پرده سینما

خاطره اسدی: هفت دقیقه تا پائیز ده سال بزرگترم کرد

پرده سینما

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خاطره اسدی. عکس از مهربازیگر فیلم سینمایی هفت دقیقه تا پائیز با اشاره به تجربه متفاوت حضور در این فیلم عنوان کرد بازی در این پروژه سینمایی باعث شده 10 سال بزرگتر شود.

خاطره اسدی بازیگر جوانی است که از چند سال پیش پا به عرصه سینما گذاشته.او با نقش آفرینی  در فیلم‌های دیشب باباتو دیدم آیدا و تقاطع  خود را شناساند. به نظر می رسد در این چند سالی که از ورود او به دنیای سینما می گذرد تلاش کرده تا تنها به قیمت دیده شدن زیر بار پذیرفتن هر نقشی نرود وآگاهانه برای بازی در فیلمهایش تصمیم بگیرد. در این گفتگو اسدی از تجربیاتش درفیلم هفت دقیقه تا پائیز و ارتباطی که با نقش برقرار کرده‌ سخن گفته است.

 

* نحوه انتخاب شما برای بازی در هفت دقیقه ‌تا پائیز چگونه بود؟

 

- از حدود دو سال پیش که قرار بود این فیلم ساخته شود من در جریان فیلمنامه آن بودم. آقای امینی از قبل من را می‌شناختند و برای بازی در این نقش انتخاب کردند.

 

* شما اولین انتخاب برای ایفای این نقش در این فیلم بودید؟

 

- تا جایی که مطلع هستم من اولین انتخاب بودم. از ابتدا پیش تولید و تکامل فیلمنامه قرار براین بود که من این نقش را بازی کنم.

 

* فیلمهای قبلی امینی را پیش ازاین دیده بودید؟

 

- بله. استشهادی برای خدا و دانه‌های ریز برف  را قبلا دیده بودم اما فضای این فیلم با آثار دیگر امینی متفاوت است واصلا گروه فضای دیگری را تجربه کرد.

 

*بازی کردن در نقشی درونی و با سن بیشتر برایتان سخت نبود؟

 

- اصلاً. من به راحتی با نقش ارتباط برقرار کردم. مادر بودن برای یک زن اصلا پیچیده نیست زیرا این امر مسئله‌ایی درونی و ذاتی است. من برای این نقش شناسنامه درست کرده بودم وهمه زیر وبم شخصیتش را می‌شناختم بنابراین این کاراکتراز دو سال قبل درمن شکل گرفته بود.

 

* تغییراتی که زمان فیلمبرداری در فیلم به وجود آمد به بازی شما لطمه نزد؟

 

- این تغییرات غیر منتظره دربازی‌ام تاثیراتی گذاشت. من از قبل تمام زیر وبم شخصیت را می شناختم و با او ارتباط برقرار کرده بودم. برای شناخت این نقش تلاش بسیاری انجام دادم وپلان به پلان فیلم را در ذهنم بازسازی کرده بودم اما این تغییرات ذهنیت من از نقش را تا حدودی به هم ریخت. بخصوص با مسئله خیانتی که در فیلم مطرح می‌شود مشکل داشتم چون قرار نبود این شخصیت در زندگی اش لغزشی داشته باشد.

 

 

 

 

 

خاطره اسدی و هدیه تهرانی در فیلم هفت دقیقه تا پاییز*نحوه کارگردانی امینی چگونه بود؟ قبل از شروع فیلمبرداری تمرین ودورخوانی داشتید؟

 

- قبل از شروع فیلمبرداری دورخوانی نقش نداشتیم. اما درباره همه نقش‌های فیلم صحبت شده‌بود و تمرینات ابتدایی را انجام  داده‌بودیم اما زمانی که فیلمنامه تغییر کرد قبل ازفیلمبرداری هر سکانس تمرین ‌می‌کردیم وبعد جلو دوربین می‌رفتیم. در سکانس‌هایی هم که فیلمنامه آماده نبود با توضیح کلی که از آن سکانس واتفاقات صحنه داشتیم به صورت بداهه تمرین کرده و بعد از تائید کارگردان فیلمبرداری انجام می شد.

 

* تجربه همکاری با حامد بهداد چگونه بود؟

 

- نقش بازیگر مقابل درمعرفی درست یک کاراکتر بسیار مهم است. تجربه خوبی با حامد بهداد داشتم. او به من در ارائه شخصیتی که قرار بود به ایفای آن بپردازم کمک بسیاری کرد.

 

* تا کنون در نقش زنان آسیب دیده بیشتر ظاهر شده‌اید مثل نقشتان در تقاطع و تله فیلم گام های معلق. آیا این موضوع دلیل خاصی دارد؟

 

-  دغدغه همیشگی‌ام در سینما این بوده که نقشی ویژه را بازی کنم. نقشی که بتواند باعث دیده‌شدن توانایی هایم شود که قبلا کمتر مجال بروز یافته‌اند. یک نقش باید من را قلقلک دهد تا آن را بپذیرم.

 

* دلیل کم ‌کاریتان در سینما و تلویزیون چیست؟

 

- دوست دارم همیشه کارنامه ای قابل دفاعی داشته‌باشم. من با سریال خوب وبا کیفیت هیچ مشکلی ندارم وحاضردر صورت پیشنهاد مناسب در تلویزیون نیز بازی کنم. بازی در هفت دقیقه تا پائیز تجربه بزرگی برای من به ارمغان آورد. با حضور در این فیلم احساس می کنم 10 سال بزرگتر شده ام و با مناسبات سینما آشناتر.

 

* فعالیتهای جدیدی در سینما داشته اید؟

 

- بله بازی درفیلم سینمایی برف روی شیروانی داغ به کارگردانی محمد هادی کریمی را به پایان رسانده‌ام که در آخرین مراحل فنی قرار دارد. در حال مطالعه فیلمنامه‌های مختلفی هستم تا یکی از آنها را برای بازی انتخاب کنم.

 

منبع: مهر

 

  


 تاريخ ارسال: 1389/3/28
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.