پرده سینما

نگاهی به مهمترین فیلم‌های سال ۲۰۱۲

حسین عیدی‌زاده

 

 

 

 

 

 

 

 

گتسبی بزرگ، مرشد، زندگی پی، تدفین، استوکر، هفت روانی، تابستان رد هوک و امپراتوری مون‌رایز برخی از مهم‌ترین فیلم‌های سینمایی سال 2012 هستند.

وودی آلن، برادران کوئن، استیون اسپیلبرگ، پل تامس اندرسن، آنگ لی، باز لورمان و وس اندرسن تعدادی از کارگردان‌های مطرح سینما هستند که سال 2012 با فیلم‌های جدید خود به سینما بازمی‌گردند. آنچه در ادامه می‌خوانید معرفی تعدادی از فیلم‌های مهم است که در این سال روی پرده می‌روند.

 

گتسبی بزرگ

 

لئونارد دیکاپریو در گتسبی بزرگاقتباسی هالیوودی از «گتسبی بزرگ» نوشته اف. اسکات فیتزجرالد که یکی از مهم‌ترین آثار ادبی معاصر آمریکاست. فیلم داستان جی گتسبی (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو)، میلیونری است که غم عشق ازدسته‌رفته‌اش، دیزی (با بازی کری مالیگان) را می‌خورد. وقتی دوباره سروکله دیزی در زندگی جی گتسبی پیدا می‌شود، این میلیونر با کمک دوست جدیدش نیک کاراوی (با بازی توبی مگوایر) سعی می‌کند گذشته را جبران کند...

فیلم جدید باز لورمان، کارگردان مولن روژ در کمال تعجب به صورت سه‌بعدی فیلمبرداری شده است. فیلم قبلی لورمان استرالیا با بازی نیکول کیدمن و هیو جکمن بود که نه نظر مثبت منتقدان را به همراه داشت و نه در گیشه طبق پیش‌بینی‌ها عمل کرد. با این حال حضور ستاره‌های سینما برگ برنده گتسبی بزرگ و داستان جذاب عاشقانه آن است.

لورمان در این فیلم 127 میلیون دلاری پس از بیش از 10 سال (از زمان ساخت رومئو و ژولیت) دوباره با دی‌کاپریو همکار شده است. این اولین فیلم هالیوودی کری مالیگان است. لورمان سبک بصری خیره‌کننده خود را دارد و باید منتظر ماند دید نتیجه کارش در گتسبی بزرگ که کریسمس 2013 روی پرده می‌رود چه شده است.

 

او عاشق من است

 

نویسنده‌ای که به بن‌بست رسیده زنی خیالی را خلق می‌کند و همین موجب می‌شود به موفقیت برسد، اما مشکل از آنجا شروع می‌شود که واقعاً عاشق زن می‌شود. این داستان فیلم جدید جاناتان دیتن و والری فریس، کارگردان‌ها و نویسندگان فیلم دوست‌داشتنی لیتل میس سانشاین است.

این دو پس از منتفی شدن ساخت سه پروژه معلم سختگیر، آدم‌های سوخته و اراده بالاخره موفق شدند نظر کمپانی فاکس سرچ‌لایت را با فیلمنامه او عاشق من است نوشته زوئی کازان جلب کنند. کازان بازیگر فیلم مستقل دختر منفجرشده است.

در او عاشق من است این زوج هنری دوباره با پل دانو، بازیگر لیتل میس سانشاین همراه شده‌اند و به نظر می‌رسد فیلم حال و هوای آثار چارلی کافمن (نویسنده جان مالکوویچ بودن و اقتباس) را داشته باشد. نکته جالب اینکه فیلمنامه او عاشق من است نوشته کازان است که با نمایشنامه ما اینجا زندگی می‌کنیم در تئاتر نامی برای خودش دست‌وپا کرده و همین بسیاری را متوجه فیلم کرد است.

آنت بنینگ، آنتونیو باندراس، استیو کوگان و الیوت گولد دیگر بازیگران این فیلم هستند. فیلم احتمالاً پس از حضور در جشنواره‌های سینمایی، پاییز سال 2012 روی پرده برود.

 

درون لوین دیویس

 

داستان فیلم جدید برادران کوئن در دنیای موسیقی محلی در گرینویچ ویلج شهر منهتن در دهه 1960 می‌گذرد. این منطقه محل ظهور باب دیلن است و داستان از زاویه دید لوین دیویس (با بازی اسکار ایساک) روایت می‌شود که دوست دیلن بوده. او که استعداد غریبی در خوانندگی و نواختن گیتار داشته هرگز به آنچه لایقش بود نرسید.

دلیل انتظار برای دین این فیلم برادران کوئن هستند، فیلمسازهایی که هم منتقدان آنها را دوست دارند و هم تماشاگران عادی؛ فیلم قبلی آن ها شهامت بود که به فروش بسیار خوبی رسید و در چند رشته نامزد اسکار بود، این دو با فیلم جایی برای پیرمردها نیست جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمنامه اقتباسی را هم گرفتند.

در فیلم جدید برادران کوئن جان گودمن، اف. موری آبراهام، جاستین تیمبرلیک و کری مالیگان بازی می‌کنند. فیلم اواخر پاییز 2012 روی پرده می‌رود.

 

لینکلن

 

دنیل دی لوئیس در لینکلندانیل دی- لوییس در فیلم زندگی‌نامه‌ای لینکلن که در ریچموند در ایالت ویرجینیا فیلمبرداری شده، نقش آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا را بازی می‌کند.

گروهی بازیگر مطرح شامل جوزف گوردون-لویت، سالی فیلد، تامی لی جونز، جان هاوکز، جیمز اسپیدر، تیم بلیک نلسن، هال هالبروک و دیوید استراترن در لینکلن بازی می‌کنند. داستان این فیلم 100 میلیون دلاری بر مبنای کتاب گروه رقبا نوشته دوریس کرنز گودوین است که سال 2005 منتشر شد. فیلمنامه را تونی کوشنر نوشته است.

داستان بر تقابل سیاسی لینکلن و مردان پرقدرت کابینه‌اش درمورد لغو برده‌داری و در سال‌های پایانی جنگ داخلی آمریکا متمرکز است. فیلم کریسمس سال 2012 اکران می شود.

 

بینوایان

 

این فیلم نسخه سینمایی نمایشی موزیکال براساس رمان معروف ویکتور هوگو است و ماجرای محکومی را روایت می‌کند که در آستانه انقلاب فرانسه از زندان می‌گریزد. فیلم را تام هوپر کارگردانی می کند که با سخنرانی پادشاه به شهرت رسید. بینوایان از همین حالا یکی از بخت‌های اسکار 2013 است.

در فیلم ستاره‌های بزرگی مثل هیو جکمن، راسل کرو، آن هاتاوی، ساشا بارون کوهن و ادی ردماین بازی می‌کنند. احتمالاً تیلور سوئیفت و آماندا سیفرید نیز در این فیلم نقش‌هایی داشته باشند.

تهیه کنندگان امیدوار هستند بینوایان یک 9 دیگر نباشد. 9 ساخته راب مارشال بازسازی نمایش موزیکال 9 براساس فیلم هشت و نیم ساخته فدریکو فللینی بود که با وجود حضور بازیگران مطرح شکست خورد، هرچند فیلم جذابیت‌های بسیاری داشت و بسیار خوش‌ساخت بود. بینوایان فیلم هفتم دسامبر روی پرده می‌رود.

 

زندگی پی

 

فیلم جدید آنگ لی داستان پی پاتل، پسری جوان است که پس از غرق شدن کشتی که سوار آن بوده، خود را در یک قایق کوچک در کنار یک ببر بنگال می‌بیند...

پیش از آنگ لی کارگردان‌های مطرحی مثل ژان-پیر ژونه، آلفونسو کوآرون و ام. نایت شیامالان کاندید کارگردانی فیلم بودند اما در نهایت این پروژه که براساس رمان پرفروشی به همین نام ساخته می‌شود به آنگ لی سپرده شد.

فیلم به صورت سه‌بعدی ساخته می‌شود و سراج شارما، ژرار دوپاردیو، عرفان خان و توبی مگوایر در آن حضور دارند. آنگ لی که با ساختن کوهستان بروکبک چند جایزه اسکار به خانه برد امیدوار است پس از شکست خیزش وودستاک با این فیلم به روزهای اوج خود بازگردد. زندگی پی فیلم 12 دسامبر سال 2012 روی پرده می‌رود.

 

مُرشد

 

مرشدفیلم جدید پل تامس اندرسن داستان روشنفکری کاریزماتیک (با بازی فیلیپ سیمور هافمن) است که پس از بازگشت از جنگ جهانی دوم یک سازمان مذهبی راه می‌اندازد و کارگردان جوانی (با بازی خواکین فینیکس) را با خود همراه می‌کند.

پل تامس اندرسن در 15 سال گذشته تنها پنج فیلم ساخته و با همین فیلم‌ها به شهرت و موفقیت بسیاری رسیده است. تقریبا پنج سال از زمان ساخت خون به پا می‌شود، آخرین فیلم او که بسیاری شاهکار توصیف اش کردند می‌گذرد و بسیاری منتظر جدیدترین فیلم او هستند.

به نظر می‌رسد فیلم براساس زندگی ال. ران هوبارد ساخته شده که فرقه مذهبی ساینتولوژی را راه انداخت. خواکین فینیکس که خودش را بازنشسته کرده بود چنان از فیلمنامه خوشش آمد که به پروژه پیوست. ایمی آدامز و لارا درن دیگر بازیگران فیلم مرشد هستند.

تامس اندرسن با شب‌های بوگی، مگنولیا و خون به پا می‌شود نشان داده میراث‌دار سبک روایی و بصری رابرت آلتمن و مارتین اسکورسیزی و البته استنلی کوبریک است. فیلم یکی از بخت‌های اصلی اسکار است و اواخر پاییز 2012 روی پرده می‌رود.

 

امپراتوری مون‌رایز

 

فیلم جدید وسن اندرسن داستان دختر و پسری است که در دهه 1960 از شهری کوچک فرار می‌کنند و در این بین زندگی اهالی این شهر دگرگون می‌شود. این اولین فیلم اندرسن است که داستان اش در زمان معاصر نمی‌گذرد و گفته می‌شود ترکیبی از آثار مارتین اسکورسیزی و ساتیاجیت رای است.

فیلم‌های وس اندرسون (مثل دارجلینگ لیمیتد و خانواده باشکوه تننبام) همگی از نظر روایی و بصری مهر این کارگردان جوان را بر خود دارند. در فیلم جدید او بروس ویلیس، ادوارد نورتن، فرانسیس مک‌دارمند، تیلدا سوینتن و هاروی کایتل و البته بیل موری و جیسن شوارتزمن، دو بازیگر محبوب اندرسن بازی می‌کنند.

فیلمنامه را اندرسن به همراه رومن کاپولا، پسر فرانسیس فورد کاپولا نوشته است. آخرین فیلم اندرسن انیمیشن جذاب آقای فاکس شگفت‌انگیز بود. فیلم 25 مه 2012 روی پرده می‌رود و احتمالا در جشنواره فیلم کن هم به نمایش درمی‌آید.

 

گِل

 

گِلداستان جذاب یک مرد فراری و پسری 14 ساله، پسر به مرد کمک می‌کند از جزیره‌ای در می‌سی‌سی‌پی فرار کند، از دست قانون و جایزه‌بگیرها بگریزد و در نهایت به محبوب خود برسد. فیلم را جف نیکلوز ساخته که سال 2011 با فیلم مستقل پناه بگیر بسیاری را متوجه خود کرد.

 فیلم اول نیکولز که کمتر دیده شده اما بسیار استادانه است داستان‌های شات‌گان نام دارد. دو فیلم اول نیکولز او را به عنوان صدایی جدید در سینمای مستقل معرفی کرده است. نقش اصلی فیلم او را متیو مکاناهی بازی می‌کند که فیلم‌های متفاوتی از او از جمله پسر روزنامه فروش، برنی و جوئی آدمکش در انتظار اکران هستند.

 

گِل داستانی جذاب درمورد عشق است و تای شرایدن که با بازی در نقش جوانی شان پن در درخت زندگی به شهرت رسید، در اینجا نقش پسر 14 ساله را بازی می‌کند. بازیگر زن فیلم ریس ویترسپون است. مایکل شانن که دوست نیکولز است در این فیلم نیز بازی می‌کند، این دو در پناه بگیر همکاری کردند. فیلم احتمالاً پس از حضور در جشنواره‌های سینمایی، در فصل جوایز سال آینده روی پرده می‌رود.

 

 

نرون ویلون ‌زد

 

داستان پروژه جدید وودی آلن در رُم دوران معاصر روی می‌دهد و گفته می‌شود اقتباسی آزاد از کتاب «دکامرون» نوشته جووانی بوکاچیو نویسنده قرن 14 میلادی ایتالیایی است که از 100 داستان تشکیل شده است. فیلم چهار داستان را روایت می‌کند؛ دو داستان درمورد شخصیت‌هایی آمریکایی در رم است و دو داستان دیگر درمورد شخصیت‌هایی ایتالیایی است.

الک بالدوین، روبرتو بنینی، پنه‌لوپه کروز، جودی دیویس، جسی آیزنبرگ، گرتا گرویگ و الن پیج در نرون ویولن زد بازی کرده‌اند. آلن فیلمنامه را نوشته و خودش هم نقشی در فیلم دارد. او از سال 2006 و خبر داغ‌ در فیلمی مقابل دوربین نرفته بود.

آلن که سال 2011 با فیلم نیمه‌شب در پاریس به موفقیت تجاری رسید و منتقدان هم فیلمش را بسیار تحسین کردند امید دارد با نرون ویولن زد این موفقیت را تکرار کند. فیلم احتمالاً در جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید و تابستان 2012 اکران می‌شود.

 

در راه

 

پس از مدت‌ها اقتباس سینمایی رمان جک کروئک ساخته شد، این رمان یکی از مهم‌ترین آثار معاصر ادبیات آمریکا است و داستان دو شاعر به نام‌های سال پارادایس و دین موریارتی است که سراسر کشور را در جستجوی خود زیر پا می‌گذراند و از این طریق جامعه آمریکا به تصویر کشیده می‌شود.

فرانسیس فورد کوپولا از میانه دهه 1970 می‌خواست این فیلم را بسازد که نشد. تا اینکه سال 2005 پروژه به دست والتر سالس برزیلی افتاد و قرار شد کوپولا مدیرتولید این پروژه باشد. در این فیلم گرت هدلاند و سم رایلی نقش‌های اصلی را بازی کرده‌اند و بازیگرانی معروفی مثل کریستن دانست، کریستن استیوارت، ویگو مورتنسن، ایمی آدامز و استیو بوشمی در فیلم حضور دارند.

والتر سالس با ساختن خاطرات موتورسیکلت (درمورد دوستی چه‌گوارا و فیدل کاسترو در روزهای پیش از انقلاب کوبا) به شهرت رسید اما ورود او به سینمای آمریکا با فیلم ترسناک آب تاریک بسیاری را ناامید کرد. او امیدوار است با در راه دوباره نظر منتقدان را به خود جلب کند. فیلم احتمالاً در جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید.

 

فقط خدا می‌بخشد

 

گانگستری (با بازی رایان گاسلینگ) به بانگ‌کوک تبعید شده است و در آنجا یک آژانس تاکسی تلفنی دارد، اما این آژانس پوششی برای کارهای خلاف او و قاچاق موادمخدر است. پس از اینکه پلیسی تایلندی برادر او را می‌کشد، گانگستر تحت تاثیر مادرش (کریستین اسکات توماس) راهی انتقام از آن پلیس می‌شود.

همکاری دوباره رایان گاسلینگ با نیکلاس ویندینگ رفن پس از فیلم مستقل موفق راندن همان مضمون اگزیستانسیالیستی راندن را در ژانر اکشن دنبال می‌کند. گاسلینگ فیلمنامه را غریب‌ترین اثری که خوانده توصیف کرده است.

فیلمنامه فقط خدا می بخشد را خود ویندینگ رفن نوشته است و لری اسمیت که فیلم برانسن را برای ویندینگ رفن فیلمبرداری کرد، این پروژه جدید را فیلمبرداری می‌کند. آهنگساز راندن یعنی کلیف مارتینز نیز در فقط خدا می‌بخشد هم دوباره با ویندینگ رفن همکار شده است. فیلمبراداری این فیلم پنج میلیون دلاری ادامه دارد و احتمالاً اواخر سال 2012 روی پرده می‌رود.

 

تابستان رد هوک

 

تابستان ردهوکفیلم داستان پسری سیاه‌پوست اهل آتلانتا است که زندگی‌اش با ورود در پروژه مذهبی رِد هوک در بروکلین دگرگون می‌شود. در این بین او باید با پدربزرگ اش که واعظی بسیار سختگیر است کنار بیاید.

اولین فیلم اسپایک لی، کارگردان معترض سیاه‌پوست از سال 2008 و ساختن معجزه در سینت آنا بار دیگر او را به جامعه بروکلین و زندگی سیاه‌پوستان آن می‌برد. گفته می‌شود فیلم دنباله کار درست را انجام بده است، فیلمی که اسپایک لی را به شهرت رساند. البته مسیر داستانی تابستان رد هوک کاملا متفاوت است. فیلم احتمالاً در جشنواره فیلم ساندنس روی پرده برود.

 

 

زنگار و استخوان

 

اقتباسی از مجموعه داستان کوتاه سال 2005 کریگ دیویدسن داستان دنیایی است خالی از انسانیت، دنیایی که در آن مشت‌زن‌های جایزه‌بگیر، شرط‌بندی روی سگ‌های وحشی و انواع اعتیاد حکمرانی می‌کنند. فیلم جدید ژاک اودیار، کارگردان فرانسوی فیلم‌های لبم را بخوان و آنچه قلبم از آن چشم می پوشد را بزن که با فیلم  یک پیغام بر جایزه بزرگ کن را از آن خود کرد نگاهی تلخ به دنیای معاصر می‌اندازد. اودیار که یکی از استعدادهای جدید سینمای غیرهالیوودی است فیلم خود را ترکیبی از داستان‌های پرتعلیق و داستان عاشقانه توصیف کرده است.

ماریون کوتیار فرانسوی که با فیلم زندگی به رنگ صورتی اسکار بهترین بازیگر زن را به خانه برد و در فیلم‌های معروفی چون سرآغاز و 9 بازی کرده است یکی از نقش‌های اصلی زنگار و استخوان را بازی می‌کند. فیلمبراداری فیلم نوامبر 2011 به پایان رسید، فیلم احتمالاً در جشنواره فیلم کن روی پرده می‌رود.

 

وحشی‌ها

 

وحشی هافیلم جدید الیور استون داستان دو قاچاقچی موادمخدر است که در مرز مکزیک مشغول کار هستند، ربوده شدن یکی از همکاران این دو، زندگی‌اشان را دستخوش تغییراتی می‌کند.

الیور استون یکی از جنجالی‌ترین کارگردان‌های سینمای آمریکا در 10 سال گذشته بیشتر متوجه سیاستمداران بوده و فیلم‌های داستانی درمورد حادثه 11 سپتامبر و جرج دبیلو. بوش و وال استریت ساخته است. اما او همیشه کارگردانی سیاسی نبوده و مثال آن پیچ تند با بازی شان پن است که یک نئونوآر متفاوت بود.

او با وحشی‌ها کمی از دنیای سیاست فاصله گرفته و حضور بازیگرانی چون اوما تورمن، سلما هایک، بنیسیو دل تورو، جان تراولتا، امیل هیرش و دمین بشیر انتظارات از فیلم او را بالا برده است. وحشی ها 28 سپتامبر روی پرده می‌رود و احتمالاً در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درمی‌آید.

 

 

 

هفت روانی

 

داستان فیلم جدید مارتین مک‌دانا ماجرای یک نویسنده است که به بن بست رسید و کم کم درگیر ماجرای سرقت سگ یک تبهکار پلید و قدرتمند می‌شود.

مک‌دانا نمایشنامه‌نویس معروف ایرلندی با اولین فیلم خود یعنی شش تیرانداز اسکار بهترین فیلم کوتاه را به خانه برد و با فیلم دوم اش در بروژ نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه شد. او در سومین فیلم بلند خود با سام راکول و کرستوفر واکن همکاری می‌کند، دو بازیگری که در نمایش بریدن دست در اسپوکن برای مک‌دانا بازی کرده بودند.

از طرفی کالین فارل که در فیلم در بروژ یکی از نقش‌های اصلی را بازی می‌کرد در هفت روانی هم بازی می‌کند و وودی هارلسون نقش تبهکار قدرتمند فیلم را ایفا می‌کند که با ربوده شدن سگ اش دیوانه می‌شود. مک‌دانا به دلیل دیالوگ‌های نیشدارش، طنز غریب آثارش و سبک بصری جذابش شهرت دارد. هفت روانی اواخر سال 2012 روی پرده می‌رود.

 

 

 

استوکر

 

فیلم جدید پارک چان ووک داستان دختری نوجوان (با بازی میا واسیکوسکی) است که عزادار مرگ پدرش است، با آمدن عموی مرموزش به شهر (با بازی متیو گود) قتل‌هایی در آنجا رخ می‌دهد و دختر نوجوان حدس می‌زند قتل‌ها به عموی او ربط دارد.

فیلم جذابیت‌های بسیاری دارد؛ پاک چان ووک کارگردان کره‌ای فیلم‌های معروف و خشنی مثل پیر پسر و خانم انتقام است، فیلمنامه را ونتورث میلر نوشته که در سریال فرار از زندان نقش اصلی را بازی می‌کرد، ریدلی و تونی اسکات فیلم را تهیه کرده‌اند و فیلیپ گلس، آهنگساز ساعت‌ها موسیقی آن را ساخته است.

از طرف دیگر نیکول کیدمن نقش مادر دختر نوجوان را بازی می‌کند و گفته می‌شود فیلم حال و هوای دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کوپولا را دارد و استوکر عنوان فیلم از همین جا آمده است. تاریخ اکران فیلم هنوز مشخص نشده است.

 

زیر پوست

 

زیرپوستفیلم براساس رمان اول میشل فیبر ساخته شده که در سریال کوتاه گلبرگ سفید و قرمز بازی می‌کند. فیلم داستان ایسرلی (با بازی اسکارلت جوهانسن) است که موجود غیرزمینی است و به زمین آمده تا از گوشت ساکنان زمین برای اهالی سیاره خود ببرد.

موضوع فیلم خیلی عجیب و غریب است اما اگر بدانیم جاناتان گلیزر آن را ساخته همه چیز روشن می‌شود. گلیزر با فیلم تولد با بازی نیکول کیدمن و داستان عجیب اش به شهرت رسید. گلیزر کارگردان کم‌کار اما جالبی است که گفته این فیلم درواقع ادای دینی به انواع ساخته راجر دونالدسن است.

زیر پوست نگاهی طنزآمیز به مقوله بیگانگان فضایی دارد. فیلم احتمالاً ماه ژوئیه روی پرده می‌رود.

 

 

 

تدفین

 

فیلم جدید ترنس مالیک کاملاً در رمزوراز ساخته شده است و حتی مشخص نیست تدفین نام نهایی آن باشد. فیلم داستان یک فعال در زمینه امور بشردوستانه است که به پاریس می‌رود و عاشق زنی اروپایی می‌شود. او پس از بازگشت به محل زندگی‌اش در اوکلاهما و ازدواج با زن دچار شک و تردیدهایی می‌شود.

ترنس مالیک پس از درخت زندگی که با آن نخل طلای کن را برد دوباره سراغ موضوعی نیمه‌زندگینامه‌ای رفته است. مالیک هم در پاریس با همسرش آشنا شده است و پس از بازگشت به محل زندگی‌اش از او جدا شد. گفته می‌شود فیلم تجربی‌تر از درخت زندگی است.

بازیگران مطرحی مثل بن افلک، ریچل مک‌آدامز، خاویر باردم، مایکل شین و جسیکا چاستین در فیلم بازی می‌کنند. فیلم به احتمال بسیار در جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید.

 

 

 

 

 

 منبع: خبرآنلاین

 

در همین رابطه بخوانید

 

مهم ترین فیلم های فیلمسازان مؤلف در سال ۲۰۱۲

نگاهی به مهمترین فیلم‌های سال ۲۰۱۲

مهمترین فیلم های سال جدید میلادی


 تاريخ ارسال: 1390/11/2
کلید واژه‌ها:

نظرات خوانندگان
>>>amir:

پس فیلم هایی مثل artist....midnight in paris و . کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟

1+0-

جمعه 8 ارديبهشت 1391
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.