پرده سینما

تشریح جزئیات بازار فیلم جشنواره بین‌المللی فجر

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر هجدهمین بازار بین‌المللی فیلم از عرضه ۳۰۰ فیلم از تولیدات چند سال اخیر سینمای ایرانی از انیمیشن گرفته تا فیلم‌های کوتاه، مستند و داستانی در این بازار خبر داد. مریم نقیبی در گفتگو با مهر، با اشاره به متفاوت برگزار شدن این دوره از بازار فیلم تهران نسبت به سال‌های قبل گفت: هجدهمین بازار فیلم به‌شکلی کاملاً متفاوت نسبت به سال‌های گذشته برگزار می‌شود و تغییرات عمده‌ای از جمله تمرکز بر فروش فیلم‌های ایرانی، تغییر شکل غرفه‌ها و دعوت از توزیع‌کننده و تولیدکننده‌های اصلی سینمای ایران در این بازار اعمال شده است.

وی بیان کرد: در این دوره از بازار فیلم، پنج غرفه انیمیشن و ۱۵ غرفه سینمایی ایجاد شده است تا شرکت‌کنندگان بتوانند آثار خود را در معرض دید مهمانان خارجی قرار دهند. مدیر هجدهمین بازار بین‌المللی فیلم افزود: برای اولین‌بار سیستم دیجیتال کردن فیلم‌ها در این بازار اعمال شده است و فیلم‌ها از این طریق به‌راحتی در اختیار بازدیدکنندگان خارجی قرار می‌گیرند. بر همین اساس، هشت کامپیو‌تر در نظر گرفته شده که علاقه‌مندان بتوانند فیلم‌های مورد نظر خود را انتخاب و به‌صورت کاملاً مجزا تماشا کنند.

نقیبی بیان کرد: علاوه بر این امکانات، هر شرکت پخش‌کننده سینمایی که در بازار غرفه دارد، می‌تواند فیلم‌های خود را به‌صورت کاملاً شخصی به متقاضی نمایش دهد. وی با اشاره به این‌که ۳۰۰ فیلم سینمایی برای تماشای شرکت‌کنندگان در سرور اصلی ذخیره شده است، توضیح داد: این آثار شامل تولیدات انیمیشن، سینمای بلند، فیلم کوتاه و مستند است که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ تولید شده است. همه آثار ارائه شده با زیرنویس انگلیسی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود.

مدیر هجدهمین بازار بین‌المللی فیلم در پایان گفت: در این بازار ۲۶ تهیه‌کننده سینمایی، ۳۰ نماینده از فستیوال‌های بین‌المللی و ۵۶ خریدار و پخش‌کننده حضور دارند. همچنین فیلم‌های جدید ایرانی با زیرنویس انگلیسی در سالن‌های پردیس ملت برای علاقه‌مندان به تماشا گذاشته می‌شود. این بازار فیلم تا جمعه ۱۱ اردیبهشت در طبقه دوم پردیس ملت در تهران برپاست.
 تاريخ ارسال: 1394/2/7
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.