درنتیجه از چندی دیگر در چادر زندگی می‌کنم. او در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرده بود: صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج است و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول آن دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم.

حکمت با بیان اینکه در سال گذشته هم سه روز در چادر زندگی کرده است، گفت: آن موقع هم به‌دلیل اینکه اجاره خانه‌ام عقب افتاده بود، صاحبخانه از پول ودیعه‌ام کم کرده بود که دیگر پولی برای خانه گرفتن نداشتم. بعد از کمک پنج میلیونی ارشاد توانستم جایی را اجاره کنم.

این بازیگر با بیان اینکه با مشکلات زیادی زندگی را می‌گذراند، ادامه داده بود: سال گذشته تصمیم گرفتم دو بار خودم را از بین ببرم و اقدام به این کار هم کردم اما موفق نشدم. الان کل دندان‌هایم را کشیده‌ام و هزینه درمان آن‌ها را ندارم. برای گرفتن بودجه به همه‌جا رفته‌ام. حتی چندی پیش به‌سراغ همسر آقای انصاری که مالک بازار مبل هستند، رفتم اما باز هم اتفاقی نیفتاد و نمی‌دانم این همه بودجه در مملکت جابه‌جا می‌شود، چرا من بعد از این همه سال فعالیت هنری نباید سهمی از آن داشته باشم؟

بنا به گفته ثریا حکمت: به خانه سینما رفتم، آنجا هم گفتند خودمان 500 میلیون تومان بدهی داریم و نمی‌توانیم کمک کنیم. خانه پیشکسوتان هنر هم می‌گوید چون به‌عنوان هنرمند درجه دو معرفی شده‌ام، نمی‌توانند کمک کند. در صورتی که در فیلم‌های زیادی نقش اول بازی کرده‌ام. البته با صحبت‌هایی که با آنجا شده قرار است 150 هزار تومان به من بدهند.

ثریا حکمت ادر ادامه اظهار داشته بود: به وزارت ارشاد نامه نوشتم و درخواست کمک کرده‌ام. زمانی آقای انتظامی (عزت‌الله) به ما کمک می‌کرد اما دیگر خسته شد و الان دیگر جواب تلفن را هم نمی‌دهد. اخیرا آقای ایوبی ماهی 350 هزار تومان ماهیانه تعیین کرده‌اند و 180 هزار تومان هم از طرح تکریم می‌گیرم اما این مبلغ حتی نصف اجاره خانه‌ام هم نمی‌شود.

آواز قو آخرین فعالیت سینمایی حکمت محسوب می‌شود. این بازیگر که بیش از 10 سال است فعالیت بازیگری ندارد در آثار دیگری چون زخمه، تصویر آخر، خواستگاری، نیش و فیلم ای ایران ناصر تقوایی به ایفای نقش پرداخته است.

لازم به توضیح است خبرگزاری مهر گزارش داده بود، در ابتدای نشست رسانه‌ای مدیرعامل موسسه سینماشهر در روز 14 مرداد، رسول صادقی مدیر روابط عمومی‌سازمان سینمایی با اشاره به این مطلب که حجت‌الله ایوبی شخصا پیگیر مساله پیش آمده برای ثریا حکمت بازیگر سینما است، گفت: با توجه به مشکلی که برای ثریا حکمت بازیگر سینما و تلویزیون ایران پیش آمده، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی شخصا برای حل مشکل وی پیش قدم شده است.

وی افزوده بود: اما مساله این است که مجموع این امور به خانه سینما مربوط می‌شود و خانه سینما از این پس باید پیگیر مسائلی از این دست باشد با این توجه که بودجه تامین هزینه‌هایی از این دست به عهده سازمان سینمایی است.


 تاريخ ارسال: 1393/5/14
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>زینب کریمی:

امیدوارم به زودی مشکل این هنرمند عزیز رفع شود. آمین.

0+0-

سه‌شنبه 21 مرداد 1393>>>مشهدی از مشهد:-))))))):

اگر قرار است بعد از مرگم قبری در قطعه هنرمندان به من بدهند در زمان زنده بودنم آن را بفروشم که گفتند، نمی‌شود... بسیار ناراحت کننده بود....:-(((((((((

133+4-

يكشنبه 19 مرداد 1393
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.