پرده سینما

جورج کلونی پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد

پرده سینما

 


 

  

جرج کلونیجورج کلونی در حالی پردرآمدترین بازیگر مرد سینما در یک سال اخیر نام گرفته است که در این مدت حتی در یک فیلم هم مقابل دوربین نرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از تایم، در جدیدترین فهرست منتشر شده از سوی نشریه فوربس درباره پردرآمدترین بازیگران مرد سینما، جورج کلونی بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی با کسب درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری در فاصله زمانی بین  ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ در صدر قرار گرفت و البته بخش قابل ملاحظه‌ای از این درآمد را از محل فعالیت‌های تجاری غیرسینمایی کسب کرده است.

کلونی در حال حاضر مشغول ساخت مینی‌سریال ماده 22 را دریاب است و آخرین باری که مقابل دوربین رفته به سال ۲۰۱۶ و فیلم مانی مانستر بازمی‌گردد.

جورج کلونی اولین بار برای بازی در سریال‌های حقایق زندگی و روزان به عنوان یک بازیگر مطرح شد اما بازی در نقش دکتر دو راس در سریال ER  بود که برای او دو جایزه امی و سه جایزه گلدن گلوب به ارمغان آورد. وی در سال ۱۹۹۹ برای حضور در صنعت سینما، بازی در سریال ER را رها کرد و از آن زمان تاکنون شش‌بار (برای بهترین بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی و تهیه‌کنندگی) نامزد کسب جایزه اسکار شده است که یک‌بار برای فیلم سیریانا در سال ۲۰۰۵ موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و در سال ۲۰۱۲ نیز در مقام تهیه‌کننده در کنار بن افلک و گرنت هسلا اسکار بهترین فیلم را برای تهیه‌کنندگی آرگو به دست آورد.

کلونی تاکنون فیلم‌های اعترافات یک ذهن خطرناک (۲۰۰۲)، شب بخیر و موفق باشید (۲۰۰۵)، کلاه‌چرمی‌ها (۲۰۰۸)، عید مارس (۲۰۱۱) و مردان تاریخی (۲۰۱۲) را در مقام کارگردان مقابل دوربین برده است.

 

در این فهرست پس از جورج کلونی با درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری، دواین جانسون معروف به راک با ۱۲۴ میلیون دلار در مکان دوم جای گرفته و رابرت داونی جونیور (۸۱۴ میلیون دلار)، کریس همثورث (۶۴.۵ میلیون دلار) و جکی چان با ۴۵.۵ میلیون دلار رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

پیش از این اسکارلت یوهانسون با درآمد  ۴۰٫۵ میلیون دلاری در یک سال گذشته به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن شناخته شده بود و آنجلینا جولی با ۲۸ میلیون دلار، جنیفر انیستون با ۱۹.۵ میلیون دلار، جنیفرلاورنس با ۱۸ میلیون دلار و ریس ویترسپون با ۱۶.۵ میلیون دلار در مکان‌های بعدی قرار گرفته بودند. تاريخ ارسال: 1397/6/3
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.