پرده سینما

جشنواره فجر از حسین جعفریان قدردانی کرد

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

حسین جعفریان گفت: خوشحالم که کار من را در سطحی دانسته‌اند که امروز مورد تقدیر قرار گرفته ام.

 

حسین جعفریانبه گزارش سایت پرده سینما، به نقل از واحد ارتباطات جشنواره فجر، در مراسم بزرگداشت حسین جعفریان، فیلمبردار باسابقه سینمای ایران، وی پس از حضور روی سن بیان کرد: می دانم که وقت کم است. خودم هم باید سر فیلمبرداری بروم و به همین دلیل کوتاه صحبت می کنم. خوشحالم که کارم مورد پسند واقع شده، اما در این مسیر همکاران زیادی داشته ام که مرا یاری کرده اند.

او با اشاره به اینکه از همکاران خوبی که در این سال ها داشته، تشکر می کند، یادآور شد: کار من همیشه گروهی بوده و اگر کار قابل قبولی ارائه داده ایم، به دلیل زحمات آن ها نیز هست. خوشحالم که با کسانی کار کرده ام که امروز خودشان به مدارج بالا رسیده اند، مانند علیرضا برازنده که امسال در جشنواره چهار فیلم دارد و از این جنبه رکورددار است یا پیمان شادمان فر که گل کاشت و با اولین فیلمش سیمرغ گرفت.

جعفریان در ادامه با اشاره به اینکه سینماگران زندگی به سامانی ندارند و شب و روز و تعطیل و غیر تعطیل‌شان مشخص نیست، گفت: کسانی که شریک زندگی سینماگران می شوند، خیلی صبور هستند که می توانند این شرایط را تحمل کنند و من از همسرم که این سال ها در تمام شرایط سخت همراهم بوده، تشکر می کنم.

او در پایان ابراز امیدواری کرد که سال آینده برای دیدن فیلم پسرش در جشنواره فجر حضور پیدا کند.

محمود کلاری و حسین جعفریان

در ادامه مراسم، محمود کلاری و نیکی کریمی برای تجلیل از این مدیر فیلمبرداری باسابقه روی صحنه آمدند.

محمود کلاری درباره جعفریان گفت: ما باید اول می آمدیم و حرف هایی می زدیم و احساساتی را بروز می‌دادیم. به هر حال، فکر می کنم این بزرگداشت افتخاری برای جشنواره است و دوست داشتم مهلت داشتم و مفصل درباره جعفریان صحبت می کردم، اما فرصت نیست.

وی افزود: او نقش بسیار موثری در سطح زیبایی شناختی جلوه های بصری داشته است. نقش جعفریان نقشی نیست که بتوان در مدت زمان کم و در پایان مراسم رسیدگی شود. دوست دارم از جایتان بلند شوید و جعفریان را در شأن خودش تشویق کنید.

پس از تشویق ایستاده و پرشور حاضران، کتاب «بر بوم شب» نوشته ندا فضلی که درباره محمدحسین جعفریان است، رونمایی شد.

 

 


 تاريخ ارسال: 1393/11/12
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.