پرده سینما

ممنتو فیلمز، پخش «ناهید» را تقبل کرد

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت «مِمِنتو فیلمز» پخش فرانسه فیلم «ناهید» را بر عهده گرفت. به گزارش ایسنا، در پی اولین حضور بین‌المللی فیلم اول سینمایی «ناهید» یکی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی آیدا پناهنده در بخش «نوعی نگاه» شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن، شرکت فرانسوی «مِمِنتو فیلمز» Memento films پخش فرانسه‌ی این فیلم را به عهده گرفت. پخش بین‌المللی این فیلم بر عهده کتایون شهابی است.

بنا بر این گزارش، روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سال گذشته این شرکت معتبر تهیه‌کنندگی فیلم «گذشته» اصغر فرهادی و «خواب زمستانی» نوری بیلگه ‌جیلان را بر ‌عهده داشته است که این اثر کارگردان سر‌شناس ترکیه برنده نخل طلای جشنواره کن ۲۰۱۴ هم شد. امسال ۱۹ فیلم در بخش رسمی «نوعی نگاه» جشنواره کن حضور دارند که فیلم «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه‌کنندگی بیژن امکانیان، یکی از آن‌هاست. ساره بیات، پژمان بازغی و نوید محمدزاده در این فیلم بازی می‌کنند که اولین فیلم بلند سینمایی پناهنده محسوب می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «ناهید» آمده است: ناهید که با داشتن یک پسر از همسرش جدا شده است، سعی می‌کند ضمن حفظ حضانت فرزندش، با شرایط جدید زندگی خود کنار بیاید... ناهید محصول سال ۱۳۹۳ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. جایزه اصلی بخش «نوعی نگاه» دوره گذشته جشنواره کن به فیلم مجارستانی Fehér isten ساخته کورنل موندروژو تعلق گرفته بود.

فیلم فرانسوی Party Girl ساخته ماری آماشوکلی، کلر بورگر و ساموئل تیس هم موفق به دریافت دوربین طلایی کن شده بود. این فیلم جایزه گروهی Prix d'ensemble بخش نوعی نگاه را نیز به‌دست آورده بود. شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن از روز چهارشنبه ۲۳ ازدیبهشت‌ماه (۱۳ می‌) با نمایش فیلم سینمایی «سربالا» به کارگردانی امانوئل برکوت فیلمساز فرانسوی در بخش خارج از مسابقه آغاز می‌شود و تا روز ۳ خردادماه (۲۴ می‌) ادامه خواهد یافت. تاريخ ارسال: 1394/2/22
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.