پرده سینما

خبرهایی از جشنواره فیلم «ساندنس»

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

ساندسجشنواره فیلم «ساندنس»، جشنواره مستقل کشف فیلم‌های جدید به ریاست رابرت ردفورد دور جدید کار خود را از جمعه شروع کرد. به گزارش مهر و به نقل از نیویورک دیلی‌نیوز، سی و یکمین جشنواره ساندنس با قصه‌هایی از نیویورک و با نمایش فیلم «برنز» درباره ستاره غمگین پیشین المپیک، کار خود را در یوتا آغاز کرد. درحالی‌که این فیلم نقدهای متفاوتی دریافت کرد، مردم از برخی صحنه‌های طنزآمیز آن به‌شدت استقبال کردند.

فیلم دیگر این روز فیلم «ده هزار مقدس» از زندگی در شرق آمریکا در دهه ۱۹۸۰ بود که با بازی اتان هاوک که امسال نامزد دریافت اسکار برای بازی در «پسرانگی» است، به نمایش درآمد. او نقش پدری را بازی می‌کند که با پسر نوجوان‌اش مشکل دارد. فیلم «راهپیمایی در جنگل» نیز برای اولین‌بار در همین روز به نمایش درآمد. در این فیلم رابرت ردفورد در کنار نیک نولتی از دوستان قدیمی‌اش پس از ۴۰ سال بازی کرده است. این سومین‌بار است که ردفورد فیلمی از خودش را در فستیوال خودش به نمایش می‌گذارد.

این فیلم که با اقتباس از رمان پرفروش بیل برایستون با همین عنوان ساخته ‌شده و فیلمنامه آن را مایکل آرنت نویسنده «لیتل میس سانشاین» نوشته است. فیلمی جاده‌ای درباره سفر یک نویسنده پا به سن گذاشته است که تصمیم می‌گیرد مسیری دو هزار مایلی را در رشته کوه‌های آپاچی با همراهی یک دوست قدیمی طی کند. «داستان واقعی» با بازی جیمز فرانکو و جوانا هیل درباره گزارشگری که تلاش می‌کند تا زندگی یک قاتل را از طریق مصاحبه با وی کشف کند، فیلم دیگر روز اول جشنواره ساندنس بود. این فیلم را برد پیت تهیه کرده و همراه جیمز فرانکو و کارگردان فیلم روپرت گولد در جشنواره حضور داشتند. فیلم پایانی روز اول این جشنواره فیلم «پایان تور» بر مبنای زندگی واقعی دیوید فاستر والاس نویسنده و رمان‌نویس مشهوری است که چند سال پیش به زندگی‌اش خاتمه داد. نقش والاس را جیسون سیگل بازی کرده است. این فیلم را جیمز پانسولت ساخته و نگاهی هوشمندانه به زندگی تنهای این نویسنده دارد.


 تاريخ ارسال: 1393/11/5
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.