پرده سینما

ساخت انیمیشن «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» جدی است

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

بهرام عظیمی از قطعی شدن ساخت انیمیشن «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» خبر داد و گفت به‌دنبال جلب مشارکت تیم‌های تولید بزرگ انیمیشن در جهان است. بهرام عظیمی کارگردان سینمای انیمیشن درباره ساخت انیمیشن «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به خبرنگار مهر گفت: طرح ساخته شدن این انیمیشن سینمایی در شورای فیلمنامه مرکز مطرح و از میان فیلمنامه‌های موجود در عرصه انیمیشن مورد قبول واقع شد و پس از دریافت مجوز ساخت، این همکاری آغاز خواهد شد.

وی افزود: البته ناگفته نماند چگونگی مشارکت در تولید «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» هنوز مشخص نشده است ولی به‌دلیل اعتمادی که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به‌عنوان سرمایه‌گذار به تیم تولید «تهران ۱۵۰۰» داشت مشارکت در تولید این اثر سینمایی را نهایی کرد. البته محمدرضا ابوالحسنی تهیه‌کننده کار است. کارگردان فیلم انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» درباره هزینه‌های تولید این انیمیشن سینمایی گفت: واقعیت این است که هزینه تولید بالاست و بنا داریم از شرکت‌های بزرگ جهانی که در تولید فیلم‌های انیمیشن سرآمد هستند دعوت کنیم تا هم کمک هزینه باشند و هم به‌نوعی ایده و افکار جدید را وارد کار کنند.

وی ادامه داد: زمان تولید فیلم انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» یک فعالیت تیمی داشتیم و دفتری کرایه کرده بودیم و حقوق ماهانه می‌دادیم چون معتقد بودیم همه امور باید در مقابل چشم خودمان انجام شود که به‌مرور زمان متوجه شدیم که این نگاه از اساس اشتباه است. برای تولید فیلم جدید دیگر این اشتباه را نمی‌کنیم و تیم‌های بزرگ انیمیشن‌سازی را درگیر این پروژه سینمایی خواهیم کرد. کارگردان انیمیشن «یتیم» با ارائه پیشنهادی به وزارت بهداشت گفت: البته بهترین روش تولید این است که یک سازمان و یا وزارتخانه مرتبط با فیلمنامه به‌عنوان تهیه‌کننده پای کار بایستد و سرمایه‌گذاری کار را به‌طور کامل به عهده بگیرد.

وی اضافه کرد: به‌عنوان مثال فیلمنامه «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» درباره یک کودک سرطانی است که عده‌ای می‌آیند و نوید زندگی و امید را به او می‌دهند. با توجه به موضوع فیلمنامه فکر می‌کنم بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در ساخت «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» وزارت بهداشت است و پیشنهاد می‌کنم در تولید این انیمیشن مشارکت کند. نکته دیگر اینکه در تولید فیلم «تهران ۱۵۰۰» انتطار مقایسه با انیمیشن‌های خارجی را نداشتیم اما در «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» مخاطب می‌تواند ۷۰ درصد از فیلم را با آثار بزرگ انیمیشن جهانی مقایسه کنند. بهرام عظیمی در پایان عنوان کرد: «ابرقهرمانی از نازی‌آباد» یک اثر جهانی خواهد بود و به‌زودی سراغ تیم‌های بزرگ انیمیشن‌سازی در دنیا می‌روم و در این راستا نخستین سفرم به هند خواهم رفت.


 تاريخ ارسال: 1393/12/12
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.