پرده سینما

هاروی واینستین همه اتهامات را رد کرد

پرده سینما

 


 

 

 

 

 

 

 

در اولین جلسه دادگاه هاروی واینستین در نیویورک وی اتهامات مرتبط با تجاوز و اعمال مجرمانه جنسی را رد کرد.در اولین جلسه دادگاه هاروی واینستین در نیویورک وی اتهامات مرتبط با تجاوز و اعمال مجرمانه جنسی را رد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین،‌ هاروی واینستین که چندی پیش و پس از شکایت حدود ۸۰ زن به اتهام تجاوز و سوء رفتار جنسی خود را به پلیس نیویورک معرفی کرده بود، در اولین جلسه دادگاه عالی منهتن همه اتهامات وارده نسبت به خود را رد کرده است.

واینستین ۶۶ ساله بدون صحبت با خبرنگاران، ساختمان دادگاه عالی منهتن در نیویورک را ترک کرد اما بنجامین برافمن وکیل مدافع او و یک سخنگوی دادستانی تایید کردند که وی هیچ یک از اتهامات را نپذیرفته است.

وی روز ۲۵ ماه می خود را به پلیس تسلیم کرد و با دستبند به اولین جلسه دادرسی منتقل شد اما به قید یک وثیقه یک میلیون دلاری و استفاده از بازوبند ردیاب موقتا آزاد شد اما اگر در نهایت در دادگاه محکوم شود، با حداکثر ۲۵ سال زندان رو به رو خواهد شد.

ماجرای رسوایی اخلاقی هاروی واینستین که اولین بار توسط هفته‌نامه نیویورکر فاش شد، آغاز جنبش‌ Metoo#  در هالیوود را موجب شد که هدف آن افزایش توجه به شیوع سوء‌استفاده جنسی از زنان در سینمای هالیوود است.

پیش از این نام چهره‌های سرشناسی چون کوین اسپیسی، بیل کازبی و اخیرا مورگان فریمن نیز به اتهام آزار و اذیت جنسی زنان مطرح شده است.

واینستین در ابتدا یکی از بنیانگذاران کمپانی میرامکس بود که ساخت فیلم‌های موفق و مستقلی چون داستان عامه پسند را در کارنامه داشت و سپس به همراه برادرش باب در سال ۲۰۰۵ کمپانی فیلمسازی واینستاین را راه‌اندازی کردند.

وی برای تهیه‌کنندگی فیلم شکسپیر عاشق در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین برای تهیه‌کنندگی تعداد زیادی از نمایش‌ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است. تاريخ ارسال: 1397/3/17
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.