پرده سینما

اکران مستند «آتلان» در سینماهای هنر و تجربه

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

مستند برگزیده جشنواره فیلم فجر و جشنواره سینماحقیقت، نوروز در گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود. به گزارش مهر، مستند «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی که به‌عنوان بهترین مستند جشنواره فیلم فجر انتخاب شد، نوروز ۹۴ در گروه سینماهای هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. این مستند که جایزه بهترین فیلم مستند را در جشنواره فیلم فجر دریافت کرد، بیشترین جوایز جشنواره سینماحقیقت را هم از آن خود کرده است. از جمله جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین تصویربرداری و گفتنی است که این فیلم به‌صورت مستقیم و بدون نظر هیچ هیأت انتخابی به بخش مستند جشنواره‌ فیلم فجر راه یافته بود.

معین کریم‌الدینی در سابقه فیلم‌سازی‌اش، مستند «وقتی ابر‌ها پایین می‌آیند» را دارد. او برای این فیلم درجشنواره سینماحقیقت جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و در جشنواره‌ فیلم فجر جایزه بهترین تصویربرداری را از آن خود کرد و در بخش تدوین هم نامزد شد. او علاوه بر کارگردانی مستند در عرصه تدوین‌گری هم فعالیت مؤثری داشته است تا جایی که برای تدوین مستند «تینار» جوایز سینماحقیقت و جشن خانه سینما را دریافت کرده است.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: ‌ «علی، پدرش و برادران‌اش مربی اسب هستند. اسب تمام هستی آن‌هاست. ایلحان نام اسبی است که مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ علی کرده. علی قرار است با پولی که از جوایز ایلحان و بقیه اسب‌هایش درمی‌آورد ازدواج کند اما همیشه در کورس همه‌چیز بر وفق مراد پیش نمی‌رود....» عوامل این فیلم به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی عبارت‌اند از: نویسنده، کارگردان، تدوین‌گر: معین کریم‌الدینی، مدیر تصویربرداری: سامان لطفیان، موسیقی: آریا عظیمی‌نژاد، صدابردار: طاهر پیشوایی، طراحی و ترکیب صدا: مهرداد جلوخانی، پژوهش: فاطمه سرافراز.


 تاريخ ارسال: 1393/12/13
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.