پرده سینما

آغاز فیلمبرداری کاناپه به یاد کیارستمی

پرده سینما

  

 

کیانوش عیاری سر صحنه فیلم کاناپهکیانوش عیاری فیلم جدیدش را به یاد عباس کیارستمی کلید زد و به برخی سوالات از جمله انصراف شهاب حسینی پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، این کارگردان 10 مهر ماه فیلم جدیدش را به نام کاناپه در خیابانی در تهران کلید زد و ظهر 11 مهر ماه با دعوت از برخی خبرنگاران درباره‌ی این فیلم سخن گفت.

او با اعلام اینکه تصمیم گرفته است، کاناپه را با یاد عباس کیارستمی بسازد،ابتدا با لحنی شوخی گفت: چون این کار مُد شده است، آن را انجام می‌دهم! اما واقعیت این است که این حداقل پاسداشت برای کیارستمی از جانب یک فیلم‌ساز است.

کیانوش عیاری تاکید کرد: ایشان نسل پیش از من است و این کار برای پاسداشت این کارگردان و نگاه یگانه ایشان انجام می‌شود.

عیاری که در تمام مدت زمان گفت‌وگویش نیمی از حرف‌هایش را شوخی و نیمی را به جدی می‌گفت، درباره انصراف شهاب حسینی و جایگزینی او با بابک حمیدیان اظهار کرد: سناریو شکل ثابتی دارد و تغییر و تحولاتی به هر حال در آن پیش می‌آید. با این حال او پیش از این قراردادی برای بازی در ادامه سریال شهرزاد داشت و ما قرار بود از 30 تیرماه فیلمبرداری را به طور کامل آغاز کنیم اما این اتفاق نیفتاد و ایشان طبیعی‌ترین تعهد خود را انجام داد و به قراردادش با سریال شهرزاد پایبند بود. با این حال شاید اگر ما 20 روز زودتر کار را شروع می‌کردیم، ممکن بود می‌توانست در این فیلم حضور داشته باشد چون نقش او جمع و جور بود.

او درباره نبودن ترانه علیدوستی در این فیلم هم با لحنی شوخی فقط گفت: سناریو را خواند و آن را دوست نداشت.

عیاری همچنین با اشاره به اینکه پنج سال و 10 ماه از آخرین روز فیلمبرداری خانه پدری می‌گذرد که او فیلم جدیدش را می‌سازد، آیا حساسیت‌هایی روی فیلمنامه جدیدش برای بوجود نیامدن مشکلات فیلم قبلی اعمال کرده است، گفت: داستان دو فیلم با هم تفاوت دارد و موضوع خانه پدری حساسیت‌هایی داشت که دغدغه افرادی را که آماده دلواپس بودن یا برداشت‌های کاذب بودند را برمی‌انگیخت اما کاناپه این طور نیست.

او با بیان اینکه فیلمنامه کاناپه کامل است اما ممکن است به هر حال بخش‌های بداهه‌ای هم در آن وجود داشته باشد، فیلمبرداری آن را حداکثر دو ماه پیش‌بینی کرد و افزود: دو ماه هم زمان برای مونتاژ لازم است اما به دلیل اینکه نمی‌توان همزمان مونتاژ و فیلمبرداری را انجام داد، ممکن است به جشنواره فیلم فجر نرسد و به همین دلیل هر زمان شرایط اکران آن فراهم شود، نباید آن را از دست داد.

کیانوش عیاری سر صحنه فیلم کاناپهکارگردان فیلم خانه پدری در پاسخ به اینکه چرا سراغ شهاب حسینی و ترانه علیدوستی رفته بوده و آیا این مسئله به دلیل حضور پررنگ این روزهای این دو بازیگر در کنار هم است؟ این طور پاسخ داد که فکر می‌کنید که من چقدر متمایل به استفاده از چنین شرایطی باشم؟!

کیانوش عیاری درباره تاخیر در آغاز فیلمبرداری اظهار کرد: قرار بود اواخر آذرماه سال قبل فیلمبرداری شروع شود اما مشکلات توأمان مالی، سناریو، شرایط و حتی حال و حوصله دست به دست هم داد تا به تابستان امسال موکول شود و بعد هم به پاییز رسیدیم و ناخواسته به فصل جالبی رسیدیم که فیلمنامه آن را می‌طلبید.

در کاناپه مهدی هاشمی، ابوالفضل پورعرب و بابک حمیدیان از جمله بازیگرانی هستند که به ایفای نقش می‌پردازند.

کیانوش عیاری این فیلم را در یک آپارتمان جمع و جوری می‌سازد که قرار است در آن داستانی درباره ارتباط دو خانواده روایت شود که وجود یک کاناپه سرمنشاء مشکلاتی بین آنها می‌شود.

این کاناپه که به تازگی هم خریداری شده و هنوز برای فیلمبرداری آماده نشده، قرار است به یک کاناپه کهنه تغییر شکل بدهد. تاريخ ارسال: 1395/7/12
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.