پرده سینما

جذابیت های نوجوانانه برای ضریب هوشی زیر هشتاد! نقد و بررسی فیلم «افسانه گرگ و میش: شفق. قسمت اول»

موحد منتقم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

 

 

«اگه یه روز حس کردی در یه زمان عاشق دو نفری، دومی را انتخاب کن. چون اگر واقعاً عاشق اولی بودی، به عشق دومی گرفتار نمی شدی!»

 

 افسانه ی گرگ و میش: شفق. قسمت اول شرایط بالا دقیقاً برای دختری به اسم «بلا» در سه سری فیلم های قبلی گرگ و میش افتاده است  ولی او نمی خواهد بین این دو نفر یکی را انتخاب کند و در این بین هم وقت خودش و هم وقت میلیون ها نفر از عشاق سری فیلم های گرگ و میش را تلف کرده است. اگر از کسانی که سه قسمت قبلی گرگ و میش را دیده باشند بپرسید خلاصه ی این سه قسمت چه چیزی بوده است؟ در پاسخ شما خواهند گفت: یک گرگ انسان نما و یک خون آشام عاشق یک دختر می شوند و دختر مردد است بین این دو کدام را انتخاب کند!

واقعاً هنر سه قسمت قبلی که حدود شش ساعت فیلم می شود آب بستن به این داستان یک خطی است که واقعاً هنر بزرگی محسوب می شود. نکته ی جالب این است که جلد آخر کتاب (مانند قسمت آخر هری پاتر) برای بسط دادن بیشتر داستان (شما بخوانید کش دادن بیشتر) به دو قسمت تبدیل شده است (البته تمام این کارها به خاطر سود آوری بیشتر است ) حالا فکرش را بکنید این سری فیلم ها با این داستان بی مایه قسمت آخرش به دو قسمت تبدیل شده است. نتیجه اش شده  عنوان طویل افسانه ی گرگ و میش: شفق. قسمت اول که فقط دو /سه کلمه از خط اصلی فیلمنامه اش کمتر است! هرچند هری پاتر خیلی خوب تمام شد و حتی قسمت آخرش فوق العاده بود ولی این فیلم به روند نزولی اش با شتاب گرانشی بیشتری ادامه می دهد. موفقیت سری فیلم های گرگ و میش موج فیلم ها و سریال های خون آشامی را به راه انداخت. از خود این فیلم بگیرید تا  نسخه جدید شنل قرمزی تا سریال پرطرفدار خاطرات یک خون آشام و...

با وجود اینکه سری فیلم های گرگ و میش که کم کم دارد به آخر خط نزدیک می شود در سالیان اخیر مهمترین رقیب گیشه ای هری پاتر در خاک آمریکا  به حساب می آید ولی همچنان دلیل این همه استقبال از چنین فیلم های ضعیفی واقعاً معلوم نیست. (هرچند اگر بخواهیم از نظر هزینه مقایسه کنیم گرگ و میش برنده ی قطعی است.) این سری فیلم ها که از سری کتاب سرکار خانم استفانی میر اقتباس شده اند که انصافاً کتاب های خوبی هستند و توصیفات صحنه های درام آن واقعاً قوی هستند، ولی فیلم های ساخته شده از روی ان به جز قسمت اول که قابل تحمل بود بقیه اش بنجل سینمایی شده اند.

افسانه ی گرگ و میش: شفق. قسمت اول هر چیز زائدی که فکرش را بکنید به این قسمت فوق العاده ضعیف اضافه شده تا  افسانه ی گرگ و میش: شفق. قسمت اول به پایان برسد. تمام چیزهایی که جوانان و به طور کلی «تین ایجر» های با ضریب هوشی زیر 80 در طول روز دنبال آن هستند در این فیلم دیده می شود. ارتباط های عاشقانه (عشق دو طرفه، مثلث عشقی، مربع عشقی، مکعب عشقی و...) و حرف های سطحی عشقی و مراسم عروسی و دعوا سر عشق و عاشقی و هیکل های عضلانی و...!

جناب تیلور لانتر در نقش «جیکوب» رکوردی بی نظیر از نظر برهنگی در فیلم های هالیوودی به جا گذاشته است! او تی شرت اش را قبل از دقیقه پنجم در می آورد تا هیکل به اصطلاح عضلانی اش را به رخ تماشاگران بکشد. رکوردی که در هیچ فیلم هالیوودی نظیر آن دیده نشده است. این موضوع که فیلم اساساً فیلمنامه و موضوع ندارد را فراموش کنید، دیالوگ های فیلم از گازهای یک دراکولا مرگبارتر هستند. مخصوصاً آن صحنه هایی که فیلم خودش را جدی می گیرد واقعاً کشنده شده اند.

فیلم با سکانس روز قبل از عروسی «بلا» (استوارت) و «ادوارد» (پاتینسون) آغاز می شود. همه چیز به نظر خوب  و زیبا است. مخصوصاً اینکه طایفه ی داماد همگی دراکولا هستند! ولی «بلا» کمی اضطراب دارد و کابوس هایی می بیند. سکانس عروسی آغاز می شود. همه چیز با شکوه و زیبا است و همان چیزی است دختران نوجوان آرزویش را دارند روزی مراسمشان اینگونه شود. «جیکوب» (لانتر) رقیب عشقی ادوارد هم وارد مراسم می شود ولی ژشت دوستانه و مودبی دارد. بعد «بلا» نشانه های عجیبی در خودش می بیند. او باردار می شود و نوزادی نیمه انسان/خون آشام ! سریع در شکم او رشد می کند. بحث هایی صورت می گیرد که یک نوزاد  نیمه انسان /خون آشام ممکن است برای «بلا» خطرناک باشد. ولی «بلا» حاضر است بمیرد ولی بچه اش به دنیا بیاید. به علت بعضی دلایل این نوزاد نیمه انسان/خون آشام برای گرگ ها ی انسان نما (مخصوصاً جیکوب و دارودسته ی او) خطرناک است و...

فیلم با سکانس عروسی شروع می شود و با خون تمام می شود و در بین آن پر است از دیالوگ  ها و بحث و جدل  مزخرف درباره تولد یک نوزاد که به عقیده ی بعضی ها تخم شیطان است. کارگردان اثر بیل کاندون نام دارد که وظیفه ی خطیر ساختن قسمت دوم  این اثر هم به عهده ی اوست! سابقه ی همکاری در فیلم های اسکاری مثل شیکاگو  و دختران نمایش را داشته ولی در این فیلم  خیلی سطحی تر عمل کرده است و توقعی که از او برای ساخت این مجموعه می رفت بر آورده نشده است که  البته در این گونه فیلم ها بیشتر تهیه کننده نفوذ دارد تا کارگردان، و کاملاً مشهود است سایه عواملی به جز کارگردانی روی تولید این بنجل سینمایی افتاده است.

بازی بازیگران هم چیز خاصی ندارند. فقط  بازی کریستین استوارت خیلی فراتر از انتظار شده است. مخصوصاً در سکانس های مربوط به بارداری، حرکات او کاملاً مشخص می کند برای نقش زحمت کشیده است و بازیگری اش نسبت به سری های قبلی این فیلم  پیشرفت چشمگیری داشته است. سکانس آخر هرچند خیلی جالب و هیجان انگیز هستند ولی کل فیلم اساساً  یک سری سکانس بی ربط و بی مفهوم سرشار از صحنه های رمانس و جملات عاشقانه و هیولاهایی با جلوه های ویژه ی ضعیف است.

و اما برای فیلمی پر از گرگ های انسان نما و دراکولا و خون آشام، ترسناک ترین چیز عنوان آن است «قسمت اول»! و این یعنی اینکه «قسمت دوم»ی هم در راه است و این واقعاً ترسناک و مشمئز کننده است.

 

همچنین درباره دیگر فیلم های این فصل اکران بخوانید 

پیروزی بزرگ در رثای وظیفه شناسی؛ نقد و بررسی فیلم مانی بال ساخته بنت میلر

استعاره ای برای قهرمانی تنها؛ نقد و بررسی فیلم رانندگی ساخته نیکولاس ویندینگ

نه تیره، نه روشن، خارق العاده و خاکستری؛ نقد و بررسی فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ2

برگ هایی از درخت زندگی؛ نقد و بررسی فیلم درخت زندگی ساخته ترنس مالیک

یک داستان خوب با داستانگوی خواب آلود! نقد و برسی فیلم جی. ادگار ساخته کلینت ایستوود

داستانی باورنکردنی درباره شادی و غم؛ نگاهی به فیلم نسل ساخته الکساندر پین 


 تاريخ ارسال: 1390/8/27
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>ll:

بابا شما دارید سر یه چیز بی خود و مسخره بحث میکنید

1+0-

يكشنبه 4 خرداد 1399>>>علی:

به نظر من با گزشت این همه سال از تولید هنوز هم بهترین فیلمه

2+2-

شنبه 19 آبان 1397>>>MISS.Unknown:

من نقدای زیادی از این فیلم رو رفتم و خوندم...ولی همشون مثل هم بودن...کلا منتقدامون واستادن خارجیا یه فیلم بسازن بعد از اینکه فیلم با استقبال همه روبرو شد میان نقدشونو میکنن چارتا توهین به بیننده ها و طرفداراش میکنن که اینا ضریب هوششون زیر 80 !!!!واقعا متاسفم برای یه سریا که اسم خودشونو گذاشتن منتقد!!!این فیلم فوق العاده ست.بازیگراشم فوق العادن.

7+3-

يكشنبه 29 مرداد 1396>>>هانیه:

من فیلمش رو ندیدم، ولی کتابش رو خوندم و شاید براتون جالب باشه بدونید کتاباش افتضاح تر از افتضاح هستن. برای مخاطب بالای شونزده سال کلا توصیه نمی کنم. در مورد بچه ها هم، باید بگم هرگز نذارید دستشون به این کتاب برسه چون ذهنشون با فانتزی های مسخره پر میشه؛ در مورد پسری که صرفا به خاطر بوی دختره عاشق میشه و نمیدونه از دختره مراقبت کنه یا خونش رو بمکه و حتی شب ها یواشکی میاد توی اتاق دختره (از پنجره) و وقتی دختره خوابه می ایسته و نگاهش میکنه. دختره که تقریبا هیچ ویژگی مثبت اخلاقی نداره و در عرض دو هفته حاضره بیفته به پای پسره و جونش رو واسه ی اون بده. کالن ها تقریبا خود خفن پندار ترین و ثروتمندترین خانواده ای هستن که ممکنه پیدا کنید و با اینکه همه هفتاد هشتاد یا حتی صد و چند سالشونه، اصرار دارن برن دبیرستان. ادوارد صد و چند سالشه ولی عقلش در حد یه بچه ی دبیرستانی مونده. کلا این سری کتاب و سری فیلم چیزی جز حرام شدن سرمایه نبود از نظر من. اگه دنبال یه داستان رمانتیک پر مغز یا کاراکترای قوی و به یاد موندنی هستید، سراغ این یکیا نیایید. (طرفداران عزیز خواهشا عصبانی نشید از این نقد.)

4+4-

يكشنبه 13 فروردين 1396>>>پویا:

سلام من بانظر منتقد موافقم,گرچه فیلم گرگ ومیش رو خیلی دوست دارم,خدایی قسمت اولش جالبتر بود, به نظرم باید ادامشو بسازن ولی این سری شکارچی خون اشام ها بیان,البته این شکارچیها انسان باشن,خسته شدم از بس اینقدر تو این فیلما ادما بی ارزشن,مثل اشغال باهشون رفتار میشه,مردنشونم اهمیتی نداره,چراااااااااا؟؟؟اصلا چرا بایدزندگی خون اشاما تا ابد باشه,پس بهتره نابود بشن یا به صورت اولیه برگردن وهمه عادی زندگی کنن

1+2-

چهارشنبه 3 شهريور>>>حسین:

سلام عزیزان ^^ کسی فیلم های مشابه با اینو میدونه ؟ اگه فیلمی میشناسین که شبیه اینه به این جمیل بفرستین »ممنون میشم« rikijoon20@gmail.com

1+0-

شنبه 19 تير 1395>>>twilight:

من عاشق اين فيلم هستم ولي تا حالا همه ي قسمت هاي آن را نتوانستم ببينم.من بلا و ادوارد را هم خيلي درست دارم.

1+0-

پنجشنبه 23 مهر 1394>>>selena -twilight :

تو اول خودت یه روانپزشکی برو بعد ضریب هوشی ما رو زیر سوال ببر اسگلللل من که خودم عاشققققققق این فیلم و بازیگراشم و حاضرم روزی 10بار این فیلمو نگاه کنم

3+6-

پنجشنبه 4 تير 1394>>>jessica 13:

واقعا واقعا برات متاسفم .فیلم به کنار ولی اصلا فکر نمی کنم اصلا کتاب ها رو خونده باشی . درسته دااستان راجب خون آشام هاست ولی اصل داستان درباره یک داستان سرخپوسی است

1+1-

دوشنبه 25 خرداد 1394>>>mari:

اولا واقعا متاسفم برای شما که به عنوان یه تحصیل کرده انقدر توهین میکنی به مردم بخاطر علاقه ایی که به یک فیلم دارن. ثانیا خودت داری میگی نوجوون پس انتظار داری به چه چیزی جز عشق و عاشقی و مسائل پیش پا افتاده فکر کنه نکنه انتظار داری بشینه اورانیوم برات غنی کنه یا به فکر قسط های عقب افتادش باشه. ثالثا من خودم با اینکه فوق العاده از ادوارد بدم میومد ولی هر چهار قسمتشم دیدم فوق العاده بود هرچی باشه از فیلم های درپیت ایرانی که بهتر بود.

7+0-

شنبه 22 شهريور 1393>>>seta:

خداوکیلی عجب فیلمیه عاشق این جور فیلما عم بااین که امسال کنکور دارم ولی3ساعت وقتمو سراین جورفیلما میزارم به هرحال عاشق همه ی قسمت های فیلم گرگ میشم بابا .بی خیال موفق باشید .

5+1-

يكشنبه 29 تير 1393>>>پیمان:

ببینید خانم /آقا من مدرسه تیزهوشان در میخونم اما از این فیلم خیاییییییییییییی زیاد خوشم اومده دلیل نمیشه که کند ذهن باش لطفا شایعه پراکنی نکنید بعدشم برید یکم بیشتر برسی کنید شاید بتونید یک کلمه از این حرفاتون را صحیح کنید...

5+3-

جمعه 26 ارديبهشت 1393>>>سارا:

عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااليييييييييييييييييييييييييييييييييي بود من عاشق اين فيلم شدم واز ادواردوجيكوب و بلا خيللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللي خوشم مياد بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووس

5+5-

جمعه 29 فروردين 1393>>>mohsen:

فیلم طنز ارزش نقد نداره.شما وقتت رو هدر نده.تو هر فیلمی که کارکتر اصلی لخت بشه و پسر هم باشه از نظر دخترا فیلم قشنگی

2+11-

پنجشنبه 30 آبان 1392>>>ayra:

واقعا خجالت آوره ! خب همونطور که شما هری پاتر رو دوست دارید بعضی ها هم توایلایت رو دوست دارند چرا می خواید فقط به هم ثابت کنید که از اون یکی برتر هستید. یه فیلم که این همه جنجال نداره من وقتی کامنت ها رو می خوندم فقط از شدت خنده اشک توی چشمام جمع شده بود بابا بشینید فیلمتونو ببینید و لذت ببرید چه اهمیتی داره که دیگران در موردش چی میگن مهم احساسیه که شما زمان دیدن فیلم دارید

9+0-

دوشنبه 14 مرداد 1392>>>بهنام:

دوستان عزیز خواهشمندم توجه کنید لطفا فیلم سخیف و عاری از هر محتوا مثل گرگ و میش را با فیلم مقدسی چون هری پاتر مقایسه نکنید.کمبود اعتماد بنفس در دوشیزگان ایرانی متاسفانه باعث شده تا با اثری که از اول تا آخر فیلم دو بازیگر اصلی فیلم در هم میلولند و جریان خاصی را فیلم دنبال نمیکند همراه شوند.

1+19-

سه‌شنبه 8 مرداد 1392>>>myself:

همتون اسکل شدید! بیخیال باووووووو!دلتون خوشه!یکی فیلمو میبینه خوشش میاد یکیم بدش میاد خوبببب! من شخصا یه حس خوبی به فیلم دارم ولی فصل اول سریال خاطرات خون آشامو 100%بش ترجی میدم. درسته که توایلایت حالا همچین شاهکار سینماییم نیس و بعضیا میگن میخواد تمشک طلایی بگیره ولی من فک میکنم این نقد فاجعه بار تر از توایلایته و و ترجی میدم به این نقد تمشک طلایی بدم.

25+1-

چهارشنبه 2 مرداد 1392>>>سوگل:

ببین اقای منتقد نمیخوام توهین کنم چون اونوقت یکی میشم عین تو ولی خیلی بی ادب و بیشعوررررررررررررررررررری اقای عشق هری پاتر برو فیلمتو بببین ما هم نیازی به نقد تو نداریم برای خودمون (منظورم طرفدارای این فیلم) متاسفم که کیا اومدن برامون فیلم نقد میکنن اره چون فیلم از همه نظر خوب بود اینطوری نقد کردی البته نقد که نبود خیلی بی احترامی بود به قول پریا جان همون برین کشکتون رو بسابین بابا یه مشت کج و کوله و عقب افتاده هه اقای منتقد

7+0-

شنبه 10 فروردين 1392>>>princess:

tanha khoobie in film ine k neshoon mide hameye dokhtara tavanayie ino daran k ham zaman chand ta marde ahmagho moatale khodeshon konan hata agar oon 2ta mard khoshtipo poldaro mavaraetabiat bashan!!!!!!!!!!!!!

0+0-

پنجشنبه 1 فروردين>>>قابل توجه طرفداران گرگ و میش:

برگزارکنندگان جوایز تمشک طلایی که نوعی شوخی با جوایز اسکار است و هر سال به بدترین‌های دنیای سینما اعطاء می‌شود، بامداد چهارشنبه یک روز پیش از اعلام نامزدهای اسکار، اسامی نامزدهای سی و سومین دوره جوایز سالانه خود را اعلام کردند. آخرین فیلم مجموعه سینمایی «گرگ و میش» در تمام بخش‌ها نامزد دریافت جایزه شده و به لطف دو نامزدی در بخش بدترین زوج سینمایی، در مجموع در 11 مورد بخت دریافت جوایز تمشک طلایی را دارد...

1+20-

شنبه 28 بهمن 1391>>>shahrooz:

بیش از یکسال از انتشار این مقاله میگذرد ولی ملت همچنان دارند زیر آن کامنت میزارن و کل کل میکنند!گور بابای هری پاتر و گرگ و میش!فقط و فقط ارباب حلقه ها و هابیت

1+6-

شنبه 28 بهمن 1391>>>diamonds:

وای این سایت پره کل کل شده!هی یه سری نظر میدن میگن ما میمیریم واسه توایلایت یه سری دیگه ام (اکثرا پسرا)میگن که این فیلما چرته و حال مارو بهم میزنه!بابا خوب یکی مثه من از توایلایت خوشش میاد یکیم مثه برخی از دوستان که نظراشون به شدت رو اعصابم بود ازش متنفرن.این یه نظر شخصی و من به همه نظرا احترام میزارم.وای منم دارم چرتو پرت میگم!بس کنید دیگه این بچه بازیارو.

6+0-

دوشنبه 9 بهمن 1391>>>یه دوست:

من ب نظر همتون احترام میذارم.من خودم خیلی از فیلمش خوشم میاد وقتی میبینمش احساس خوبی بهم دس میده دوسش دارمممممم همین!!!!

5+0-

پنجشنبه 5 بهمن 1391>>>alone and sad:

میدونید من کلا با این نقد موافق نیستم.نمیگم این فیلم ها و رمانا عالی و بی عیبن!واقعا اشکالات زیادی توش وجود داره.به نظرم موضوع اصلی داستان خوب بود.ولی میشد خیلی خیلی قشنگ تر و پر هیجان تر بش پرداخت .تو کل داستان و فیلما منتظر بودم صحنه های هیجان انگیز ببینم.چیزی که واقا توش کم بود هیجان بود و این که راز ها و نکات جالبی نبود که منو میخکوب کنه.همه چیزکسل کننده پیش میرفت واقعا کمی هیجان و درگیری لازم داشت..با این حال من از این داستان خوشم میاد.و یه جوری میتونم با داستان رابطه بر قرار کنم.این نقد اصلا خوب نبود.به نظر من کسی میتونه خوب نقد کنه که موقع نقد همه نظر های شخصیشو کنار بزاره و عادلانه نقد کنه.ولی این فقط نظر شخصیی یه نفره.و نمیشه اسمشو نقد گذاشت!!

6+0-

جمعه 22 دي 1391>>>ترمه:

چشم ندارن موفقیت این فیلمو ببینن، رفتن یه مشت چرندیات نوشتن " مثلاً دارن نقد میکنن"!هه

6+0-

شنبه 16 دي 1391>>>هانیه:

من عاشق این فیلمم دوستداشتم جای بلا میبودم چون عاشق جیکوب وادواردم. وای خدا عاشقشون شدم

2+3-

دوشنبه 11 دي 1391>>>fatiii:

خانم 19ساله اگه از این فیلم بدتون میاد وبه نظرتون وقتتون حروم شده پس چرا داری نقدوبررسی رومیخونی

4+0-

شنبه 18 آذر 1391>>>دختری 19 ساله:

من کاری به نقد آقای منتقد ندارم.کتابای خانم مایر رو هم نخوندم اما 4 قسمت فیلمو دیدم وبعد از دیدن از شدت تلف کردن وقتم dvd رو شکستم.توصیه میکنم وقتی پای این به اصطلاح فیلم حروم نکنید.اصلا یکی به من بگه هدف این فیلم چیه؟

2+13-

شنبه 18 آذر 1391>>>nazi:

اگر به گفته یکی از دوستان فیلماش از کتاباش بهتر بودن پس دیگه فکر کنین کتاباش چه افتضاحی بودن!!!!!درسته فیلمای هری پاتر کتابهای بسیار پرطرفدارشو به نابودی کشونده بودن ولی حتی با اون وضعشون از نظر منتقدا در جایگاه بالاتری نسبت به گرگ و میش قرار داشتن فیلمی بر اساس کتابی که سراسر وصف دستو پاچلفت بازی های بلا سوان (اونطور که از وجنات کتاب بر میاد کودن ترین دختری که در تمام دنیا وجود داره) و زیبایی و تبدیل به الماس کوه نور شدن ادوارد کالن زیر نور آفتاب و در نهایت با این نتیجه گیری بزرگ که خون آشام ها و گرگینه هم می تونن عاشق شن!!!!!!!!!!!!!!!!!خب پس این یعنی اگه ازین پس خاستگار خون آشام داشتین جواب مثبت به طفل معصوم بدین؟!یک نفر از دوستان باهوش هم اومده ارزش و شاهکار بودن کار رو با فروش فیلم تخمین زده.عزیز اگه هری پاتر 7 بخاطر فروش پایینترش ارزشش پایین تره پس لابد باید فیلم های رهایی از شاوشنگ و پدرخوانده رو از صدر imdb برداریم و این شاهکار زیبارو بخاطر فروش بالاترش بزاریم !!!!!

0+5-

جمعه 19 آبان 1391>>>نازنین:

نکته انحرافی بود

4+0-

چهارشنبه 17 آبان 1391>>>broken heart:

به نظر من این اصلا یه نقد نبود. بیشتر شبیه توهین بود!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه کسی از احساسات تینیجری سر در نمیاره بهتره اصلا در این باره ننویسه!!!!! واقعا این نقد خجالت آوره! در ضمن تجربه بهم نشون داده که پسرا کلا رابطه ی خوبی با داستان twilight ندارن. حسودا اصلا نمیتونن ببینن یکی از شون بهتره!

8+0-

سه‌شنبه 18 مهر 1391>>>'goli:

سلام من عاشق ادوارد و بلا هستم ولی موفق نشدم کل قسمت ها ش رو ببینم .

3+0-

يكشنبه 9 مهر 1391>>>پروتی:

جیزی که من دارم میبینم یه نقد جانب گرایانه با پیش فرض های ذهنی منتقد هست ایشون فراموش کردند که منتقد کسی هست که بدون پیش فرض ذهنی و بدون غرض نقد کنه و این از همون خطی که طرفداران سریال را با هوش زیر 80 در نظر گرفته بودن مشخصه از نظر من به عنوان یک ادبیاتی فیلم خیلی قوی تر از کتاب بود دقیقا برعکس سری هری پاتر که در فیلمها کتاب رو به نابودی کشونده بودن چیزی که این جناب منتقد باید یاد بگیرن دیدن مسائل از دید داستان و طرفداران اون هست.و نقد کردن از همون نظر

5+0-

يكشنبه 26 شهريور 1391>>>پگاه :

فیلم گرگ و میش خب واقعن فیلم خوبی نبود.چرا بعضیا اصرار دارن بگن فیلم خوبی بوده؟هری پاتر هم بد نبود.نمیشه گفت فیلم خوب.فقط واسه طرفداراش خوب بود.درضمن این دوستمون محسن گفته هری پاتر 3 بدترین قسمت هری پاتره در صورتی که اگر به سایت های نقد فیلم مراجعه کنید مثل راتن توماتو بیشترین امتیاز روبعد از قسمت اخر آورده است.

2+4-

جمعه 17 شهريور 1391>>>محسن:

قا انقد نگید این یارو منتقم طرفدار هری پاتره برید نقدشو راجع به هری پاتر7 پارت2 بخونید یه گله آدمو انداخته به جون هم حرفاشم باور نکنید می گه هری پاتر 3 بهترین فیلم هری پاتره واونو با 7 مقایسه میکنه در صورتی که هر خری میدونه هری پاتر3 کم فروش ترین وضعیف ترین فیلم هری پاتر از نگاه منتقداست(البته منتقد های درست حسابی) وسومین فیلم پر سوتیه هالیووده تازه توآیلایتم یه جوری نقد کرده که اگار مثلا من بشینم یه فیلم ببینم به نظرم مسخره بیاد بعد بیا تو سایتم بنویسم اه چه قدر چرت بود بدون اینکه به موسیقی متن کارگردانی فیلم از دیدگاه مردم یا چه بدونم چه قدر به زنگی اجتماعی شباهت داره و... توجه کنم خلاصه که خودتونو در گیر نکنید!

1+1-

شنبه 11 شهريور 1391>>>نیما:

تمام قسمتهای هری پاتر بسیار دیدنی است و فیلم گرگ و میش حتی اگر سرعت خوناشام هم داشته باشد باز هم به پایه هری پاتر نمیرسه.

0+4-

شنبه 4 شهريور 1391>>>coca:

بدترین و بی معنی ترین چرندترین مزخرفترین فیلم تاریخ سینما.درماندگی هالیوود برای جذب مخاطب با نشانه های جنسی فراوان.

1+11-

شنبه 28 مرداد 1391>>>maryam:

خیلی ممنون از این همه چرت و پرتی که گفتی ! منگل جان اگه که این فیلم 1000قسمتم باشه همه دوست دارن که هر1000قسمتشو ببینن بعدم اگه به قول تو:((تمام چیزهایی که جوانان و به طور کلی «تین ایجر» های با ضریب هوشی زیر 80 در طول روز دنبال آن هستند در این فیلم دیده می شود.)) که یعنی همه ی جوونا منگلن! توی این دنیا یه ادم سالم میمونه که اونم خودتی

5+0-

دوشنبه 16 مرداد 1391>>>sara:

شما خیلی زیاده روی کردید این فیلم بهترین فیلم سینماهای جهان در چند سال گذشته بوده .فیلم هری پاتر هم یک فیلم تخیلی هست و شما که منتقد خودتون را معرفی می نمایید پس باید بدونید که چه فیلم هایی را با هم مقایسه کنید . من یک گریمور برجسته ایران هستم ومن می دانم که به چه اندازه گریم خوب بوده یا نه پس بهتر به این منتقدان بگویید که در فیلم گرگ ومیش از بهترین وجدیدترین گریمهای دنیا وهمین طور جدید ترین متد استفاده شده با تشکر

4+0-

يكشنبه 8 مرداد 1391>>>میترا:

اقای منتقد شماچگونه می گی فیلم هری پاتر بهتر از فیلم گرگ میش هست در صورتی که قسمت آخر فیلم هری پاتر که به گفته شما یک شاهکار هنری هست با کمترین فروش نسبت به قسمت اول فیلم گرگ و میش در آمریکا مواجه شد دوم شما که از هنر گریم چیزی سر در نمی آرید لطفا نظر ندید سوم خاک بر سر شما طرف داران این فیلم که همین جور نشستید اینا هر چی از دهنشون در میاد دارن بار فیلم مورد علاقه ما می کنند

3+0-

يكشنبه 8 مرداد 1391>>>يه دختر 17 ساله:

سلام نقد عالي بود ولي مي خواستم بگم شما هم شنيديد كه خانمي به نام سيما عابديني نويسنده اصلي توايلايت هستن؟اسم كتاب اصلي هم عشق تا ابديت هستش كه براي چاپ به يك انتشارات سوئدي فرستاده ميشه(گويا 8 جلد اول)و توسط اونا رد ميشه و خانم عابديني اونارو پس نميگيرن تا موقعي كه از فيلم توايلايت و كتاباش باخبر ميشن و براي اثبات حرفشون كتابي با نام طوفان رو منتشر مي كنن كه فكر مي كنم قسمت 9 مجموعه عشق تا بديت هستش البته به صورت مجازي و ....كلا اگه تو گوگل سرچ كنيد موضوع دستتون مياد ولي به نظرم اگه اين خانم درست بگن كه من اونطوري كه از حرفاشون فهميدم به نظرم راست ميگن واقعا استفاني مير زشت ترين كار ممكن رو انجام داده و مي دونم كه اين موضوع زياد ربطي به نقد نداره ولي وقتي مطلبي از زبون ايشون كه ماجراهارو توضيح داده بود و درمورد خودشون هم حرف زده بودند رو خوندم احساس نفرت شديدي نسبت به مير و كتابها و فيلمهاش بهم دست داد و فقط مي خواستم مطمئن بشم كه عده بيشتري اين موضوع رو ميفهمن(از مديران سايت خواهش مي كنم اين مطلب رو به هر دليل سانسور نكنن لطفا)

0+2-

دوشنبه 19 تير 1391>>>آرزو:

میخواستم در جواب کسایی که گفتن فیلم به خاطر صحنه های جنسی بین نوجوانها طرفدار داره بگم که قسمت های 1 و 2 و 3 این فیلم اصلا چیزی برای سانسور کردن نداشت و هر نوجوانی میتونست با خیال راحت اونارو ببینه ولی با این حال باز هم بین جوانها و نوجوانها طرفدار داشت و نکته دوم این که فیلم ها از نظر موضوعی طبقه بندی های خیلی زیادی دارن سری فیلم های گرگ و میش برای طرفداران و دوستداران خودش تهیه میشه که بسیار بسیار هم نظر اونارو جلب کرده که همشون هم نوجوانهای کم سن و سال نیستن که به قول بعضی دوستان به خاطر مسایل جنسی از این فیلم خوششون اومده باشه طرفدارهای این فیلم بیشترشون جوانهای دانشجو یا فارغ التحصیل هستن که واقعا از دیدن این فیلم لذت بردن چون قبل از این که فیلم رو ببینن میدونستن باید از یه فیلم با موضوع خون آشام چه توقعی داشت در کل فیلم در نوع خودش خیلی خوب بود و البته مثل همه فیلم ها نقاط ضعفی هم داشت

3+0-

يكشنبه 18 تير 1391>>>بیتا :

خجالت بکش با این چرت و پرت هایی که نوشتی برو چند تا فیلم ایرانی مثلا خوب ببین اون وقت میفهمی درست نقد بنویسی در مورد فیلم به این باحالی

4+0-

شنبه 17 تير 1391>>>ملينا:

دختر خانوماي عزيز خواهش مي كنم با تعريف كردن از يه همچين فيلم بي خودي نزاريد كه مرداي ايراني بيشتر از هميشه ضريب هوشي ما زنارو زير سوال ببرن!اخه اين چيه كه ارزش يه همچين حمايتايي رو داشته باشه؟كل فيلم دور اين موضوع مي چرخه كه بلا كه هيچ چيز خواستني اي در وجودش نداره و كلا دريغ از يه جو عقل!دو تا پسر رو مسخره ي خودش كرده كه البته هركدوم از اين پسرا به طرز خاصي رواني اند!و كل شهرو مسخره ي خودش كرده و خانواده بيچاره داماد هم مجبورن با تموم توانشون از مادموازل پخمه دفاع كنن كه يهو اخ نگه!گريم واقعا ضعيف بود اون چشاي خون اشامارو كه ديگه نگو!(منظورم هر 4تا فيلمه نه حتما فيلم چهارم)هم قرمزاش هم زرداش ادمو دچار كابوس مي كردن!و خون اشاما اين قدر رنگ پريده بودند كه انگار كرم ضدافتاب زيادي زدن!و خواهش مي كنم نگين كه ادوارد رژ لب مي زنه!ادم لازم نيست طرفدار هري پاتر باشه تا بفهمه كه اين فيلم و البته كتابهاش جزو ضعيف ترين اثار ادبي و سينمايي محصوب ميشن و اگه خوب بودن كه فقط دخترا سرشون جيغ جيغ نمي كردن!و اون خانمايي كه به منتقد توهين مي كنن شما مي گين به طرفدارا توهين نكنه بعد خودتون هرچي خواستين مي گين؟استفاني مير با اين كتاباش كلا هرچي خون اشام هست رو مسخره كرد و من ديگه به جاي اين كه راجع به خون اشام ها كه عاشقشونم مانند موجودات باحالي فكر كنم همش ياد ادوارد مي افتم و گلاب به روتون ديگه نمي تونم فكر كنم وگرنه راهي توالت ميشم!اول فيلم هم كه همه چي خوبه و خوشه و يه مشكل كوچولو داريم اونم اين كه نسل داماد خون اشاماي برق برقي اي هستند كه الكتريسيتشون جلوي خورشيد فعال ميشه!و خيييييييييليم بچه مثبتن!خواهش مي كنم با طرفداري از اين فيلم ابروي هرچي دختره نبرين به خاطر همين كاراي زناست كه همه ميگن خلن و رويايين و همش به شاهزاده خيالي فكر مي كنن ولي اون تيكه ضريب هوشي كاملا موافقم كه تنده و نبايد در تيتر همچين چيزي اورده مي شد باز توهين به فيلم بهتر از توهين به طرفداراست

1+10-

يكشنبه 11 تير 1391>>>narges:

دختر خانومای تینیجری به اصطلاح طرفدار دو آتیشه ی توالایت،شما یک سایت یا نقد معتبر معرفی کنید که از این فیلم تعریف کرده باشه بعد بیاید اینجا گارد بگیرید ویراژ بدید. هیچ به دفاعیات بچگانه ی خودتون و دوستانتون توجه کردید که بجای اینکه از نظر حرفه ای به خود فیلم و تاکیدا خود فیلم نگاه کنید در جواب نقد فیلم رفتید از کتاب اون و بعضا داستانش اونهم مثلا عاشقانه بودنش دفاع کردید که ربطی به ضعف یا قدرت فیلم نداره و در واقع نکاتی که دوستان برای دفاع از فیلم زدن همون نکات آبکی و پیش افتاده ایه که در سریال های آبدوغ خیار کره ای (قدرت عشق،تقابل عشق و نفرت،روح مرده ای که می تواند عاشق باشد.... این مزخرفا)دیده میشه و در این صورت این به قول بعضی دوستان شاهکار سینما!!!!!!!!!!! از نگاه کلی فرقی با سریال بچگانه ی پسران برتر از گل کره ای که بین تینیجرای ماهم کلی طرفدار پیدا کرد نداره.من هیچ کدوم از کتاباشو نخوندم و فقط یک قسمت از سری فیلم هاشو دیدم ،باید بگم یکی از احمقانه ترین فیلم هایی بود که تا الان دیدم.من از طرفدارای هری پاتر نیستم و از فیلم های اونهم که تفاوت زیادی با کتاباش داشت خوشم نمی اومد اما مقایسشون فقط از نظر فروش و یا تخیلی بودنمسخرس، محتوا یکی نیست در ضمن تو هری پاتر بازیگرایی مث گری اولدمن،الن ریکمن،هلنا بونهام کارتر،مایکل گامبون،ریچارد هریس بازی کردن که اگر همه ی بازیگرای تازه به دوران رسیده ی توالایت رو جمع کنیم با یکی از اینها به تنهایی برابری نمیکنن و فروش فیلم بیشتر تحت تاثیر کتابش بوده که البته در مورد هری پاتر هم صادقه.حرفی که یکی از دوستان در مورد گریم فیلم زد هم درسته ،گریم واقعا ضعیف بود همچنین جلوه های ویژه.

1+5-

شنبه 10 تير 1391>>>ليندا:

اقاي منتقد نقد خوبي كردن و تونستن كاملا گرگ و ميش رو با زبان طنز به تصوير بكشن من خودم يه مدتي عاشق ادوارد و توايلايت بودم و 85% روزم رو فقط راجع يه اين فيلم فكر ميكردم اون تيكه ي ضريب هوشي كمي تنده و اميدوارم كه اقاي منتقد منظورشون واقعا اون نبوده باشه طرفداراي عزيز من مي فهمم كه چي ميگين ولي باور كنين من كه بين دوستام به عشق توايلايت معروف بودم بعد از يه مدت كه ازش فاصله گرفتم تونستم تمام نقطه ضعفاشو هم بيبنم مي دونم كه اين كه بزاريد كسي از فيلم مورد علاقتون ايراد بگيره سخته اما باور كنيد اين فيلم ارزش اين جور چيزارو نداره كه اعصاب ادم سرش خرد بشه منتقد واقعا نقدش باحال بود هرچند كه بايد يه چندتايي از نقاط مثبت فيلم رو هم توي نقد مي اورد تا نقد منصفانه تر باشه طرفداراي عزيز باور كنين اگه 2 سال پيش اين نقدو مي خوندم منتقدو خفه مي كردم!!!اما حالا مي فهمم كه توايلايت واقعا فيلم ضعيفيه و از خودم واقعا ناراحتم كه چطوري به خاطر يه همچين فيلمي ايقدر از وقتمو تلف كردم و اون كسي هم كه گفتن اين فيلم اگه سانسور مي شد يگه به درد نمي خورد و همه اونو بدون سانسور دوست دارن واقعا عالي گفته!و البته بازم فكر مي كنم بايد يه كم از نكات مثبت فيلم رو هم بهش مي پرداختين تا طرفداران اون احساس نكنن كه بهش توهين شده

0+2-

چهارشنبه 7 تير 1391>>>سلناگمز:

عاشق سریال گرگ ومیش هستم میمیرم براش چون فیلمی بسیار قشنگ عاشقانه وجنگی ووووووووووووووووووووووووووووووووبسیارررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررزیبا است

4+0-

پنجشنبه 25 خرداد 1391>>>آرزو:

من با خي خي موافقم (:

1+0-

پنجشنبه 11 خرداد 1391>>>امید:

نقد واقعیتو گفته بود.لطفا خانما یکم منطقی تر برخورد کنن.خوب بودن کناب دلیل بر خوب بودن فیلم نیس.شاید کتاب خوب بوده باشه ولی فیلم یه چیز کلیشه ایو تکرار میکرد.البته وسط کشیدن ضریب هوشی یکم زیاده روی بود.

0+2-

دوشنبه 8 خرداد 1391>>>kiana:

کیا جان مامانت صد در صد جزو اون دسته که گفتی بوده وگرنه در تربیت تو کوشش بیشتری می کرد!

1+0-

جمعه 5 خرداد 1391>>>تکتم:

جناب منتقدبروخودتونقدکن فکرنکنم هوشت انقدرزیادباشه که حتی بتونی درباره فیلم گرگ ومیش فکرکنی،حدتوبشناس

3+1-

جمعه 5 خرداد 1391>>>گلناز:

اصلا با این نقد موافق نیستم یعنی این فیلم هیچ نکته ی مثبتی نداشت؟ اگه این فیلم جز بنجل های هالیوده هری پاتر بدتره که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جادو و جادوگری!!!!!!!!!!!!!!!!!!! میبینین منم یه جانبه قضاوت کردم !!!!!!!!!!!!! این درست نیست . هم هری پاتر و هم گرگ و میش نکات ضعف و قوت داشتن . بهتره نیمه پر و خالی لیوان رو با هم نگاه کنین .

3+0-

شنبه 16 ارديبهشت 1391>>>اناهیتا:

فیلم واقعا از نظر احساساتی خوب بود ولی نمیشه با سریال خاطرات یک خون اشام مقایسش کرد و من فکر میکنم منتقد خوبمون قصد توهین به بینندهای این فیلم رو نداشته پس لطفا بهتون بر نخوره.

1+0-

جمعه 15 ارديبهشت 1391>>>زهرا :

شما اگه از این فیلم خوشت نمیامد چرا نگاش کردی؟

2+0-

جمعه 15 ارديبهشت 1391>>>Sahba:

واقعا واسه خودم ناراحتم كه وقتم رابااين چرنديات به اصطلاح نقدتلف كردم اگه اين فيلم مزخرفه چرا اين همه ادم فيلمشو ديدن كتابشو خريدن

2+0-

يكشنبه 28 اسفند 1390>>>ivi angel:

یه منتقد باید از دو طرف خوبو بد به فیلم نگاه کنه .برای نقد منفی دست رو بد فیلمی گذاشتی فیلمیه که حسو عالی انتقال میده وجودتو درگیر میکنه به عنوان یه دختر برام خیلی جذابه ولی نمیتونی فیلمو درک کنی ولی عالی کایه میزنی البته نه بجا البته با اون قسمت TL موافقم . . . یه دختر احساساتی با ضریب هوشی بالا!

1+0-

جمعه 12 اسفند 1390>>>نیلوفر:

اقا یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خب معلومه وقتی از یه فیلمی بدتون میاد نکات منفیشو فقط نگاه میکنید و اگرم از یه فیلمی خیلی خوشتون بیاد نکات مثبتشو میبینید!!! این انصاف نیست ، شما هر چی نقطه ضعف تو این فیلم بوده رو به نمایش کشیدین در حالی که میتونستید نکات مثبت این فیلم رو هم بگید !!! همه ی فیلما جنبه ی مثبت و منفی داره بستگی داره از چه جهتی بهش نگاه کنی

4+0-

پنجشنبه 15 دي 1390>>>پردیس:

سلام خدمت دوستان عزیز.ازنقدتون ممنون. میخواستم بگم که آیا دوستانی که این قدرطرفداراین فیلم هستن حاضرن فیلمو به صورت سانسورشده ببینند بادوبله ی فارسی؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه حاضرند که واقعا نشون میده که فیلم خوب بوده ولی اگه حاضرنیستن که اینجوری فیلمو ببینندودوست دارن که باصحنه های مبتذل ببینند پس معلوم میشه که می دونندباسانسورا زکل فیلم بیشتراز10 دقیقه باقی نمیمونه واسه همین حاضرنمیشن که اینجوری فیلموببینند.این فیلم به جزصحنه های مسخره و پوچ هیچ چیزی رو به آدم انتقال نمیده.تاچندروزمدام فکرآدم مشغول میشه.البته تمام فیلم های هالیوودی اینجوری نیستن.بعضی فیلم هاشون واقعا معرکه س.من عاشق هری پاترهستم.پثل گرگ ومیش این همه ابتذال نداره.باخودتون رو راست باشین.واقعا گرگ ومیش دارای صحنه های ناجورجنسیه.واسه ما نوجوونا خیلی خطرناکه. دوستای گلم ازنظرعلمی ثابت شده که دیدن فیلم های عاشقانه واقعا ضریب هوشی روکاهش میده. مواظب ضریب هوشیتون باشید. یکم مهربون ترباهم رفتارکنیم.گرگ ومیش که هیچ ...هیچ چیزدیگه ای ارزش اینو نداره که به هم توهین کنیم... موفق باشید. پردیس 17 ساله.

0+2-

دوشنبه 12 دي 1390>>>kia:

بشرا عشق یعنی چی؟ اول اینو تعریف کن بعد نظر بده که فیلم تونسته خوب به تصویر بکشه یا نه... من از نظرات دوستان متوجه شدم که متاسفانه 90 درصد زنان جامعه ما کلا در تعطیلات رسمی به سر میبرند...

0+3-

چهارشنبه 7 دي 1390>>>بشرا:

با بي انصافي تمام نقد شده...درسته كه اين فيلمي در حد پدر خوانده نيست..اما تونسته به زيبايي عشق رو به تصوير بكشه و بگه كه خون آشام ها و گرگينه ها هم مي تونن عاشق بشن... و واقعا با اين توهيناتون باعث مي شيد كه هيچكسي به نقدتون اهميتي نده... و كاملا مشخصه كه اين آقا طرفدار هري پاتره و نمي تونه هيچ كدوم از جنبه هاي مثبت گرگ و ميش رو بگه... باشه آقا اصلا هري پاتر خدائه و برين با همون درخت زندگي حال كنين.

3+0-

دوشنبه 14 آذر 1390>>>negin:

shoma haie ke in ghadr edea mikonid dokhtara ehsasi amal mikonan age vaghan ba tamame vujudetun in ketaba ro mikhundid mifahmidid ke vaghan in ketaba rajebe chie va inghadr bikhodi ghezavat nemikardid aval pasho boro ketaba ro bekhun bad bia nazar bede

1+0-

شنبه 5 آذر 1390>>>isabella----just twilight :

بهتر بود شما اصلا نظر نمیدادی برو ی روانپزشک مراجعه کن براتون ضریب هوشی رو تعریف کن متاسفم براتون شدیدا

3+0-

شنبه 5 آذر 1390>>>metal:

طرفداران دو آتیشه ی گرگ و میش بهتره بجای سایت پرده سینما از این به بعد برن آتشنشانی بلکه از سوزششون یکمی کم بشه.

0+2-

پنجشنبه 3 آذر 1390>>>خي خي:

يه چيز ديگه به نظر من اشكالي نداره ادم هيكل خوبي داشته باشه بخوادبه معرض نمايش بزااره خودتون نداريد به هيكل وجمال ديگران گير نديد مرسييي

2+0-

پنجشنبه 3 آذر 1390>>>خي خي:

اقا زوركي كه نيست هركي ميخواد نگاه كنه نمي خواد نكنه يه چيز ديگه به نظر من كه اصلا كشش ندادن خيليم زود تموم شد البته من اميدوارم بعد اينكه پارت2 اكران شد استفي تصميم بگيره يه قسمت ديگم بنويسه چون هنوز جا داره

3+0-

پنجشنبه 3 آذر 1390>>>دیوانه ی لانتر:

من شیفته ی تیلور لانتر هستم.عکسش رو چسبوندم رو سقف دیوار اتاقم بالای تختم و هرشب قبل از خواب باهاش حرف میزنم.80%حجم ذهنی منو پر کرده است.تیشترم و ساعتم و حتی تم گوشی ام عکس تیلور است.شما هم با این نقداتون اصلا نمیتوانید حتی 1%از محبوبیت این فیلم و شخصیت های اون کاهش دهید.اگر فیلم تو ایران اکران میشد فکر کنم شب ها هم در سالن سینما میخوابیدم.

0+1-

پنجشنبه 3 آذر 1390>>>محمد بای:

نظرات خانوما خیلی جالبه!!!!!!!!!!!!!!!!!! شیش و بشو رمانای آبکی هم حتمآ تو سبد خریدشون هست.............. درست قرار نیست سلیقه ی همه یکی باشه اما طرفداران _ محترم _ گرگ و میش یک داستانی که با وسیله ای به اسم دوربین ثبت میشه باید حداقل یک سری استاندارد های هنری منطقی و شعوری رو رعایت کنه تا بشه اسم فیلم روش گذاشت..... نمونه ی خوب _ فیلم های تخیلی شوالیه تاریکی _ کریستوفر نولان هستش که اگه بذارینش کنار این بنجل متوجه میشید هنر سینما چیه و صنعت سینما چیه......... اون دوست رتبه ی 15 توجه داشته باشن که زیبایی شناسی با ضریب هوشی باید مکمل هم باشن

0+3-

پنجشنبه 3 آذر 1390>>>ناناز:

من صدبار به خودم قول دادم دیگه قبل از تماشای یک فیلمی نقد اون فیلم رو نخونم ولی نمیشه که نمیشه!چون هرچی باشه اون نقد کار خودش را قبل از تماشای فیلم میگذارد.من عاشق گرگ و میش هستم.چند روز پیش این نقد رو خوندم و با این پیش زمینه ی ذهنی وحشتناکی که شما با این نقد برای من ساختید فیلم رو نگاه کردم .فکر کنید با کیفیت پرده ای.فیلم برام فاجعه بود.خیلی بدم اومد.میدونم که 70%اون بخاطر این نقد شماست.نگنید این کارها رو

3+0-

چهارشنبه 2 آذر 1390>>>منم رضا:

این پسر جیگوله که نقش اوله قیافش شبیه به روحه تا دراکولا!!اینا همه از اعتقادات کامل این بازیگر به روح و روان است:))

0+3-

سه‌شنبه 1 آذر 1390>>>عزیزی:

بعضیا که... بلند شدن اومدن اینجا درباره هنر سینما حرف میزنند و از فیلم های آب دوغ خیاری گرگ و میش حمایت میکنند.خوشحالم که بعضیا میتونن نظرات خودشان را اعلام کنند.اینایی که از این فیلم حمایت میکنند امثال همون کسایی هستند که از فیلم های تخیلی گلزار حمایت میکنند.

0+3-

سه‌شنبه 1 آذر 1390>>>ebi:

like

0+3-

سه‌شنبه 1 آذر 1390>>>باهوش:

منتقد گفت هر کی از این فیلم خوشش میاد یکجورایی کند ذهنه.به نظر شما من که رتبه 15 در رشته ریاضی سال 88 رو آوردم کند ذهنم. بعدش دوست داشتن فیلم های عشقولانه چه ربطی به کند ذهنی داره آخه.

3+0-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>کارشناس:

الان اگر توی همین سایت نقد همشهری کین نوشته ی بهترین منتقد سینما رو بزاری سرجمع فکر نکنم سه نفر نظر بگذارند.ولی برای فیلمی مثل گرگ و میش اینجا ببینید چه قیامتی به پا شده است!!واقعا سینمادوستان و فیلمبازان خوبی داریم!!ماشالله

0+2-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>محمد2009:

دوستان طرفدار گرگ و میش یه منتقد پیدا کنید که از این فیلم خوب گفته باشه و یا تعریف کرده باشد.چرا انقدر به این منتقم بیچاره بد و بیراه میگید.شما سلیقتون درحد گرگ و میشه.درست!شما میگید نباید به فیلم و طرفداران گرگ و میش توهین کرد و خودتون شروع کردید به این منتقد بیچاره توهین کردن.خودتان حرف خودتان رو نقض کردین اونوقت اومدین میگید این منتقم در نقد خودش حرف های خودش رو نقض کرده است.منتقدی که از این جور فیلم ها تعریف کند آبروی حرفه ای خود و اعتبارش رو زیر سوال میبره.بخاطر همین است که در متاکریتیک میانگین امتیاز از 100به این فیلم 15 است.قبول کنید که تقصیر این منتقد نیست بلکه مقصر خود شما هستید که دارید از فیلم بدی دفاع میکنید.

0+3-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>r 4ever:

جناب آقای به اصطلاح منتقد...شما که هنوز نه نقد کردن بلدی نه داستانو خوندی بهتره حرف نزنی‌... برات متأسفم که اینقدر سطحی هستی‌ و فقط نکات منفی‌ رو میبینی‌ ...برات متأسفم که فقط بر حسب احساس خودت به اصطلاح نقدمیکنی‌ و به خودت اجازه میدی شخصیت دیگران رو زیر سوال ببری.... و در نهایت متاسفم که همچین کسی‌ اومده یک مشت توهین تایپ کرده و اسم خودشو گذاشته منتقد. باید بگم که این نقدتون فقط و فقط شخصیت خودتون رو نشون داده... برات متاسفم....

3+0-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>فاطمه:

نقد بديه! واقعا بد.. خيلي بي انصافي شده.. ما طرفداراي گرگ و ميش با توهينايي كه به ما و فيلم و عواملش كردين يه گوشه نميشينيم نگاه كنيم و هيچي نگيم.. clob! ما مخالف نقد نيستيم. اين نقد عاقلانه نيست، نه اينكه ما از روي احساس چيزي گفته باشيم. و يه چيز ديگه. ss! چه فرقي ميكنه چندسالمون باشه؟ يكي كوچيكتر يكي بزرگتر، با غلط املايي يا بي غلط املايي، ما ميخوايم نقد عادلانه باشه، پس حرفمونو ميگيم، اينو بدونين ذره اي از علاقمون به گرگ و ميش كم نشده..همين و بس

2+0-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>taylor:

مزخرق

2+0-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>خلیلی:

این فیلم با اینهمه طرفدار سینه چاکی که در ایران دارد اگر اکران میشد لابد رکورد اخراجی ها2 رو میشکست.اصلا فکر نمیکردم اینقدر طرفدار داشته باشد!

0+2-

دوشنبه 30 آبان 1390>>>حجت :

والا زیاد بی راه هم نمیگه . می دونید امروز توی سایت باکس آفیس چی نوشته بود : " سپیده دم کبیر ، قسمت اول ، فقط باعث خجالت رکوردهای گرگ و میش شد . " حالا این آقا اشتباه میگه . اینا رو چی میگین؟

0+2-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>سمیه:

از سایت ساندیسی پرده ی سینما انتظار نقدی بهتر از این هم نداشتیم.ظاهرا دوستان انگار خیلی توقعشان بالاست.به قول سرخ آبی برید سجده ی شکر بجا بیارید که نگفته است فیلم فراماسونی است.این نقد قسمت هری پاتر است.بخوانید تا با روحیات این منتقد محترم بیشتر آشنا بشید: www.cinscreen.com/?c=6&id=1340

1+1-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>v for vendeta:

opppppppppppps!

0+2-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>یه طرفدار سرسخت گرگ و میش!:

آقا چی می گی؟؟؟؟؟؟؟من همش می گم مرد ها احساس ندارن اما شما دیگه شورشو در اوردید!!!!!تعیین ضریب هوشی مردم هم کار شما نیست! یکی هم اینکه:شما کی این فیلم رو دیدید که تز می دید؟؟؟؟؟یا خارجید یا پرده ای دیدید!البته پرده ایش امروز اومد!

3+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>axtaci:

نیمه ی پر لیوان هم نگاه میکردید بد نبود.یه ذره بین برداشتید تمام نکات منفی فیلم گرگ و میش رو های لایت کردین.اینجوری اصلا منصفانه نیست.من عاشق این سری فیلم ها هستم و میدونم که نکات منفی زیادی داره ولی این منتقد شما برداشته توهین کرده.

2+1-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>تشابه:

این< گرگ و میش >هم یه فیلمیه تو مایه های <شیش و بش> خودمون.هم قافیه هم هستند

0+3-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>ترفدار دو آتیشه ی گرگ و میش:

من اظ ترفداران هماسه ی گرگ و میش حسطم.خیلی فیلم جزاب و طماشایی است:))

1+1-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>لیلا:

بیرحمانه بود!ولی بامزه ام بود!

3+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>حسين:

كلا فيلم هاي مربوط به خون اشام ها و گرگينه ها و حتي زامبي ها به درد لاي جرز ديوار هم نميخورند ! چه برسه به ديدن و بحث كردن درموردشون .

0+3-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>سوسن:

به نظر من که یه کم زیاده روی کرد ، اما تا حدی حرفاش درست بود .

2+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>کریم کرمانشاهی:

نمی دونم باید چی بگم ... نمی تونم نظری در مورد نقدش بدم چون هنوز فیلمو ندیدم . اما اینم کاملا مشهوده که نباید در مورد یه اثر که این همه طرفدار داره انقدر تندروی کرد و نظر منفی داد ! هرچند ، طبیعیه که منتقدین ایرانی نظره خوبی نسبت به فیلم های هالیوودی نداشته باشن ..

1+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>ss:

پشت کار خانم در دفاع از این بنجل سینمایی واقعا قابل تقدیر است.10خط نظر نوشته همش غلط املایی داره که نشان از سن کم نظر دهنده دارد.پس انتظار دارید منتقد بیاد بگوید که این فیلم شاهکار سینمایی است؟میانگین رتبه ی این فیلم در سایت imdb حدود3.4بود.فاجعه است.بقیه سایت های نقد فیلم هم همینطور.

0+2-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>بهنام ک:

طرفداران گرگ و میش نظراتشون چقدر غلط املایی داره!!

0+3-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>سید محمدرضا چپاری:

منظور جناب منتقم شاید آی کیو سینمایی افراد باشد.اگر منظور ایشان این امر باشدکه با ایشان صدر در صد موافق هستم.چون فیلم های ماه نو و خسوف فیلم های خوبی نبودند ولی علاقه ی بسیاری به قسمت اول آن دارم .درضمن نفهمیدم کجای این متن به طرفداران فیلم های گرگ و میش توهین شده است؟!!

0+2-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>فرید:

کامنت های دخترا خیلی باحاله:))))))))به عمرم ندیده بودم این همه دختر زیر یه پست نظر بدن!!منتقم جوابتو گرفتی که چرا این فیلم اینقدر پرفروش شده است؟؟:))

0+2-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>clob:

واقعا داشتم نظرات دوستان را میخواندم .متاسف شدم این همه مخاطب بد سلیقه در سایت پرده سینما هست.فیلم توالایت اصلی فیلم قابل دفاعی نیست که بعضی از دوستان اینقدر ناراحت شده اند از این نقد.آقای منتقم نقد های خیلی منفی تر از این هم برای سایر فیلم های به مراتب بهتر از توالایت نوشته بودند ولی هیچکس ناراحت نشد ولی اینجا انگار به بعضی ها مخصوصا دختر خانم ها خیلی بر خورده است.یه پیام به دختران::انقدر احساسی نباشید.سعی کنید فیلم ها رو با عقلتون و نه احساستون دنبال کنید.اونوقع است که از فیلم های اسکاری تعریف میکنید و از جفنگیاتی به اسم توالایت هرگز حمایت نمیکنید

0+2-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>آيزاك:

تو برو همون فيلم ايراني ها رو نقد كن

2+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>ن :

شما فيلمو ديدي؟

2+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>keley:

خوب تينيجر تينيجره ديگه.مي خواي علاقه مند سگ آندلوسي باشه.نكنه شما در 15 سالگي نمادشناسي جان فورد تدريس مي كردين؟

2+0-

يكشنبه 29 آبان 1390>>>girl:

خدای من!!!!الان این نقد بود؟؟؟شما که هرچی فحش بود به گرگ و میش و طرفداراش دادی!!!! چون از این مجموعه بدت میاد دلیل نمیشه که اینجوری بکوبیش..خجالت آوره!!! ضریب هوشیه زیر 80؟؟؟؟پس ضریب هوشی شما خیلی بالاست!!!بپا ندزدنت نابغه... درضمن تیلور نقش یه گرگینه رو بازی میکنه..و باید اونجوری برهنه(به قول شما) باشه!!!مثل اینکه شما اصن کتابو نخوندین!!

2+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>طلا.م:

خب من اینجا جا داره چیزیو بگم: اولاً که نقد کلاً با این چیزی که شما انجام دادی کلاً چیز متفاوتیه... دوم اینکه من فکر کنم شما اعصابت به شدت خط خطی بوده نشستی نقد کردی فیلم و کتابهای توآیلایتو من نمیگم این فیلم و این داستان جایزه ی اسکاری بوده یا قراره نوبل بگیره... اون اوایل که مشهور شد همه گفتن تقلید از ومپایر دایریز بوده و این حرفا...جتی ال.جی اسمیت هم گفت باید مذاکره بذارم با استفانی میر و متهمش کرد و کلی دردسر!! ولی این حرفای شما بیشتر شبیه این میمونه که بشینی توی یه جمع که همه معتقدن به عقاید دینی خاص بعد به آی کیو و ضریب هوشیشون بخندی و به عقایدشون فوش ناموس بدی!!!! من خودم به شدت این فیلم و این داستان رو دوست دارم ولی همونطوری که مهشید(که یکی از بهترین دوستای خوب منه!)گفت شما یه چی گفتی بعد به دو خط هم نکشیده نقضش کردی!!! توآیلایت نه تجمع جملات زیادی رمانتیک و عاشقانه است و نه چیز دیگه...فقط خواسته به تصویر بکشه که حتی چیزی که عوام فکر میکنن خیلی خشن و بی روح و به اصطلاح خودشون جسمی که روحش مُرده و روح نداره هم....توسط نیروی عشق تسخیر میشه. شاید خیلی افسانه ای و مدینه ی فاشله گونه به نظر برسه ولی حتی فکر کردن و غرق شدن در این قضیه هم قشنگه. یک چیز دیگه اینکه گفتید فیلم دخترونه اس! والا توی اینتر نت شونصد تا سایت توآیلایتی هست(به هر زبونی که فکرشو بکنی!!!)من دوتا شو میشناسم(که یکیش به دلایل شخصی مدیرا بسته شد!)که جفتش نصف مدیراش پسر بودن. در -حال حاضرم نصف کسانی که میشناسم طرفدار داستانن پسرن! شما احتمالاً یا فکر میکنی پسرا حق احساسات لطیف داشتن رو ندارن یا اینکه فکر میکنی فقط دخترا هستن که از فکر کردن به عشق و غرق شدن در دنیاش لذت میبرن!هر چیزی که در دید عموم قشنگ باشه جنسیت نمیشناسه که!!قشنگه دیگه! شما هنوز نمیدونی که احترام به عقاید یعنی چی!من شخصاً از ارباب حلقه ها متنفرم...یا هیییییییچ علاقه ای به دارن شان ندارم ولی وقتی میبینیم یه عده طرفدارشن و ازش حرف میزنن...نظرمو میگم ولی نمیگم:آره!شماها آیکیوتون زیر یکه اصن اینو دوست دارین! فکر نمیکنین یکمی تند رفتید؟!خصوصاً اینکه یه اشتباه بزرگ رو که کل دنیا کردن تکرار کردید(شما که ادعای خف بودن دارین خو یه ذره سعی کنین متفاوت باشین!)اینکه هری پاتر که یک فیلم و داستان جادوگری،ماجراجویانه،جنگ گریزی و پر ماجراست رو با توآیلایت که یه داستان لایت،کم موضوع و عشقیه مقایسه کردین!این دوتا اصن دوتا فاز مختلف دارن!هری پاتر اون لابه لا هم یه نخ های عشقی داره ولی خب اصلاً قابل مقایسه نیستن. میدونم حرفای ما برات اصن ارزشی نداره...خب مسلمه!چون نقد کوبنده و توهین آمیز شما هم ارزش خاصی برای ما نداره!ولی اینا رو گفتم که شاید با خودت فکر کنی احترام گذاشتن چیز خوبیه!

2+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>سرخ آبی:

فقط کم مانده بود که بگوید این فیلم فراماسونی است که دیگه دست گلش کامل میشد.احتمالا یادش رفته است وگرنه حتما این حرف را هم میزد چون تو نقدهای هری پاتر و ترانسفورمرزها به این نکات کلیدی!!اشاره کرده بودند استاد!!

2+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>علیرضا ف:

از خود این نقد خنده دارتر و جالب تر نظرات دختر خانم ها و استدلال هایی است که برای خوب جلوه دادن این فیلم آورده اند.داشتم نظرات رو میخواندم 99%دختر خانم ها موافق این فیلم و مخالف این نقد هستند.

0+3-

شنبه 28 آبان 1390>>>arezoo:

چطور یه همچین نقدی که توهین به طرفداران میلیونی گرگ و میش است را منتشر میکنید.؟یعنی ما طرفداران گرگ و میش همه منگل هستیم و شماهایی که بدتون میاد نخبه؟واقعا اول بشینید خودتون رو نقد کنید بعد بیاین درباره ی فیلم ها نقد بنویسید.

2+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>برادر خوانده بن لادن:

این نقدهای موحد منتقم همیشه روی اعصابه!شما به خودتون نگیرید.فقط از این فیلم های چرند و جشنواره ای خوشش میاد.

1+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>پانته آ:

خیلی شورش کردی !

2+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>farshid:

عجب نقد جنجالی نوشتی موحد جان.فکر کنم طی چند روز بعد اینجا طوفان کامنت راه بی افتد.مخصوصا اگر طرفداران گرگ و میش (که تعدادشون هم کم نیست)بفهمند چنین نقد منفی بر فیلم نوشته شده است

0+2-

شنبه 28 آبان 1390>>>رها:

تنها چیزی که می تونم بگم و کوتاه و مختصر اینکه نقد بسیار بسیار بی رحمانه و مقرضانه ای بود . تنها از جهات منفی فیلم رو نقد کرده بودند . این کار خیلی خیلی بدی بود .خیلی خیلی ناراحت شدم

2+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>علی:

100%با نقد شما موافقم.جاکوب فقط توی فیلم لخت میشه که هیکلش رو نشان بده.تو قسمت های قبلی هم کارش همین بود.حتی شایعه های مبنی بر همجنسباز بودنش هم مطرح شد..

0+2-

شنبه 28 آبان 1390>>>بلا:

با تشکر از منتقدان محترم که وقتشونو تلف کردن و این بنجل سینمایی رو نقد کردن.. بذا خوش باشن با نقداشون..ما که عاشق "گرگ و میش" هستیم!!!چه 1قسمت باشه چه 100قسمت.. چه عجب یه چیز خوبم درمورد کریس گفتن!!

3+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>سید رضا کرمی:

اون تیکه ی رکورد برهنگی فوق العاده خنده دار بود!:))دمت گرم.دوستان دو آتیشه ی گرگ و میش توجه کنید چون شما عاشق این کتاب ها هستید فیلم برای شما جذابیت دارد ولی برای کسی مثل من که اصلا کتاب های خانم مایر رو نخوندم کل سه قسمت خیلی فیلم های ضعیفی بودند .مخصوصا قسمت سوم که جزو 10فیلم بدتر تمام عمرم بود

0+3-

شنبه 28 آبان 1390>>>سارا24ساله:

سلام خدمت دوستان عزیز به ویژه مهشید خانم.خواستم خدمت شما عرض کنم که بنده این فیلم رو دیدم در سینما و خلاصه ی داستان دقیقا همین چیزی است که جناب منتقم گفته اند.متاسفانه بسیاری از قسمت های کتاب در جلد آخر به فیلم منتقل نشده است.برای خود من هم که طرفدار دو آتیشه ی گرگ و میش هستم تعجب اور بود که چرا اینقدر داستان حاشیه ای به این قسمت اضافه شده است.احتمالا بخاطر دوقسمت شدن این فیلم است که قسمت هیجانی اش را گذاشته اند برای پارت دوم.

0+2-

شنبه 28 آبان 1390>>>joo:

:))))))))) کلی خندیدم.خیلی باحال بود نقدت.یه نکته ای که نه شما و نه هیچ منتقدی به آن اشاره نکرده بود گریم ضعیف این فیلم است.یعنی یکی از بدترین گریم ها یتاریخ سینما متعلق به این فیلم است.این آقای خون آشام از گردن به بالا با کرم پودر سفیدش کردن بعد یه جاهایی که پیراهن یقه دار میپوشه گردنش دورنگ میشه.واقعا گاف عظیمی است در هالیوود.دیگر تو خود مفصل بخوان حدیث این مجمل!

0+4-

شنبه 28 آبان 1390>>>www:

تنها دلیل موفقیت این سری فیلم ها جذابیت جنسی بازیگران آن برای مخاطبانش است.گرنه خود فیلم هیچ چیزی برای عرضه کردن ندارد

0+3-

شنبه 28 آبان 1390>>>دانیال:

از کی تا حالا طرفدارای گرگ و میش شدن فیلم باز؟ مثل این است که یکی از طرفدارای فیلم های رزمی شرق آسیا بیاد بگه من فیلمبازم چون فیلم کاراته ای زیاد دیدم.گرگ و میش در بهترین حالت یک فیلم ضعیف و دم دستی است

0+5-

شنبه 28 آبان 1390>>>shahrooz:

az in filmhaye takhayoli va mozakhraf naghd nakon.

0+3-

شنبه 28 آبان 1390>>>لیلا ترابی:

من این فیلم رو تو لوس انجلس دیدم.فقط میتونم بگم فوق العاده بود.مخصوصا سکانس عروسی.بقدری باشکوه بود که مو به بدنم سیخ شد.دوستان به این نقد توجه نکنید و از دیدن یک درام عاشقانه ی تاریخی لذت ببرید

2+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>نرگس:

باز این منتقد نما بحث ضریب هوشی بیننده رو وسط کشید.یعنی تو که خوشت نیامده حتما پروفسور بالتازار تشریف دارید!!حتما باید از فیلم مزخرف درخت زندگی خوشمان بیاد تا دانشمند سینما محسوب بشیم.بشین بینیم بابا

5+0-

شنبه 28 آبان 1390>>>no name:

بعضی از دوستان چنان از این فیلم دفاع میکنند یکی ندونه فکر میکنه قسمت جدید پدرخوانده اکران شده.آخه گرگ و میش هم شد فیلم؟همون موحد خوب گفته و نقد تمیزی هم نوشته.لیاقت گرگ و میش بدتر از این نقد هم هست.واقعا وقت تلف کردنه.باور کنید هرکی از این فیلم حمایت میکنه از طرفدارای فیلم فارسی توی ایران است چون موضوع فیلم هیچ فرقی با اونا نداره.فقط جای دپسر پولدار و فقیر شده دراکولا و گرگنما.همین.

0+6-

شنبه 28 آبان 1390>>>پرستو:

به نظرم بیشتر توهین بود تا نقد.من عاشق سری فیلم های شاهکار گرگ و میش هستم.شما هم مجبور نیستی نگاه کنی.در ضمن اینجور که از شواهد پیداست شما از طرفداران هری پاتر هستید .و طرفداران هری پاتر به شدت از این سری فیلم های گرگ و میش بدشون میاد چون تو فروش حسابی پوز هری پاتر رو زده.اگر شما به فروم های هری پاتر مراجعه کنید همشون خدا خدا میکنند که این فیلم رکورد هری پاتر رو نزنه.نقدتم ببر برای خودت بخون.چون چه بد بگی و چه خوب ما طرفداران گرگ و میش این فیلم رو نگاه میکنیم.

5+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>مژگان:

ببخشید..شما کلا توهین کردن دوست داری؟؟؟ واقعا براتون متاسفم آقای به اصطلاح منتقد!!!اینو بدونید که یه منتقد واقعی هیچوقت به طرفدارای یه فیلم بی احترامی نمیکنه!!! اون نقدای بنجلتم واسه خودت نگه داری بهتره..

3+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>دختر 17 ساله:

به نظرم میشه گفت که شما از سری فیلم های گرگ و میش خوشتون نمیاد ولی چیزی که این فیلم نشون میده فقط اون چیزی نیست که ما میبینیم شما که به قول خودتون منتقد هستید باید این چیز ها رو بیشتر از ما جوونا درک کنید فیلم هری پاتر چیزی کاملا تخیلی و دور از یک زندگی حقیقی هست ولی حماسه گرگ و میش رو میشه کمی به زندگی حقیقی نزدیک دونست .عشق ورزیدن به جنس مخالف (حالا نه حتما به یک خوناشام)بی فکری پسرا که قدم اول رو پیش میذارن ولی بعد بی خیال همه چز میشن حالا به هر دلیل الکی که میخاد باشه و از همه بدتر دخترا که خیلی زود همه چیز یادشون میره(یا عاشق یکی دیگه میشن یا خیلی زود اشتباه طرف مقابل رو میبخشن)بلاتکلیفی دخترای بیچاره که باید از رقابت خاطر خاهای دیوونه میرن از همه افتضاح تر اینکه وقتی ازدواج میکنن فکر میکنن همه چیز تمومه و یا زود قضاوت کردن و از همه مهمتر صبور بودن در برابر مشکلات و عشق ورزیدن به خونواده و در اخر هم آسانی بعد از هر تلاشی و پایان خوش نمیخام بگم همیشه اینطوریه ولی میتونه باشه(منظورم پایان خوشه)به نظر من این داستان و در کل فیلم های ساخته شده از روی اون به روایتی داره مشکلات همه جوامع رو به تصویر میکشه و فقط کمی نمک و فلفلشو زیاد کرده و به قول شما "تین ایجر ها"با هر ضریب هوشی دنبال یه انتخاب درست بین یه دوراهی هستن که در اکثر قسمت های فیلم میشه اون رو دید

5+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>Ye adam:

این کاملا درست که این فیلم تینیجریه ، اصن شما بگو کودکانه ، منم تقریبا با بیشتر حرفای شما موافقم اما ضریب هوشی زیر هشتاد اونم تو تیتر واقعا زشته ؛ اصن من نه ، یه آدمی که از این فیلم خوشش بیاد میشه عقب مونده ی ذهنی ؟

6+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>سپید:

ممنون مهشید جان برای نظر فوق العادت. دوست عزیز منتقد! بهتره به جای توهین به ضریب هوشی دیگران، یه مقدار اطلاعاتت رو در مورد این کتاب ها بیشتر بکنی!

4+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>پریا:

برین کشکتونو بسابین بابااااااااااااااااااااااااا. یه مشت خنگ و عقب افتاده نشستن فیلم نقد میکنن.

10+2-

شنبه 28 آبان 1390>>>twilight:

نقد خوبه ولي توهين نه يه جا از نقد گفته بودي تمام چیزهایی که جوانان و به طور کلی «تین ایجر» های با ضریب هوشی زیر 80 در طول روز دنبال آن هستند در این فیلم دیده می شود يعني اگه من از اين فيلم خوشم بياد كند ذهنم؟ برات متاسفم اقاي به اصطلاح منتقد

8+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>مهشید:

موحد منتقم عزیز! حالا ما که هنوز فیلم چهارم رو ندیدم شما هم معلومه واسه دیدنش یا اونور آب تشریف دارین و از 2 ماه پیش بلیط خریده بودین که خب این کار منتقد جماعت نیست بلکه طرفدارهایی که طاقت نمیارن فقط روز اول میرن و میبینن. یا اینکه داری از رو نقد منتقدین دیگه این داستان رو نقد می کنی پس باید بگم چند نکته رو درست پیگیری نکردی عزیز جان! من هم مثل خودت و مثل تمام طرفدارهایی که خودشونو واسه این داستان و مجموعه فیلم هلاک کردن، معتقدم که جز فیلم اول، مابقی فقط به تصویر کشیدن کتاب بود و زیبایی و هنر خاصی توش نبود. اگه هم توآیلایت ، به اینجا رسیده صدقه سر کاترین خانم (کارگردان فیلم 1) هست ولا غیر... اما ببین! اگه تو می گی داستان جالب بوده، پس این حرف و حدیثهات که فیلم یک مفتضح و بنجل و بی مفهوم و هزار و یک چیزی که بارش کردی چه معنی داره. آقا! قبول! یه فیلم هنری نساختن. اما تو داری به اصل داستانی اون گیر می دی اما از طرفی می گی استفتی مه یر خوب نوشته. از اون طرف داری می گی کارگردان هیچکاره است و تهیه کننده همه کاره اینجور فیلمهاست. خب شما به عنوان یه منتقد باید بدونی که خود استفنی تهیه کنندۀ واقعی این فیلم بوده و توی تموم صحنه های فیلمبرداری از کارگردان زودتر حاضر می شده. الان منظورت شرکت سامیت بود؟ یا اون لولو سرخرمنی که به عنوان تهیه کننده اومده بود؟ یا خود استفنی؟ در ضمن شما اگه کتاب رو خوندی و می گی داستانش خوب بوده پس این خلاصه داستان عجیب و غریب رو از کجات در آوردی؟ ما که همچین خلاصه داستانی ندیدیم و نخوندیم... حالا شما منتقدی خب قبول... اما من حدود تعداد نقدهای تو این فیلمها و کتابهارو دیدم. (امیدوارم تعداد نقدهات زیاد باشه) اما خداوکیلی این خلاصه داستان اصلاً به اصل داستان ربطی نداره... همونطور که گفتم من به شخصه هنوز فیلم رو حتی با افتضاحترین کیفیتش هم ندیدم. اما اینکه بگیم همه اش مجموعه ای از حرفهای عاشقانه است نباید درست باشه. چون ما توی کتاب حتی توی جزیره ازمه هم که این دو تا شخصیت اصلی توی ماه عسل هستن آنچنان حرفهای عاشقانه ای نخوندیم که لایق اینهمه برندگی قلم شما باشه. اگه در خیلی از موارد بهش گیر می دادین مثلاً به تصویر کشیدن روابط عاشقانه، خب این چیزیه که همه می گن و حرفتون قبول... اما شما تیشه به ریشه داستان و موضوع فیلم زدی. ببین! درسته اصل موضوع خون آشامها واسه فرهنگ و نگاه جامعه ما اصلاً توی کتمون هم نمیره و اونو زائیدۀ تخیل نسل جدید افسانه های شیاطینی اروپا می دونیم اما اساس این داستان روی دراکولا با اون نگاه سنتی و گرگینه ها با اون سبک منزجر کننده نیست. این داستان یه داستان عاشقانه است که خیلی از طرفداران رمانتیک که از تخیل بیزار هم بودن (و نوجوون نبودن) این داستان رو جزو علاقه های خودشون گذاشتن. ما با یه عشق امکان ناپذیر و دور از هر نوع سبک عاشقی طرف هستیم که با خون آشام شدن یکی از طرفین این عشق داستان تخیلی و با ورود گرگینه ها کاملاً دور از هر نوع تصور واقعی ای می شه. نقد خیلی خوبه....خیلی... اما این چیزی که شما نوشتی زیاد شبیه نقد نبود... خدایی بود؟ درسته نخوردیم نون گندم، اما دیدیم دست مردم....خلاصه که من توی نقد شما چند بار نقض حرف قبلت رو دیدم. نمی دونم هم این چه سبکیه که همه فیلمها رو می خوان با هری پاتر قیاس کنن. به نظر من و خیل عظیمی از طرفداران هری پاتر، این فیلم شاید خوب ساخته شده بود، اما نذاشت شکوهی که خواننده هاش ازش انتظار داشتن رو واسه خداحافظی بیاره... حالا اینجا جای نقد هری پاتر نیست اما مطمئناً قیاس دو داستان و فیلم بینهایت متفاوت توآیلایت (افسانه شفق نیست، حماسه گرگ و میش ترجمه میشه) با هری پاتر کار اشتباهیه. و همه مون می دونیم که هیچ فیلمی نمی تونه به اندازۀ کتابش زیبایی داشته باشه. اما در آخر از اینکه سعی کردی یه نگاه کپی شده از نقد بقیه رو به مجموعه نقدهای فارسی این فیلم اضافه کنی تشکر می کنم و به عنوان یه مادربزرگ بین طرفداران حماسه گرگ و میش دستتو به گرمی میفشارم. امیدوارم وقتی فیلم رو دیدی هم یه نقد برای ما بگی. هنوز 1 سال دیگه تا پایان سریال این فیلم سینمایی مونده. و انشالله بازم نقد کنی و ما تعجب کنیم.

9+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>tarane:

tu ruhetun!

2+2-

شنبه 28 آبان 1390>>>Mojtaba89:

این بار جناب منتقم تو نقد فیلمهای روز حسابی پیش دستی کرد . با کلیت نقد موافقم . قسمت اول گرگ و میش قابل قبول و حتی در سطح خودش کاره خوبی بود ، قسمت دوم خوب نبود مخصوصا نیم ساعت پایانیش، قسمت سوم بد بود البته بعضی اکشن هاش فیلم رو قابل تحمل تر کرده بود و این یکی هم لابد در ادامه مسیر افت کیفیته و با توجه به تریلری که دیدم خیلی هم تمایل ندارم که این قسمت رو حتما ببینم . البته آقای منتقم بیشتر به ضعفهای فیلم به صورت کلی نگاه کرده و جزئی برخورد نکرده ولی بازم ازشون ممنونم . البته نمی دونم چرا ایشون انقدر اصرار دارن بگن اگه فیلمی خوب نیست و اگه کسی خوشش بیاد ضریب هوشیش پایینه . البته با این تکه خیلی حال کردم : نتیجه اش شده عنوان طویل افسانه ی گرگ و میش: شفق. قسمت اول که فقط دو /سه کلمه از خط اصلی فیلمنامه اش کمتر است!

0+3-

شنبه 28 آبان 1390>>>نونا:

باز یه فیلم تین ایجری دخترانه ساختند این آقای منتقم صداش در اومد.صدبار گفتم اینجور فیلم ها رو باید دختر خانم های محترم نقد کنند.شما از احساسات پنهان در این فیلم آخه چی میدونید.؟فیلم سراسر احساسات دخترانه به یک پسر را با جذابیت فراوان به تصویر کشیده است که من نظیرش را در هیچ فیلمی ندیده ام.بی صبرانه منتظر دیدن این فیلم هستم.توهم برو \"درخت زندگی \"رو نگاه کن

9+1-

شنبه 28 آبان 1390>>>بهروز:

عاشق نقدهای منفی آقای منتقم هستم.به کمدی پهلو میزنه وقتی از یه فیلمی بخواد بد بنویسه::)) خط آخر که فوق العاده بود!!

1+4-

شنبه 28 آبان 1390>>>ب.م.م:

گرگ ومیش کجا و هری پاتر کجا؟تفاوت از زمین تا زیر زمین است!!

5+5-

شنبه 28 آبان 1390
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.