پرده سینما

انتخاب محمد حیدری به‌ دبیری جشنواره‌ سی و چهارم فجر

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمد حیدریرئیس سازمان سینمایی،طی حکمی محمد حیدری را به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، در متن حکم حیدری آمده است:

 

«جناب آقای محمد حیدری؛ به موجب این حکم به سمت دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب می شوید. ضمن سپاس از تلاش های ارزنده جناب آقای علیرضا رضا داد که با همه توان کوشید تا بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در اوج شکوه برگزار شود،امید است شما هم با استفاده از تجربه های گرانقدر گذشته و بهره گیری از همه ظرفیت های موجود در سینمای کشور،جشنواره ای با شکوه و در خور نام ایران وانقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برگزار کنید.

استفاده از نیروهای جوان، با انگیزه و خلاق در همه سطوح ضرورتی اجتناب ناپذیر برای موفقیت های هر چه بیشتر است. بکوشید با استفاده از تجربه افراد کارآزموده و اعتماد به نیروهای جوان شور و شعف و روزآمدی جشنواره را افزون و افزون تر کنید؛ امید است با استفاده از نیرو،توان و ظرفیت اهالی و صنوف سینمایی و امکانات و انگیزه های بخش خصوصی جشنواره فیلم فجر به جشن بزرگ همدلی و همزبانی اهالی فرهنگ و هنر،به ویژه اهالی سینمای غرور آفرین ایران اسلامی تبدیل شود؛ از خداوند بزرگ برایتان آرزوی موفقیت در انجام این مسئولیت مهم را دارم.»

 همچنین ایسنا در رابطه با این خبر نوشت: حسین وخشوری، سیدمحمد بهشتی، مهدی فریدزاده، عزت‌الله ضرغامی، سیف‌الله داد، محمدمهدی عسگرپور، علیرضا رضاداد، مجید شاه‌حسینی، مهدی مسعودشاهی، محمد خزاعی و محمدرضا عباسیان 11 نفری هستند که پیش از این به عنوان دبیر برپایی مهمترین رویداد سینمایی را عهده‌دار بودند.

در میان دبیران دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر، سید محمد بهشتی با 10 دوره رکورددار است. این مدیر سینمایی از جشنواره سوم تا دوازدهم دبیر این رویداد سینمایی بوده است.

دبیران سی و چهار دوره جشنواره فیلم فجرعلیرضا رضاداد هم که تا دوره گذشته عهده‌دار دبیری جشنواره بود، با 6 دوره در رتبه دوم قرار دارد. رضاداد به عنوان مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی دبیر دوره بیست و دوم تا بیست و پنجم جشنواره‌ فجر بود و بعد از سال‌ها با حکم ایوبی با دوره 32 به جشنواره برگشت و در دوره 33 نیز عهده‌دار این مسئولیت بود.

زنده‌یاد سیف‌الله داد هم چهار دوره دبیر جشنواره فیلم فجر بوده‌ است. او همزمان با دوران معاونت سینمایی‌اش در دوره‌های شانزده تا نوزده دبیر بود.

عزت‌الله ضرغامی (چهاردهم و پانزدهم)، محمدمهدی عسگرپور (بیستم و بیست‌ویکم)، مجید شاه حسینی (بیست‌وششم و بیست‌وهفتم) دبیران دو دوره‌ای بودند.

اولین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1361 به دبیری حسین وخشوری برگزار شد و در کنار او مهدی فریدزاده هم در دوره سیزدهم از دبیرانی بودند که یک دوره برپایی جشنواره را بر عهده داشتند.

در دوره دوم این جشنواره نامی به عنوان دبیر مشاهده نمی‌شود و کار به صورت گروهی انجام شده است.


 تاريخ ارسال: 1394/2/13
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.