پرده سینما

اروپایی‌ها رقابت اسکار خارجی ۲۰۱۵ را داغ کردند

پرده سینما
اسکارکشورهای فنلاند‌، کرواسی و صربستان نمایندگان خود را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار معرفی کردند. به گزارش ایسنا، در حالی که کشورها به تدریج بهترین آثار سینمایی خود را برای حضور در بخش خارجی جوایز اسکار 2015 معرفی می‌کنند، سه کشور اروپایی فنلاند‌، کرواسی و صربستان نیز وارد این رقابت داغ سینمایی شدند.

کرواسی فیلم کمدی گاوچران ساخته تومیسلاو میرسیچ را به آکادمی اسکار معرفی کرد که اقتباسی از یک نمایشنامه کمدی براساس داستان هشت نفر آماتور است که در تلاش‌اند یک تئاتر را به روی صحنه ببرند. این فیلم که در سال 2013 جایزه مخاطبین جشنواره فیلم «پولا» را کسب کرد، از طریق رای گیری محرمانه از سوی انجمن هنرمندان سینمایی کرواسی انتخاب شد.

سینمای فنلاند نیز فیلم شب عینی ساخته پیرژو هونکاسالو را شایسته معرفی به آکادمی اسکار دانست که ماجرای آن درباره پسری در مناطق فقیرنشین هلسینکی است که تحت آموزش تعلیمات نابخردانه برادرش قرار می‌گیرد که به تازگی از زندان آزاد شده است.

فیلم شب عینی که برای اولین‌بار در جشنواره تورنتو 2013 نمایش یافت، در جوایز فیلم «جوسی» در فنلاند موفق به کسب شش جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی شد.

به گزارش اسکرین دیلی، صربستان نیز فیلم به امید دیدار در مونته ویدو به کارگردانی دراگان ژلوگریش را به عنوان نماینده خود در رقابت‌های آتی اسکار معرفی کرد. این فیلم که روایتگر موفقیت تاریخی تیم فوتبال یوگسلاوی در جام جهانی 1930 در اروگوئه است‌، از سوی کمیته تخصصی آکادمی هنرهای سینمایی صربستان از میان پنج فیلم انتخاب شد.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار 2015 در بخش بهترین فیلم خارجی روز 15 ژانویه 2015 منتشر می‌شود و فیلم برگزیده نیز در جریان برگزاری هشتادو هفتمین جوایز سینمایی اسکار در 22 فوریه معرفی می‌شود. تا کنون کشورهای ترکیه، لهستان، مجارستان، رمانی، آلمان، لوکزامبورگ، سوئد، کرواسی، فنلاند و صربستان نمایندگان خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده‌اند.

سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015، اول اکتبر است.


 تاريخ ارسال: 1393/6/12
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.