پرده سینما

پیش‌بینی هالیوود ریپورتر برای موفقیت «فروشنده» در اسکار

پرده سینما


 

 

 

 
شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در فیلم فروشندهاسکات فینبرگ تحلیلگر معروف جوایز سینمایی در اولین پیش‌بینی خود از جوایز اسکار 2017 از فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی نام برد، در حالیکه هنوز فیلمی از ایران به آکادمی معرفی نشده است.

به گزارش ایسنا،  منتقد نشریه هالیوود ریپورتر در اولین پیش‌بینی خود از هشتادونهمین دوره جوایز اسکار 2017 در بخش بهترین فیلم خارجی زبان فیلم‌های تونی اردمن به کارگردانی مارن اِده از آلمان، شادترین روز در زندگی اولی ماکی ساخته جوهو کاسمانن از فنلاند، جولیتا به کارگردانی پدرو آلمادوار از اسپانیا، تونینو ساخته پائولا فن‌در اوست از هلند و ناگازاکی: خاطرات پسرم از یوجی یامادا محصول سینمای ژاپن را به عنوان شانس‌های اصلی اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی معرفی کرده است.

در این پیش‌بینی همچنین فیلم‌های از دورست برنده شیر طلای ونیز 2015 (ونزوئلا)، زندگی من به عنوان یک کدو سبز (سوئیس)، خانه دیگران (گرجستان)، سیرانوادا (رومانی)، برخورد (مصر)، عصر سایه‌ها (کره جنوبی)، استفن زوئیگ: خداحافظی با اروپا (اتریش) و تانا (استرالیا) نیز از شانس های اصلی برای کسب اسکار خارجی شناخته شده‌اند.

گل های حلب (تونس)، مرگ در سارایوو (بوسنی و هرزگوین)، مردی به نام اُو (سوئد)، آردنز (بلژیک)، رفیق (کوبا) و زلزله (ارمنستان) نیز فیلم‌هایی هستند که از به عنوان شانس‌های احتمالی در این شاخه از جوایز سینمایی اسکار به آنها اشاره شده است.

اما در میان فیلم‌های مطرحی که هنوز از سوی کشورهای مربوطه به آکادمی اسکار معرفی نشده‌اند نام فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی در صدر شانس‌های اسکار دیده می‌شود. این فیلم که هم‌اکنون در سینماهای ایران در حال اکران است، اولین نمایش جهانی خود را در شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم کن تجربه کرد و دو جایزه بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) و بهترین فیلمنامه (اصغر فرهادی) را از آن خود کرد.

 The Commune (دانمارک)، او (فرانسه)، آکواریوس (برزیل)، ال کلاسیکو (آژانتین) و دانش‌آموز (روسیه) نیز از جمله دیگر فیلم‌هایی هستند که در صورتی معرفی به آکادمی اسکار به عنوان نمایندگان کشورهای سازنده از شانس‌های اسکار خواهند بود.

 آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار تاریخ سوم اکتبر 2016 (12 مهر) اعلام شده است.  فهرست اولیه 9 فیلم خارجی نامزد در جوایز اسکار 2016 روز 17 ژانویه و پنج نامزد نهایی نیز روز 24 ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 26 فوریه 2017 (یکشنبه 8 اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از 225 کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.


 تاريخ ارسال: 1395/6/23
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.