پرده سینما

ترکیه نماینده اسکارش را معرفی کرد

پرده سینما

 


 

 

فیلم «سرمای قلندر» نماینده سینمای ترکیه در اسکارسرمای قلندر فیلم جدید مصطفی کارا به عنوان نماینده کشور ترکیه در رقابت‌های اسکار معرفی شد.

به گزارش ایسنا، حریت دیلی نیوز نوشت: فیلم سرمای قلندر، ساخته مصطفی کارا نامزد سینمای ترکیه در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار ۲۰۱۷ شد.

هیاتی ۱۷ نفره متشکل از نمایندگان انجمن‌های سینمایی ترکیه و وزارت فرهنگ این کشور برای برگزیدن این فیلم از میان ۹ اثر تشکیل شد. فیلمنامه سرمای قلندر با همکاری کارا و بلال سرت نوشته شده و به ارتباط بین طبیعت، حیوانات و انسان‌ها می‌پردازد.

این فیلم سال ۲۰۱۵ در جشنواره فیلم ترکیه به نمایش درآمد و جایزه بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.

آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار تاریخ سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) اعلام شده است.  فهرست اولیه ۹ فیلم خارجی نامزد در جوایز این دوره اسکار روز ۱۷ ژانویه و پنج نامزد نهایی نیز روز ۲۴ ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود تاريخ ارسال: 1395/7/8
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.