پرده سینما

نامه سرگشاده هیأت مدیره خانه سینما به وزیر یهداشت‎

پرده سینما


  

 

جناب آقای نمکی! مسئولیت جان تک تک اهالی سینما و شاغلین در صنعت تصویر کشور بر عهده ما و شماست.

 

 

 

هیأت مدیره خانه سینما در نامه سرگشاده ای به به وزیر محترم بهداشت‎ خواستار در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون اعضای خانه سینما شد. متن کامل نامه به شرح زیر است:

 

 

جناب آقای دکتر نمکی

 

وزیر محترم بهداشت

 

 

سلام

 

 

استحضار دارید که واکسیناسیون گروه های مختلف اجتماعی به صورت اولویت های دریافت واکسن شروع شده است. دانشجویان و اساتید دانشگاه ها و رانندگان تاکسی و کارمندان بانک ها و خبر نگار ها و...همگی در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند.

اکنون جایگاه خانه سینما (جامعه اصناف سینمایی کشور) کجاست؟

آقای وزیر  بهداشت، همکاران ما در شرایطی کار میکنند که به دلیل الزامات شغلی  نمی توانند صد در صد پروتکل های بهداشتی را رعایت كنند . بنا بر ضرورتهای فنی و هنری بیشتر اوقات کارگردان ها با عوامل صحنه فاصله های ایمن را نمی توانند رعایت کنند. بازیگران باید بدون ماسک در زمانهای طولانی با فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتری گریم شوند یا گفتگو های فیلم را بیان کنند. فیلمبردار فاصله ای چند سانتیمتری با دستیارانش دارد. همه عوامل فیلم اغلب در محیطی بسته و محدود ساعت ها کار میکنند و در معرض ابتلاء به بیماری کرونا هستند. مستند سازان این مرز بوم با قبول خطر و بدون آنکه از ابتلاء به این بیماری مصون باشند با حضور در مراکز درمانی و اجتماعات مختلف سعی در ثبت این فاجعه ملی و دیگر وقایع مهم كشور دارند.

آقای وزیر نیاز به دیدن فیلم و تولید محتوای فرهنگی هنری آموزشی مذهبی و غیره به شكل تصویری تعطیل شدنی نیست. نیاز های فرهنگی یک جامعه و پاسخ به آن امری انکار ناپذیر است كه متأسفانه با بی تدبیری تمام، صنعت تصویر کشور بخصوص در دوران كرونا در معرض انهدام و نابودی قرار گرفته است. همکاران ما به دلیل پر خطر بودن کارشان با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

در چنین شرایطی اختصاص سهمیه واکسن و در اولویت قرار دادن شاغلین در صنعت تصویری کشور واجب است. خانه سینما پیش از این بار ها تلاش کرده از طریق مذاكرات رسمی با مسئولان وزارت خانه متبوع شما سهمیه ای با اولویت گروههای در حال تولید از سبد واکسن های موجود برای اهالی جامعه اصناف سینمایی کشور فراهم کند كه علیرغم قول و قرارهای رد و بدل شده تا كنون به جایی نرسیده است. با این بد قولی ها  ناچار شده ایم با صدایی بلند برای پیدا كردن گوشی شنوا با كنار گذاشتن تشریفات مرسوم طی این نامه سر گشاده از جنابعالی بخواهیم در مدت زمان كوتاهی كه از مقام وزارت شما باقی مانده اهالی خانه سینما كه در جریان تولید قرار دارند در اولویت های واكسیناسیون قرار گیرند.

در این خصوص آماده گفتگوهای فوری و بحث پیرامون دلایل مخاطره آمیز بودن شغلمان هستیم.

مسئولیت جان تک تک اهالی سینما و شاغلین در صنعت تصویر کشور بر عهده ما و شماست لطفاً در این روزهای آخر  همراهی کنید.

 

 

هیات مدیره خانه سینما

 

 


 تاريخ ارسال: 1400/5/7
کلید واژه‌ها: خانه سینما، واکسیناسیون کرونا، دکتر نمکی

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.