پرده سینما

اظهار تأسف پورتمن از انتخاب مجدد نتانیاهو

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

ناتالی پورتمن بازیگر و کارگردان هالیوودی، در سخنانی گفت از انتخاب مجدد نتانیاهو در اسرائیل خیلی خیلی ناراحت شده است. به گزارش مهر و به نقل از هالیوودریپور‌تر، پورتمن که اولین تجربه کارگردانی‌اش را با عنوان «داستان عشق و تاریکی» به پایان برده و فیلم را به زبان عبری تهیه کرده است، گفت: احساس می‌کنم غریبه هستم. یک‌جور خارجی. این بازیگر ۳۳ ساله در هفته‌های اخیر خیلی تحت فشار بود چون پس از این‌که به‌عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان، برای اولین‌بار پشت دروبین قرار گرفت و کار فیلم‌اش را به اتمام برد، اخیراً در لندن بود تا کار میکس صدای فیلم را به پایان ببرد.

این فیلم اقتباسی از کتاب آموز اوز نویسنده اسراییلی است. او سپس به لس‌آنجلس پرواز کرد تا نظارت بر رنگ فیلم‌اش را انجام دهد و بعد دو روز در پکن بود تا در یک کار تبلیغاتی حضور داشته باشد. او باید تا آخر هفته راهی کن شود و در شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن شرکت کند. او در نشستی ۷۹ دقیقه‌ای به سؤال‌ها پاسخ گفت و پیش از همه درباره نتانیاهو حرف زد. درباره انتخابات مجددی که نتانیاهو را دوباره به‌عنوان نخست‌وزیر اسراییل (رژیم صهیونیستی) محلی که زادگاه پورتمن است، انتخاب کرد.

او گفت: من بسیار با نتانیاهو مخالف هستم. من خیلی خیلی از انتخاب او ناراحت شدم و این تفاسیر نژادپرستانه او را وحشتناک می‌دانم و می‌خواهم مطمئن شوید نمی‌خواهم گامی در راستای اهداف او بردارم. فکر می‌کنم بعضی از افراد برای حمایت از آن‌ها مشهور می‌شوند، اما لعنت بر اسراییل. من این کار را نمی‌کنم. نمی‌خواهم این کار را بکنم. پورتمن درباره ایمیل‌های هک شده و نوشته‌های رایان کاوانا مدیرعامل کمپانی رلاتیویتی که شامل نام او هم بود و درباره غزه نوشته بود «یهودیان برای باور‌هایشان سلاخی می‌شوند» گفت خیلی ناراحتم که در این ایمیل‌ها بودم و من به کاوانا این را نوشتم و نوشتم که نمی‌خواهم بخشی از این ماجرا باشم. نمی‌خواستم این ایمیل‌ها برای من ارسال شود و همه این چیز‌ها را نگران‌کننده می‌دانم.

او درباره حرف‌های ضدیهودی جان گالینو طراح قبلی کمپانی مد دیور هم گفت: نمی‌دانم چرا او را برای این حرف‌ها فراموش نمی‌کنند، یعنی، فردی مثل او شاید بخواهد عوض شود و باید این اجازه را به او بدهیم. من حرف‌هایش را نمی‌بخشم، اما همه ما کارهایی می‌کنیم که بعد پشیمان می‌شویم. پورتمن درباره مسایل سیاسی هم حرف زد و گفت کاملاً دیدگاه چپ دارد و به‌ویژه درباره جامعه اسراییل چنین فکر می‌کند. وی گفت اما وقتی در پاریس هستی شبیه کاپیتالیست‌ها فکر می‌کنی و تفاوت‌های جامعه را حس می‌کنی.

او گفت در فرانسه خیلی به زبان فرانسوی مطالعه نمی‌کند و در خانه انگلیسی صحبت می‌کند و به‌نظرش زندگی در فرانسه از این نظر خوب است که همه استطاعت رفتن به اپرا یا ارکستر فیلارمونیک را دارند و دولت یارانه بزرگی برای فرهنگ پرداخت می‌کند. وی که متولد ۱۹۸۱ در اسراییل از پدری اسراییلی و مادری آمریکایی است، وقتی ۳ سال داشت با خانواده‌اش به آمریکا نقل مکان کرد. او از سال ۱۹۹۴ با بازی در فیلم «لئون حرفه‌ای» در کنار ژان رنو وارد حرفه بازیگری شد. تاريخ ارسال: 1394/2/20
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.