پرده سینما

بغض محمدعلی کشاورز از رفتن همیشگی خالق «پدرسالار»

پرده سینما


 
محمدعلی کشاورزمحمد علی کشاورز از شنیدن خبر درگذشت اکبر خواجویی منقلب می‌شود و با بغضی که در گلو دارد، می‌گوید: کارگردان خوب مملکتمان رفت؛ دیگر کسی به نجابت و کاربلدی خواجوی نخواهد آمد. این بازیگر پیشکسوت سینما‌، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، خاطرنشان کرد: خدا رحمت کند اکبر خواجویی را؛ او یکی از بهترین، با شرف‌ترین و نجیب‌ترین کارگردانان ایران بود و در تمام مدتی که با او کار کردم، غیر از نجابت و کاردانی از این مرد هیچ ندیدم.

او در حالی که از اکبر خواجویی یاد می‌کرد با ابراز ناراحتی اظهار کرد: فکر نمی‌کنم دیگر مثل آقای خواجویی در این مملکت پیدا شود، چرا که او در نجابت تک بود. خواجویی یک هنرمند به تمام معنا بود که نجابت او بهترین حسنش بود.

کشاورز سپس از همکاری با اکبر خواجویی گفت و یادآور شد: باعث افتخارم بود که با آقای خواجویی در سریال پدرسالار و کهنه سوار همراه بودم. «پدر سالار» که سریال خوب و ماندگاری شد. سریال کهنه سوار هم چیزی کم از «پدرسالار» نداشت و خیلی عالی بود.

او ادامه داد: متاسفانه مدتی به خاطر خانه‌نشین شدن نتوانستم حضوری آقای خواجویی را ملاقات کنم، اما مرتب با تلفن جویای احوالش می‌شدم و الان خیلی متاثر هستم از این که مملکتمان چنین کارگردان بزرگی را از دست داد.

کشاورز در پایان گفت: به عنوان هنرمندی که سال‌ها در سینما،‌ تئاتر و تلویزیون کار کردم، همیشه سواد و نجابت مساله مهمی برایم بود؛ به همین خاطر بود که اکبر خواجویی را در نجابت اول می‌دانم. در پایان به دختر‌، پسر و همسر محترمش تسلیت می‌گویم و از خداوند برایشان صبر و بردباری طلب می‌کنم.

اکبر خواجویی - کارگردان سریال پدرسالار - شامگاه جمعه (31 مرداد ماه) بر اثر سکته قلبی درگذشت. این کارگردان سینما و تلویزیون طی روزهای گذشته به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود. او پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل دچار سکته قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان الغدیر در همان‌جا دار فانی را وداع گفت.

اکبر خواجویی در سال‌های گذشته تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بود و پس از آن، در استراحت مطلق به سر می‌برد و توان کار کردن نداشت. کارگردان پدرسالار چند سالی بود که به خاطر بیماری قلبی و ناراحتی حنجره‌اش در استراحت مطلق به سر می‌برد. او اردیبهشت ماه امسال در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرد که با بهبودی حالش، دوست دارد مجددا به کار برگردد و یک فیلم سینمایی بسازد.

این کارگردان و نویسنده پیشکسوت سینما و تلویزیون - متولد سال 1326 اصفهان است. وی فعالیت هنری‌اش را با تهیه و ساخت فیلم‌های تجربی و راه‌اندازی سینمای آزاد اصفهان آغاز کرد. از جمله آثار او در مقام کارگردانی می‌توان به محیا،‌ سیرک بزرگ‌ و خانه ابدی نیز اشاره کرد. خواجویی در زمینه‌ی کارگردانی سریال‌های تلویزیونی هم فعالیت داشته که از جمله کارهای او می‌توان به سریال‌های کهنه سوار‌، پدر سالار‌ و ... اشاره کرد. خواجویی قدیمی بهمن ماه سال 91 به علت عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.


 تاريخ ارسال: 1393/6/1
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>زینب کریمی:

خدا رحمت کند اکبر خواجویی را. روحشان قرین رحمت باد. به تازگی سریال پدر سالار را که از شبکه ی تماشا پخش می شد، بعد از این همه تکرار در طی سال های مختلف، برای اولین بار دیدم و دنبال کردم. بعد از این همه سال باز هم می توان به عنوان یک سریال جذاب دنبالش کرد و شرف دارد به خیلی از سریال های جدید. روح این کارگردان عزیز در آرامش باشد انشاالله.

5+0-

شنبه 1 شهريور 1393
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.