پرده سینما

رقابت ۹ فیلم در اسکار خارجی ۲۰۱۹/ حذف «بدون تاریخ، بدون امضاء»

پرده سینما


 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسکارآکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست اولیه نامزدهای ۹ شاخه از جوایز سینمایی اسکار از جمله بهترین فیلم خارجی و مستند بلند را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، برای اولین بار در طول تاریخ جوایز سینمایی اسکار، فهرست اولیه نامزدهای ۹ شاخه از جوایز سینمایی اسکار به صورت همزمان اعلام شد، این در حالی است که در سال‌های گذشته این نامزدها با فاصله زمانی در شاخه‌های مختلف اعلام می‌شد که موجب بروز نوعی بی‌نظمی در فصل جوایز سینمایی شده بود.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار که امسال ۸۷ کشور را واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار معرفی کرده بود، در نهایت پرندگان عبوری (کریستینا گایگو و سیرو گرا) از کلمبیا، گناهکار (گوستاو مولز) دانمارک، هرگز رو برنگردان (فلورنس فون دونراسمارک) از آلمان، دزدان فروشگاه (هیروکازو کورئیدا) از ژاپن، آیکا (سرگئی دوورتسوی) از قزاقستان، کفرناحوم (نادی لبکی) از لبنان، جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی) از لهستان، روما (آلفونسو کوآرون) از مکزیک و سوختن (لی چانگ دونگ) از کره جنوبی؛ ۹ فیلمی هستند که به عنوان نامزدهای اولیه جوایز سینمایی اسکار در شاخه بهترین فیلم خارجی انتخاب شده‌اند.

سینمای ایران نیز امسال فیلم بدون تاریخ بددون امضاء را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی (خارجی) معرفی کرده بود.

هدیه تهرانی در بدون تاریخ بدون امضاسینمای ایران دو سال جایزه‌ی اسکار را گرفته است، هر دو بار با فیلمی از اصغر فرهادی یک بار برای جدایی نادر از سیمین در سال ۲۰۱۲ و بار دیگر برای فروشنده در سال ۲۰۱۷

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار در شاخه‌های مختلف روز ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) اعلام و مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود. تاريخ ارسال: 1397/9/27
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>فرشاد :

جنگ سرد پاول پاولیکوفسکی و روما آلفونسو کوارون از شانس های اصلی هستند

0+0-

چهارشنبه 28 آذر 1397
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.