پرده سینما

شبکه تلویزیونی فرهنگ‌ و‌ هنر راه‌اندازی می‌شود

پرده سینما

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سیما در خصوص تعامل و همکاری های مشترک در برنامه‌های فرهنگی و هنری با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش ایسنا، در این جلسه که با حضور وزیر ارشاد،‌ معاون سیما و مدیران شبکه های سه و قرآن و معارف سیما برگزار شد، دکتر علی جنتی از اهتمام صداوسیما در پرداخت مناسب به موضوعات فرهنگ و هنر از جمله حوزه‌های کتاب،‌ سینما،‌ موسیقی و تئاتر تقدیر و تشکر کرد.

وزیر ارشاد همچنین تاسیس یک شبکه تلویزیونی با موضوع فرهنگ و هنر را ضروری دانست و از مسؤولان سیما خواست با تشکیل کارگروه مشترک بین دو سازمان در آینده، این شبکه راه‌اندازی شود.

دکتر علی دارابی نیز در این دیدار به طراحی سیما برای تولید برنامه های فرهنگی چون میدان هفت با موضوع خاص فرهنگ و نیز برنامه هفت اشاره کرد و گفت: شبکه قرآن و معارف سیما نیز در برنامه فصل نو به موضوع مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب می پردازد.

معاون سیما از تشکیل کارگروه مشترک بین معاونت سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد این تعامل دو جانبه موجب تقویت همکاری‌ها و ساخت برنامه های پربیننده در عرصه فرهنگ و هنر شود.

وی همچنین با تاکید بر آمادگی همه جانبه سیمای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، به کاهش سهمیه هنرمندان در حج تمتع سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: حضور هنرمندان تلویزیون در این همایش بزرگ اسلامی موجب به تصویر کشیدن این آیین با عظمت می شود که امیدوارم که این مشکل در سال های آینده برطرف شود.


 تاريخ ارسال: 1392/7/9
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.